Skocz do zawartości

[gwarancja] zmiana części a gwarancja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem rower Radon prosto z Niemiec. Jednak mam pewne obawy co do gwarancji po wymienieniu jakiejś części. Mianowicie na początku wymieniam hamulce. Czy stracę gwarancję przy takiej wymianie? Wydaje mi się, że rama nie ma nic do hamulców ale nie jestem pewien. Proszę o odpowiedzi i co ewentualnie z innymi częściami.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Cube toleruje takie praktyki nie znaczy, że w okresie gwarancyjnym będą tak robić inni. To jedna z formułek bardzo znanego producenta

 

 

Gwarancja nie może być uznana, jeżeli dokonano zmian w konstrukcji lub wyposażeniu lub ........

 

Jak można w dzisiejszych czasach w ogóle twierdzić, że coś jest oczywiste i to jeszcze w sprawach gwarancyjnych. Już pomijam kupowanie nowego roweru i wyminę wszystkiego oprócz ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana hamulców nie powinna mieć NIC do ewentualnych pęknięć ramy, pod warunkiem że nie założysz na tył np tarczy 203 - rama MOŻE nie wytrzymać obciążenia pracy z tak dużą tarczą. 

Wspomniany powyżej warunek niestety znajduje się w zapisach gwarancyjnych wielu producentów - najprościej byłoby gdybyś sprawdził co zawiera gwarancja Radona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz dotyczyła zdecydowanie "tych innych" części oraz teorii jakoby można było praktycznie wybebeszyć cały osprzęt włożyć co innego i mieć dobry humor w przypadku problemów. Jak ktoś wydaje sporą kasę na rower i aż tak bardzo mu na tej gwarancji zależy to powinien przed istotnymi kombinacjami skontaktować się z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie. Dzwoniłem do firmy i powiedzieli mi, że pod warunkiem, że nie zmienię rozmiaru tarcz, to gwarancja będzie obowiązywać. Więc zmieniam hamulce i póki co cieszę się nowym rowerem :)

[quote name="tobo" post="1476624" timestamp="1398328346" pod warunkiem że nie założysz na tył np tarczy 203 - rama MOŻE nie wytrzymać obciążenia pracy z tak dużą tarczą.

Czy mógłbyś wyjaśnić czemu z większą tarczą rama działa pod większym obciążeniem? Chodzi o fakt, że tarcza jest większa, więc ma większy promień, więc siły działają jakby bocznie na ramę kilkukrotnie silniej niż przy małej tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...