Skocz do zawartości

[kaseta]problem z obluzowaną kasetą


Habibek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem dzisiaj w dość spory lus na kasecie. Jest to kaseta 8-rzędowa Alivio na piaście Shimano HB-M525 VIAM. Luz pozwala na ruch kasety na boki o ok 1 mm. To sporo. To na pewno świeża sprawa, nie zajeżdżone zaniedbanie. Co mogło być tego przyczyną? Rower przejechał w sumie najwyżej 500km. Jak zabrać się za regulację bądź naprawę. Na co zwrócić uwagę?

 

Dzięki z góry za poradę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rzeczywiście dziwna sprawa. machnąłem dziś 200km na rowerku i w terenie i na drodze i nic... ten sam luz, ani większy, ani mniejszy, sam nie wiem. czy to normalne? wydawałoby się, że luzów być nie powinno a są... ściągnąłem kasetę i wszystko gra. dokręcona na maks, bembenek w pożądku.. nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

JA też mam taki luz tylko ze u mnie na dodatek jak nie pedałuje słychać dziwny dzwięk jakby metal tarł o metal. To nie hamulec bo sprawdzałem, ale jak zakręciłem kołem i docisnąłem kasete i trzeszczenie ustało. Pojęcia nie mam co to może być a piasta jest nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...