Skocz do zawartości

[napęd] Wyciszanie napędu, da sie ?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym rowerku mam napęd Deore i nic cisza, nawet podczas zmiany biegów nic nie słychać jedynie korbę. W drugim rowerku słychać napęd na przełożeniu 2x6 2x7 (wolnobieg 7b) nowy napęd. Zauważyłem, że podczas pedałowania do tyłu gdy łańcuch siedzi na siódmym biegu to haczy o 6. Na 6 biegu tego nie widać by haczyło o 5 ale podczas jazdy na 2x6 napęd słychać. Wziąłem ostatnio ten rower na testy i na podjazdach przy 2x7 niby łańcuch nie zrywa, ale wczoraj wybrałem się z do Gniezna i w czasie jazdy łańcuch na moment wszedł na 6 bieg. Nie wiem co to jest ale przerzutka (acera) ma luzy 1 cm na boki. No i ten hałas w czasie jazdy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszsytko co piszecie może być, ale czy nie jest przypadkiem tak, że choocby nie wiem jak bardzo dobrze był łańcuch nasmarowany i skoralowany z kasetą to na tych najmniejszych kołach zębatych kasety bedzie chodził głośniej? Wydaje mie sie, ze ma to związek przeginaniem samego łańcucha. Na duzych kołach zebatych ogniwa łańcucha znacznie mniej są przeginane.

Poza tym przekładnie łańcuchowe już tak mają, że dosyć głośno chodzą :)

 

Także mysle Wilku, ze nie masz za bardzo czym się przjmowac. No chyba że jak jedziesz na 8-ce to budzisz ludzi w nocy jak przejeżdżasz pod domem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, darkanian nie budze ludzi i faktycznie mowisz tak samo, jak koles w rojaxsie, gdzie rower u nich serwisuje. Niewazne, jak bedzie dopasowany lancuch do kasety i jakiej jakosci to wszystko i tak zawszebedzie na niektorych nawet tych prawidlowych przelozeniach 3:7:8:9 troche glosniej chodzic. Teraz tylko musze ustawic odpowiednio przerzutke przod, bo obciera o szyne prowadnicy i pobawic sie z tylna deore lx z regulacja, bo jak krece korba do tylu to mi lancuch przeskakuje. na pewno to przeskakwianie to wina regulacji, a moze źle skutego lanucha? W sumie to juz nie jest źle skuty, bo mam spinke :) Jeszcze mnie wkurza jedna rzecz: Otoz, gdy jade po asfalcie na prawie najciezszym przelozeniu, cos tam 3:8,9, to lancuch kreci sie z takim jakby skrzypieniem tzn jakby nie byl w ogole nasmarowany, jakby po swiezym deszczu jechal. Czego to wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno łańcuch skrzypi? Wsłuchaj sie uwaznie. Przy tych przłożeniech wystepują już spore obciązenia na mechnizm korbowy i suport. Może to właśnie suport troche skrzypi? Rozbujaj sie do 30km/h i potem juz pod znikomym obciazeniem kreć korbą na 8,9 z tyłu. Jesli bedzie dalej hałasowac to na razie nie przychodzi mi do głowy czego moze być to wina.

 

Nie jestem specem od rowerów, więc może bardziej obeznani ludzie Ci pomogą w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak krece korba do tylu to mi lancuch przeskakuje. na pewno to przeskakwianie to wina regulacji, a moze źle skutego lanucha? W sumie to juz nie jest źle skuty, bo mam spinke :excl: Jeszcze mnie wkurza jedna rzecz: Otoz, gdy jade po asfalcie na prawie najciezszym przelozeniu, cos tam 3:8,9, to lancuch kreci sie z takim jakby skrzypieniem tzn jakby nie byl w ogole nasmarowany, jakby po swiezym deszczu jechal. Czego to wina?

 

Mam ten sam problem pedałując do tyłu łańcuch na 7 biegu haczy o 6 (2 blat z przodu). Przekoszony łańcuch ?? Źle dobrana korba do długości osi suportu ?? Nie wiem. Wiem tyle, że podczas jazdy słychać na 7 oraz 6 biegu słychać napęd no i szybciej przez to będzie się zużywać. Na razie to jeżdżę na biegach od 3x5 do 3x7 na tym rowerze, a i tak głównie jeżdżę po szosie, ale chce wpaść do serwisu i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie biore za calkowite czyszczenie napedu i regulacje wedlug instrukcji z forum. Jak nie wyjdzie pojade do serwisu, powiem, ze tu mi lanuch troche jakby byl niedosmarowany chodzi, naped glosniej chodzi na niektorych prawidlowych przelozeniach i przeskakuje do tylu, jak krece korbą. Moze to iwna osprzetu? Ale nie, bo mam deore lx, deore, hg-53 i kasete tez z gornej polki, wikec naped odpada. Kwestia regulacji. Linki po prawie 400km juz sie ulozyly. [chyba]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny ten twój rowerek !!!

pozdrowionka i miłego czyszczenia napedu i spokojnej regulacji

 

Moj? hehe, teraz rogi pochylilem bardziej na plasko - zmniejszylem kat, siodlo nie tak do gory tylko poziomo, sciagnalem mocowania lamp przod/tyl, bo na razie noca nie jezdze. Troche dziwnie wyglda na tyle przestrzeni na sztycy naklejka xc-zone, bo jest na dole, ale gdy ja przeniose na srodek, to gdy bede chcial w nocy jechac, to nbie bedzoie gdzie switaelka zamontowac, daltego zostanie jak jest. Ale ja jestem wrazliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wygląd wygladem ale co z wygodą , ja moje siodło ustawiam drugi dzień i nie moge dojść ustawienia , zwykle zanim coś ustawie to mija jakieś 300- 400 km czasem to są milimetry ale przy trasach które robie te milimetry mają znaczenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie. Umylem wczoraj bika, wypucowalem kasete, lancuch,przerzutki i korbe. Nasmarowalem po 2 kropelki na kazde ogniwko finis line teflon [czerwony dla niewtajemniczonych :D] Dzis rano przetarlem szmatka i pojechalem do rojaxu. Powiedzialem im zeby sprawdzili, czy nie ma luzu w sterach, bo wczoraj mostek przelozylem odwrotnie. Powiedzialem, ze mi lanuch przeskakuje i glosno chodzi. Powiedzial, ze juz linki sie dotarly po 400km, wiec poregulowal mi przerzutke z przodu, ustawil ja odpowiednio[ wysokosc etc] i cos przy klamkomanetce motał i juz jest cichutko, wszystko chodzi pieknie. Jak bede mial jakis problem do sie do Was jeszcze odezwe, lub skocze do rojaxu. Dzieki wszystkim za wszystko. Szacunek dla Was. :)

 

Jeszcze jedno: Czy regulacja tylnej przerzutki to jest tylko po to, by przelozenia wchodizly szybko i plynnie, zy tez sie tymi srubkami reguluje "glosnosc" napedu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...