Skocz do zawartości

[przerzutka]Zmiana tylnego napędu


kowal119

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić tylną część napędu oraz łańcuch. Zmieniłem już korby, suport, łańcuch, teraz przyszła pora na tył. Chciałbym mieć 8 biegów. Wiożę się to jednak ze zmianą wolnobiegu. Czy jezeli zmienie na nakładany ze starego nakręcanego to będe musiał zmienić piastę koła?? Jeżeli tak to opłaca się jeszcze zmieniać na nakręcany?? Poleccie mi jakąś dobrą przerzutkę. Sram czy shimano?? Myślałem o acerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutka... to zależy jakie masz manetki i czy je też chcesz zmieniać, no i oczywiście upodobania (gripy, rf). Rozsądnym rozwiązaniem będzie przerzurka Alivio 2005. Koło też warto zmienić żeby mieć piastę na kasetę a nie wolnobieg. A w sumie jaki masz rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając koszty (ponad 200 zł) chyba bede musial zostac przy 7 biegach i wolnobiegu będe chyba musiał zrezygnować z tej opcji. Trzeba rowniez liczyc ze drugą manetke tez trzeba bedzie zmienic, linki, pancerze. Czy alivio wystepuje w wersji 7-biegowej?? Zrozumcie mnie, że po pierwsze nie dysponuje obecnie taką kasą, apo drugie nie za bardzo opłaca się ładować tyle kasy w stary rower, a włożyłem już dotąd w niego ponad 600 zł, gdyż zmieniałem również przedni amor. Także opcja: jaką przerzutke mam wybrać?? Doradzcie mi. Jednak doplacanie tyle kasy tylko po to zeby miec 1 bieg wiecej wydaje mi sie co najmniej bez sensu, tym bardziej w tej sytuacji, a i tak więcej jeżdże po szosie na moim drugim giancie, ten rower poszedł trochę w odstawkę, a w przyszłym sezonie go zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kompletnie bez sensu jest ładowanie kasy w ten rower tylko po co upchnąłeś w niego już 600zł? Przerzutę kup Shimano Altus/Acera, ewentualnie TX.

Wezme raczej acere bo jak juz kupowac to cos przyzwoitego, tymbardziej ze roznica w cenie to grosze praktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...