Skocz do zawartości
  • 0

Zlamanie a jazda na rowerze


Gość Łukasz

Pytanie

Gość Łukasz

Cześć.

Obecnie mam zlamana V kość śródstopia i za tydzień zdejmują mi gips

Moje pytanie brzmi czy odrazu po zdjęciu gipsu bede mógł jeździć na rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po złamaniu kostki próbowałem od razu po ściągnięciu gipsu wsiadać na rower, jednak pojawiał się ból. Minął dopiero po ok. 2 miesiącach.
Wylecz stopę do końca. Nie wsiadaj od razu na rower, bo jeszcze uszkodzisz sobie stopę jeszcze raz. Warto poczekać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli możesz chodzić to i jeździsz delikatnie także bo na pedały używa sie mniej siły niż w chodzenie. Ja po tym jak zacząłem o kulach chodzić jeździłem już na rowerze ale powoli i delikatnie bo jednak bolało. Miałem połamaną kość piętową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Miałem złamana kość piszczelową i ledwo chodziłem na dwóch kulach a mimo to bez najmniejszego problemu jeżdziłem na rowerze. Jesli jeżdzisz w pedałach SPD to sprawa jest tym bardziej prostsza gdyż jedną nogą ciśniesz na pedał by za chwilę go ciągnąć do góry. Druga stopa tylko spoczywa na pedale i stopniowo możesz dozować siłę nacisku, która zdecydowanie jest mniejsza niż podczas chodzenia.

 

Przy jeżdzie w SPDach może pojawić się ból podczas wypinania więc albo ustaw siłę wypięcia na minimum albo załóż pedały platformowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...