Skocz do zawartości

[lancuch] dwa pytanka


seeth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj przyjrzalem sie jaki mam lancuch w rowerze i okazalo sie ze jest to KMC Z-5I (lub 1) Narrow. Nie orientuje sie za bardzo w temacie, ale wydaje mi sie ze jest to raczej lancuch dolnych lotow, dlatego dzis kupilem lancuch Srama PC-48. Pytania mam nastepujace:

 

1. Rower jest nowy (zrobilem na nim okolo 100 - 150km), wiec chcialbym wiedziec czy nie bedzie problemow ze zmiana (slyszalem ze im pozniej tym gorzej, a wrecz niemozliwa jest zmiana)?

2. Lancuch jest "domyslnie" nasmarowany czym gestym i lepkim :D (w tym KMC pomimo wytarcia dosc dokladnego momentalnie zrobil sie z srebrnego czarny - brud, syf itp.), wiec zastanawiam sie czy dobrym pomyslem jest przed zalozeniem nowego wykapac go w benzynie ekstrakcyjnej i nasmarowanie np. Finish Line'em?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 Nie będzie żadnych problemów. Możesz wymienić o ile nie masz napędu 9 biegowego.

 

ad2 Kąpiel na pewno nie zaszkodzi więc jak ten fabryczny smar jest gęsty to lepiej go się pozbyć.

 

w tym KMC pomimo wytarcia dosc dokladnego momentalnie zrobil sie z srebrnego czarny - brud, syf itp

Bo wycierać dokładnie należy dopiero po przejechaniu kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...