Skocz do zawartości

[przerzutka+korba] powyżej 48T.


Arni_King

Rekomendowane odpowiedzi

Mam może dosyć niecodzienne pytanie- czy ktoś z Was jeździ na korbie z tarczą powyżej 48T (oczywiście piszę tylko do forumowiczów z maszynami MTB :) ). Chcę zrobić mały tuning mojego Shadow'a by go przyspieszyć na zjazdach (oczywiście asfaltowych) i zastanawiam się nad zastosowaniem tarczy w granicach 50T- a dylemat powstaje w zastosowaniu przerzutki. Czy ktoś z Was jeżdzi z przerzutką np: do 48T i czy to jako tako działa? W rozmowie z serwisantem importera niestety nie potrafił udzielić mi zniechęcającej lub zachęcającej odpowiedzi dlatego zastanawiam się nad tym experymentem, czy czasem łańcuch nie zajedzie mi prowadnicy przerzutki. Pozdrówko BIKERSI :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)Habibek Jakieś niestworzone historie piszesz :)

Zobacz jaka masz pojemność tylnej przerzutki (dla bezpieczeństwa zastosuj długi wózek) i nie będzie żadnych problemów

Habibek bzdury pisał

Mam na ramie od przełajówki zbudowanego mieszczucha (kąty i wymiary takie same jak w rowerze do xc jedynie pivoty pryspawane pod kółka 28" i nie ma najmniejszych problemów :P

Oecnie duży blat ma u mnie 52 T i nie mam najmniejszych problemów z tylną ani z przednią przerzutką

ptzednia c050 jest na 48 T i chodzi z wększym blatem bez problemów :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DHabibek Jakieś niestworzone historie piszesz :blink:

Zobacz jaka masz pojemność tylnej przerzutki (dla bespieczeństwa zastosuj długi wózek) i nie będzie żadnych problemów

Habibek bzdury pisał

Mam na ramie od przełajówki zbudowanego mieszczucha (kąty i wymiary takie same jak w rowerze do xc jedynie pivoty pryspawane pod kółka 28" i nie ma najmniejszych problemów :)

Oecnie duży blat ma u mnie 52 T i nie mam najmniejszych problemów z tylną ani z przednią przerzutką

ptzednia c050 jest na 48 T i chodzi z wększym blatem bez problemów :036:

 

Amoniak THX :) Właśnie chodziło mi o to, czy przerzutka przednia na 48T z blatem 50-52 będzie kompatybilna- czy nie zajedzie łańcuchem (zbyt duży kąt zejścia łańcucha z tarczy) końcówki wózka przerzutki- skoro śmigasz na czymś podobnym do tego co chcę zrobić, to dla mnie jasny obraz, że się da :wink: Jeszcze raz THX- najprawdopodobniej czeka mnie zmiana korby na szosową :wink: Pozdrówko ALL BIKERZY :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zastosowanie małej kasety nic nie zmieni. Ja robię wręcz odwrotnie. Tarcze z przodu daję 26-36-48 i żeby na podjazdach chociaż troche zrekompensować taki duży blat, na tył wrzucam 11-34 zamiast 11-32. Długi wózek w przerzutce tylnej, przednia dostosowana do dużej tarczy, odpowiednio dłuższy łańcuch aby to wszystko pomieścić i w zasadzie gotowe. W jednym z konkretniejszych sklepów w Katowicach gość mi powiedział że sporo ludzi tak robi i że trochę już sprzedali korb z tarczami do 48. Na asfalcie zawsze mi brakowało przełożeń - mam nadzieję że teraz będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...