Skocz do zawartości

[Chiny] Rowery z Chin


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To wcale nie musi być tak, że zapłacisz i nic nie dostaniesz. Często bywa, że dostaniesz to, za co zapłaciłeś. Zapłaciłeś za chiński amartyzator, i taki dostaniesz. Napisy będą na nim takie jak na obrazku

 

Dokładnie tak jest. Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić butów Vibram Five Fingers na Ali. Ale jak zacząłem zgłębiać temat, to za tą atrakcyjną cenę dostaje się chiński klon. Gdzieś tam znalazłem nawet ich zdjęcie prawdziwe. Nie wyglądały źle, ale już na pierwszy rzut oka widziałem, że raczej nie zbliżą się wygodą do oryginału. Tak więc jak ktoś wierzy w to, ze kupi prawdziwą Rebę za 100 PLN, to z całym szacunkiem - jest bardzo, ale to bardzo naiwny. Poza tym na Ali odchodzą takie same przekręty jak na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Dokładnie tak jest. Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić butów Vibram Five Fingers na Ali. Ale jak zacząłem zgłębiać temat, to za tą atrakcyjną cenę dostaje się chiński klon. Gdzieś tam znalazłem nawet ich zdjęcie prawdziwe. Nie wyglądały źle, ale już na pierwszy rzut oka widziałem, że raczej nie zbliżą się wygodą do oryginału. Tak więc jak ktoś wierzy w to, ze kupi prawdziwą Rebę za 100 PLN, to z całym szacunkiem - jest bardzo, ale to bardzo naiwny. Poza tym na Ali odchodzą takie same przekręty jak na Allegro.

 

 

Uważam, że na rynek chiński musimy spojrzeć nieco innym okiem niż na nasz rynek rodzimy, względnie rynek europejski.

Oczywiście naiwnością byłoby sądzić, że w cenie 10 x mniejszej możemy znaleźć jakość porównywalną do produktów markowych.

 

Ale przyjrzyjmy się faktom ekonomicznym z bliska.

Prawie wszystko co kupujemy - pochodzi obecnie z Chin.

Po drodze ogrom marży pobiera kilku pośredników + państwo w postaci cła oraz oczywiście transport.

 

Zatem znalezienie dobrego towaru oraz - bezpiecznego sprzedawcy byłoby wielce wskazane.

Niestety nie mamy takiej listy zaufanych towarów, bo nie oszukujmy się - poszukując czegoś na rynku chińskim robimy to z jednego powodu - chcąc zakupić coś w zdecydowanie niższej cenie.

Uważam, że można tam znaleźć wiele produktów w rewelacyjnych cenach, problemem jest jednak wiedza na temat tych produktów. Na obrazkach wszystko wygląda cacy.

 

A w przedmiocie bezpieczeństwa to kolega @ arekm wytłumaczył w tym temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/158557-sklepy-internetowe-w-chinach-jakie/  jak się bronić przed ewentualnymi oszustwami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okej, kawałek styropianu, ale kupując z prawego źródła wiesz, że przeszedł jakieś badanie kontrolne, i jest stworzony z materiałów dobrej jakości. Jaką masz pewność co tak naprawdę kupujesz od kitajców? Każdy wie, że jak Europejczyk bata nie przyłoży to jakość ich produktów jest mierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od człowieka jeden kupi będzie wiedział że to nie oryginalny produkt może trochę gorzej wykonany ale będzie zadowolony bo zapłacił dużo mniej, inny musi wydać dużo więcej żeby być zadowolonym i mieć pewność że to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dużo zamawiam z chin. Sam dal siebie. Cło mi się jeszcze nie zdarzyło. Do tej pory z gratów rowerowych zamówiłem kask:

http://www.dx.com/p/laplace-q3-outdoor-bike-bicycle-riding-helmet-black-red-151600#.U2DEUfl_tnM

Bardzo fajnie wykonany jak za te pieniążki. W środku nalepki z kilkoma atestami. Nie wiem jak tam dokładnie jest z oszukiwaniem konsumenta, ale patrzę na graty od skośnych z delikatną dozą nieufności. Latarki, noże, optyka - wszystko co zamawiałem było jakości przynajmniej bardzo dobrej. Zdarzają się buble, ale to wszystko zależy od kontroli jakości firmy która to wykonuje. Przy odrobinie zaangażowania można wyłowić rzeczy które naprawdę za 1/4 ceny markowego produktu oferuje 100% użytkowy towar wykonany na tym samym poziomie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega zamawiał z Ali telefon Hummer H1, przyszedł bardzo szybko, jakoś całkiem całkie  przyzwoita. Działenie tez bez zarzutu. Z gratów zamawiałem jakieś tam duperele i ale za kazdym razem dostałem dokładnie to co zamawiałem i w dośc przyzwoitej jakości.

zamówiliśmy z Qmplem też kilka latarek które były bardzo dobrej jakości i za 1/5 ceny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie ma co porownywac sprzetu agd i rtv do rowerow i czesci bo podlegaja pod inne paragrafy i zwiazane z tymi oplaty podatlowo-celne. Do ram rowerowych i innych czesci doliczane jest zazwyczaj clo w wys. 4,7% , Vat 23% oraz oplataantydumpingowa w wys. 48%. Wszystko to jest doliczane od wartosci paczki i wyslki. Sprzet RTVjest zwolnionyz cla antydumpingowego. Jesli chodzi o czesci rowerowe to jest szansa ze nie zostanie naliczone to clo w kilku przypadkach:

-jesli wsrtosc paczki wraz z oplata za wysylke nie przekroczy 150 Euro

- jesli zamowi sie ramy badz kola rowerowe matowe inajlepiej w czesciach czyli nie zlozone w calosc

- mozna probowac napisac na paczce Gift, ale celnicy juz sie wycwanili i raczej na to nie zwracaja uwagi

- najpewniejszy chyba sposob, zaplacic za paczke w 2 ratach - do 150 Euro i reszte. Jesli urzadcelny przysle pismo z zapytaniem o wartosc paczki, wysylamy potwierdzenie zaplaty tej do 150 Euro.

 

Potem tylko czekac na rezultat czy sie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...