Skocz do zawartości

[łańcuch] Czy KMC Z-9900 to dobry wybór


marcinSZ0

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie w moim rowerze mam łancuch KMC Z-9900 ,przejechałem nieco ponad 500km i chce dokupic teraz jeszcze 1 albo 2 sztuki aby stosowac metode 2 lub 3 łancuchową ,ale nie potrafie sie zdecydowac co wybrac , kusi mnie cena 45zł za KMC z-9900 na allegro ale nie wiem jak z jego wytrzymałością ,jestem ciężki ,mam bardzo silne nogi wiec łancuch nie ma ze mną lekko ,prosze o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jeździć metodą 3-łańcuchową, to kup 3 takie same łańcuchy (czyli teraz kup dwa KMC Z-9900).

 

Btw: Metoda3-łańcuchowa IMO nie daje efekty, więc na twoim miejscu zajeździłbym ten napęd który masz teraz a nastepnie kupił nową kasetę i łańcuch(osobiście polecam Srama jesli chodzi o łańcuchy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jezdze na KMC i nie do konca jestem zadowolony, po 280km dalej skacze przy wiekszych podjazdach. Na Sramowskich lancuchach nie mialem tych problemow, lancuch ukladal sie juz po 50 km i bylo git, no chyba ze mi sie udal jakis niefortunny KMC teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kupie łancuch Sram PC-971 ,bo jakos nie jestem zadowolony z tego mojego KMC Z9900,puki był nowy wszystko było ok,nie było go słychac,a po jakis 200km zaczął hałasowac,mimo regularnego dokładnego mycia i smarowania co 60-100km,jest to taki dziwny odgłos cos jak chrupanie,ale łancuch jest czysty bez piasku i innych zanieczyszczeń,myslalem ze to moze wina oleju Tomex Maraton ,ale olej ten jest chwalony przez innych uzytkowników wiec moze faktycznie łancuch słabej jakosci ?? jak kupie srama to sie przekonam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem łancuch i przeskakuje :D

a wiec po 900km zmieniłem łancuch na Sram PC-971 i przeskakuje mi tylko na jednej 4 zębatce z tyłu,dziwne bo rzadko z niej korzystałem ,nie widac na niej sladów zuzycia, przy kazdym troche silniejszym nacisnięciu łancuch przeskakuje ,na wszystkich innych zębatkach działa poprawnie ,przejechałem na razie kolo 60km i moze odrobine jest lepiej,ale ruszyc z miejsca na 4 zębatce nie ma szans :) ,jak myslicie dopasuje sie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak ustawić przerzutkę aby bardziej opasywała kasetę - powinno pomóc - co prawda to instrukcja od sram-a ale zasady takie same (rysunek nr 4) .

http://www.sram.com/_media/techdocs/rd_X0_...5_4_3__7_04.PDF

Też miałem problem z łańcuchem 971 - założyłem na starą ale nie zużytą kasetę Sram 7 i strasznie przepuszczał - na razie leży nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tylko pierwszy post i powiem ze mialem łancuch kmc, nie wiem jaki to byl model ale wtrzymal 6 lat jazdy w blocie sniegu deszczu i pyle, a musze sie przyznac ze cierpie na "syndrom ciuezkiej nogi":) Plecam łancuchy KMC bo naprawde trudno je zajechac. Pamietaj tylko zeby go dopasowac do kasety-nie moze byc za szeroki... A tak w ogole to mam gdzies metode 3 łancuchowa! zajezdzam naped z jednym łancuchem na jednej kasecie a potem kupuje nowe komponenty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem łańcuchy kmc nie sa montowane/produkowane gdzies w polsce a dokładniej myszków/zawiercie itp. osobiście mam łańcuch KMC (pisze tylko "narrow" na każdym ogniwie i takie "Z") sprawuje sie całkiem dobrze mimo niezbyt dobrego smaru (czyli smar silikonowy w sprayu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie gdzie produkuja KMC, w sklepie najtanszy kosztuje chyba z 10 zl:P ale nawet i ten łancuch jest cholernie wytrzymaly;] juz nie wspominam o wytrzymalosci wyzszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...