Skocz do zawartości

[przerzutka] X.7, naciag sprezyny od pantografu


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze byc cos takiego jak za mocno naciągnieta fabrycznie sprezyna od pantografu ? albo cos sie jej stało ? mam X.7 z tylu od jakiegos czasu (ze 200km) i cholernie ciezko chodza gripy (znaczy tylny) jezeli wrzucam do góry w sensie wyzszy bieg.

W dół schodzi jak burza.. po prostu klik i nawet nie wiem kiedy łańcuch jest niżej. Czasem tak agresywnie zrzuca że dźwiek niczym z działka przeciwlotniczego.. to mi sie akurat podoba :wink:

A jak do góry to musze mocniej złapac gripa, przekrecic i tez od razu jest na górze ale obrót gripem wymaga siły.. myslałem z poczatku ze to wina pancerza (pancerze i linki sa nowe). Ale nacisnalem przerzutke stopa w ten sposób ze linka zrobiła sie luźna i teraz kreciłem gripem - bylo lekko.

W działaniu to nie przeszkadza.. ale martwi mnie to ze stawia to az taki opór.. z jednej strony to dobrze ale z drugiej bedzie wymagac przyzwyczajenia.

Kolega tego samego dnia co ja zamontował gripy i przerzutke X.7 taki sam zestaw jak ja, tyle ze na starszych gripach i pracuje to zupełnie inaczej - trzeba wsadzic 200% mniej siły w obrót gripem..

 

Przejmować sie tym czy zostawić jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gripie niebardzo - jak odciażam linke chodzi elegancko..

Może sie w lipcu pokusze o wymiane pancerzy na jakies inne i linke nową.. ehhhhhhh

 

Edit : bylem pogrzebac i sie okazalo ze dosc spory opor daje pancerz ktory jest bezposrednio podłaczony do przerzutki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...