Skocz do zawartości

[Napinacz i Rockring] Jaki wziąć?


paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy. czy chcesz zostawić oba przełożenia na korbie czy zdecydować sie na jedno (w signie chyba 24-36)

jeśli chcesz zostać przy przedniej przerzutce to jedynie coś takiego:

ging_srebrny.jpg

 

ale jeśli zdecydujesz sie na jedną zębatke z przodu (36) bierz napinacz dwurolkowy.

ja osobiście używam PMSOCHO strona producenta za 130 zeta (2 rolki na maszynach + 2 rockrinki 4mm) osobno1.jpg

 

Allegro lub poszukaj czegoś innego np. truvativ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten PMSOCHO - całkiem niezły, tylko właściwie jak się zamontuje te 2 rockringi to te kółka nie są już potrzebne <_< Trochę bardziej łańcuch lata, ale i tak nie powinien spaść. A tak bajdełej to górne kółko wogóle nie jest potrzebne - już kilka dobrych tygodni temu zgubiłem i wcale to nie przeszkadza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba coś daje. na bardzodużych wybajach przy szybkiej jeździe potrafi spaść bez kółka, zwłaszcza górnego. A dół to tylko powoduje zwiększone napięcie łańcucha, oraz że większą powieżchnią przylega on do zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi taka rzecz...

mam korbe truvativa 22/32/42 i napinacz truvativ BOXGUIDE i... czy musze sciagnac najwiekszy blat aby zrobic miejsce na napinacz czy moge sciaganc namniejszy blacik, bo przeciez ten napinacz zakladany jest pomiedzy suport a korbe... ten problem (czyli sciagniecie najwiekszego blatu) wyniknal mi poniewaz nie mam podkladek ktore zastapia mi najwiekszy blat a znowu ciac nowiutki to mi nie bardzo pasuje... wiec czekam na wasze propozycje w celu rozwiazania tego problemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :

 

najmniejszą zębatkę musisz raczej ściągnąć, bo w innym wypadku srubki ją mocujące będą blokować się o srubki od napinki.

 

Ja zamiast rockringa wpakowałem zębatkę 38 (najbardziej wysunięta) a jako, że tez brakowało mi podkładek, mam oprócz tego zamontowany blat 32 z którego nie korzystam (on jest jedną wielką "podkładką" :( ) i boxguide działa bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie będę polował na bashguarda (on wchodzi na miejsce największej zębatki) kiedyś, tyle że mam taki problem, że ta 38 nie chce wejść na miejsce 32, bo jest niedokładnie wykonana :(

 

raczej nie zdarzyło mi się żeby coś mi się działo z goleniami, bo łańcuch jest cały czas na zębatce. O to raczej nie ma się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zonk :|

 

nie pasuje mi ten napinacz pod ta korbe :/ zrobilem tak:

 

odkrecilem korbe i suport

przykrecilem suport z napinaczem do ramy

zdjalem najniejszy blat z korby

zakladam korbe, przykrecam ja a u nic nie wyszło w polowie przykrecania mocowania na sroby od najmniejszego blatu ocieraja o srobki od napinacza :/ zonk... jedyny sospob jaki tu widze aby to dzialalo to odciecie mocowan na sroby do najmniejszego blatu... ale ciac nie bede wiec chyba servis mi zostaje... co Ty na to :/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

zrobili tak jak myslalem, a wiec:

 

zdjelismy najmniejszy oraz najwiekszy blat...

mocowania na srobki od najmniejszego blau poprostu spilowalismy boszem :D a podkladki dorobilismy z najwiekszego blatu... no i teraz wszystko gra :)

moze kiedys sie spotkamy na dualu badz na dolach badz na lopacie to Ci pokaze :) pozdro...

 

ps. moze jeszcze w myslenicach :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...