Skocz do zawartości

[mandaty] Taryfikator mandatów dla rowerzysty na rok 2014


Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda kwestia jazdy ulicą w przypadku nieprzejezdności ścieżki rowerowej? Jeżdżę codziennie do szkoły rowerem (trochę ponad 2km), mam DDR na prawie całej trasie, ale zimą nie była odśnieżana (bardzo ślisko - pewnego dnia zamiast 8 minut jechałem 35), a obecnie (przebudowa) co kawałek, prawie codziennie w innym miejscu są wykopy. Czy w tym przypadku mogę jeździć normalnie ulicą czy muszę jeździć ścieżką i co chwilę zjeżdżać na ulicę żeby ominąć wykopy?

I jeszcze jedna sprawa, moja DDR jest oddzielona od chodnika. Jak zmobilizować pieszych żeby nie poruszali się ścieżką (normalnie po polsku nie pomaga)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wygląda kwestia jazdy ulicą w przypadku nieprzejezdności ścieżki rowerowej? Jeżdżę codziennie do szkoły rowerem (trochę ponad 2km), mam DDR na prawie całej trasie, ale zimą nie była odśnieżana (bardzo ślisko - pewnego dnia zamiast 8 minut jechałem 35), a obecnie (przebudowa) co kawałek, prawie codziennie w innym miejscu są wykopy. Czy w tym przypadku mogę jeździć normalnie ulicą czy muszę jeździć ścieżką i co chwilę zjeżdżać na ulicę żeby ominąć wykopy?

Możesz jechać jezdnią.

Tak samo jest gdy droga ma pobocze, to jesteś zobowiązany do jechania poboczem o ile nadaje się do jazdy rowerem i nie stwarza dla rowerzysty zagrożenia podczas jazdy.

 

I jeszcze jedna sprawa, moja DDR jest oddzielona od chodnika. Jak zmobilizować pieszych żeby nie poruszali się ścieżką (normalnie po polsku nie pomaga)?

Skoro to nie pomaga to zgłosić np. do straży miejskiej o kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty. Otóż to, fakty niedomorosły prawniku są takie, ze rowerzysta od 2012  za wykroczenie popełnione podczas kierowania rowerem nie ma prawa dostać punktów.

Więc o zmianę to Ty napisz , jak chcesz wlepiać punkty karne rowerzystom, a przed napisaniem bzdur na forum użyj google i oleum.

Masz rację, ale od 2016 znów będzie można karać rowerzystów punktami. Wszystko w związku z zawirowaniami wokół ustawy o kierujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie pomaga to zgłosić np. do straży miejskiej o kontrole.

A czy można np. poinformować zarządcę drogi o konieczności ustawienia barier w miejscach gdzie ścieżka styka się z chodnikiem (w miejscu gdzie piesi schodzą z chodnika na ścieżkę) i np. w rejonach przystanków, gdzie ścieżka jest oddzielona od chodnika tylko linią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak, a potem będzie płacz, że tona śniegu zalega, ale jak ma nie zalegać skoro nic tam nie wjedzie. U mnie w mieście, w Niemczech, ścieżki są w zasadzie wszędzie ale nigdzie nie widziałem czegoś takiego. Problem leży w ludziach a nie w braku barierek. Dopóki ludzie nie nauczą się kultury, dopóty będzie jak jest i żadne, nawet betonowe zasieki, tego nie zmienią. Będą łazili z drugiej strony a w razie W nawet nie będą mieli gdzie uciec, wtedy dopiero byłby dym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma znaczenie bo fakt bycia kierowcą nie zależy od kolokwialnie mówiąc siedzenia za kółkiem tylko posiadania uprawnień tj. prawa jazdy. Jak jesz obiad w domu to jesteś nadal kierowca, ale już nie kierującym. Jak jedziesz rowerem to jesteś kierowcą bo masz np kat. B i kierującym pojazdem (bo rower jest pojazdem).

 

Masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Mam na myśli to, że jeżeli dwie osoby popełniają takie samo wykroczenie - na przykład jadą rowerem po chodniku - to nie powinno w wymierzaniu kary mieć znaczenia, że jedna z nich ma prawo jazdy a druga nie - bo fakt posiadania przez jedną z tych osób prawa jazdy nie powoduje, że wykroczenie popełnione przez tą osobę jest "gorsze" od wykroczenia popełnionego przez tą drugą osobę bez prawa jazdy, a do jazdy rowerem prawo jazdy nie jest wymagane.

Obie osoby popełniają takie samo wykroczenie więc obie powinny ponieść takie same konsekwencje - a doliczanie punktów karnych tylko jednej z nich oznacza, że dla tej osoby konsekwencje tego samego wykroczenia są bardziej dolegliwe niż dla drugiej, co stanowi łamanie konstytucyjnej zasady równości wobec prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rowerzysta jest kierowcą tj. posiadaczem prawa jazdy to również powinien otrzymać punkty karne.

to propoponuję jeszcze odebrać:

-licencję pilota

-kartę wędkarską

-unieważnić okresowe badanie lekarskie

-legitymację PTTK/kombatanta/jakiekolwiek_posiadane_inne_uprawnienia 

 

a tobie przede wszystkim zakaz myślenia spowodowany używaniem mózgu niezgodnie z przeznaczeniem

 

Aktualna wykładnia TK jest tak, że JEST to niezgodne z konstytucją, dlatego zaprzestano takiej praktyki.

Podobnie było z prowadzeniem żaglówek na %-ach, - kiedyś zabierali prawo jazdy na samochód, aż się o TK

oparło i się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...