Skocz do zawartości

[pozycja na rowerze] odrywanie przedniego koła na podjeździe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, poniewaz gdy ustawię prawidlowo siodełko to na podjazdach podrywa mi przód. Czy krótszy mostek pomoze rozwiazac ten problem? Kiedys wyczytalem ze jak patrzymy na srodek kierownicy podczas jazdy powinna sie pokrywac ona z osia przedniego kola. U mnie natomiast kierownica jest dalej od osi. Przy mostku 2 cm krótszym było by idealnie. Dodam ze mam wrazenie ze jestem zbyt wyciagniety podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, za duża rama. Siedzisz przez to za bardzo z tyłu w stosunku do środka ciężkości i nic dziwnego że podrywa przednie koło. Siedemnastka może być dobra na mnie, przy moim 175 cm wzroście, ty powinieneś mieć mniejszą ramę.

Na piastę nie patrz, to mocno umowny sposób na określenie pozycji. Krótszy mostek jeszcze pogorszy sprawę, bo będziesz wtedy przesunięty jeszcze bardziej do tyłu i przednie koło będzie jeszcze bardziej odciążone.

Jak nie chcesz zmieniać ramy, to musisz się przesunąć do przodu - właśnie sztyca bez offsetu, mostek na minus i prosta kierownica. Wiele więcej nie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zalozylem sztyce bez offsetu bylo ok, czulem sie komfortowo, ale kolano za mocno do przodu poszlo i musialem zmienic na ta z offsetem.

Co to znaczy, że kolano za bardzo z przodu? Nie pasuje do opisów jaka powinna być pozycja, czy zaczynało boleć?

Jeżeli nic z kolanem się nie działo i dobrze się jeździło, to wróć do takiego ustawienia. Nie ma sensu na siłę wpasowywać się w kanony, to są jedynie wskazówki jak szukać swojej pozycji na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klosiu, jak to możliwe ze mam zaledwie 2cm więcej wzrostu a rama 18" była za krótka? Teraz jest 19" i pasuje w sam raz. Nie wyobrażam sobie 17" dla 175cm wzrostu. Oczywiście 17" nie równe 17"

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Oczywiście 17" nie równe 17"

No to sobie odpowiedziałeś.

Ja z kolei po 2 miesiącach zrezygnowałem z 19" na rzecz 18" i nie wyobrażam sobie jazdy po wertepach na 19" przy 176cm wzrostu.

Przekrok albo długość albo jedno i drugie dla mnie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...