Skocz do zawartości

[napęd] Wyciszanie napędu, da sie ?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz na moim osprzecie: kaseta SHIMANO CS-HG50-9 (11-34T), lancuch: SHIMANO CN-HG53, przerzutka tyl: SHIMANO Deore LX, przod: Deore i klamkomanteki Deore Dual Control, lancuch na najciezszych przelozeniach ,cyzli 3:7,8 i 9 duzo glosniej chodzi niz na np: 2:7. Czym to jest spowodowane? Tak ma byc, bo to ciezsze przelozenie? Lancuch swiezo nasmarowany, wiec nie jego wina, nic nie skrzypi nie zgrzyta, wiec czemu no po prostu glosno chodzi, jak w zwyklym makrokeszu? Moze to wina regulacji? Pobawic sie srubkami i linkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem i bardzo mi to denerwuje. w rowerze ma byc slychac tylko opony ;).

dzisiaj robilem testy i najbardziej go (naped) slychac na przelozeniu 3x6. moze to wina zuzycia tylnej zebatki, bo wydaje mi sie, ze wlasnie tej najczesciej uzywam.

pozatym podejrzewam tez o glosna prace tylna przerzutke a dokladnie gorne koleczko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ociera, ostattnio ja ustawialem [mocowaniekm do ramy, odpowiednia wysokosc et cetera] Nie wiem, co jest grane, moze przerzutka jest uszkodzona, lub tez na wakacjach wezme sie za powazna zabawe z regulacja wedlug instrukcji na forum i stronie xc-zone. Moze wtedy cos z tego wyjdzie.

 

 

Fistach, ale ty masz przod xt, a tyl xtr, wiec nie dziwne, ze naped chodzici cichutenko. Mam nadzieje, ze to wina regulacji, co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze rower nowy, jednak moze tak byc ze np jak jezdzisz czesto na jakims "ulubionym" przelozeniu to kaseta ci sie troche bardziej tam zuzyje a oststnie koronki beda jak nowe i moga juz mniej pasowac do lekko naciagnietego lancucha... Kiedys mialem cos takeigo ale kupilem lepszy lancuch i staram sie uzywac prawie "calej" kasety. Druga mozliwosc to to ze mozesz miec lekko skrzywiony hak przerzutki(jak u mnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może banalne nienasmarowanie (albo niedosmarowanie) napędu?

 

U mnie dzisiaj zauważyłem głośną pracę roweru i coś mi strzelać zaczeło (może to nie suport bo nie mam kasy zeby wymienić - chyba że to jest normalne?)

 

W czwartek zrobię totalne smarowanie - łożyska półstałym smarem w sprayu, łańcuch pedros: wet ride.

jak to nie pomoiże lece do sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga mozliwosc to to ze mozesz miec lekko skrzywiony hak przerzutki(jak u mnie ;) )

mozliwe, ze u mnie wlasnie to ma miejsce. ale czy mozna skrzywic hak bez upadku, niejako samoistnie :(?

 

A może banalne nienasmarowanie (albo niedosmarowanie) napędu?

jak wyjasnisz to, ze naped byl swiezo nasmarowany, nie jezdzony i halas wystepowal :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest FL, tzn domyslam sie że do smarowania ale może ktoś wytłumaczyć bo właśnie się zastanawiałem czym by to nasmarować łańcuch itp ale niezbyt sie znam a wypadałoby zainwestować w coś do tego przeznaczonego.

Proponuje Finish line cc (na suche warunki).Jak dobrze nasmarujesz to pojezdzisz naprawde dlugo (bardzo wydajny).Spotkałem sie z opinią ,ze trzeba smarowac co 20-30km zeby nie skrzypialo :eek: .Ja smaruje gdzies co 100-150 (zalezy od terenu) i wszystko dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ehhh kurka przeczytajcie najpierw ze zrozumieniem zanim odpiszecie. Wilku pisze, że łańcuch świeżo nasmarowany w wy wyskakujecie z takim czymś:

A może banalne nienasmarowanie (albo niedosmarowanie) napędu?
łańcuch pewnie jeszcze nie był smarowany.

 

Trudno powiedzieć co może być przyczyną tym bardziej, że masz nowy sprzęt. U mnie na jak wrzucę z tyłu 8 lub 9 to łańcuch strasznie hałasuje. Tylko że ma on (i kaseta) przejechane 12 kkm a 8 i 9 rzadko używam więc może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo cos tam mowiles o koleczkach w wozku przerzutki. Moze zdejmij lancuch i nimi pokrec palcami ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne.

 

Jak cos to moze jedz do serwisu? w koncu masz gwarancje. oni albo Ci powiedza albo beda musieli wymienic, bo to nie jest normalne.

 

ooo popatrz co znalazłem. Temacik o głośnej pracy koleczek:

 

http://forumrowerowe.jgc.pl/przerzutka-tyl...aca-t15628.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż lepiej czy masz dobrze naciągniętą przerzutkę w tył. Może po prostu górna rolka idzie za bardzo po łańcuchu który jest jeszcze zazębiony na koronce - za słaby naciąg sprężyny. Krzywy hak nawet minimalnie też nieźle daje się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jeszcze z tym związane. Postaram się to jakoś przejzyście wyjaśnić ;)

Jak wżucam na najmniejsze zębatki ( z przodu i z tyłu) to mi łańcuch wchodzi wyżej niz jest rolka z tyłu (nawet się na niej nie opiera tylko obok wchodzi nad nią) w przezutce przez co nie moge używać tych przełożeń.

Czy to jest wina tego,że łańcuch jest za długi przez co za słabo naciagnięty????

A jak nie to co może być tego przyczyną???

P.S. Przezutka jest wyregulowana ( na tyle dobrze ze to nie jest wina regulacji)

 

Dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wżucam na najmniejsze zębatki ( z przodu i z tyłu) to mi łańcuch wchodzi wyżej niz jest rolka z tyłu

nie jezdzi sie na takim przelozeniu, lanuch sie za bardzo krzyzuje co wlasnie objawia sie problemem, z ktorym masz do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektorzy maja jakas manie ... Zaden naped nie chodzi bezszelestnie , bo wkoncu to sa metalowe komponenty ( czy tam jakies inne - zalezy co kto ma ) i jakis dzwiek to musi wydawac :) Nowy naped chyba zawsze chodzi troche głosniej , przynajmniej u mnie tak bylo i z tego co czytalem u wielu forumowiczów .

Do tego jak jezdzisz na 1x6 albo 1x7 to sie nie dziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np., jak scigalem lancuch Odi i go wsadzalem do nafty, podczas, gdy czyscilem koleczka, to jedno to na dole, gdy nim pokrecilem to wszytsko bez oporow sie krecilo, natomiast tym u gory juz sie duzo wczesniej zatrzymywalo niz to na dole. Moze przyczyna tkwi w tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejRZyscie

 

wRZucam

 

przeRZutka

 

Tych przelozen sie nie uzywa.

 

o, widzę że język polskawy niektórych forumowiczów też razi, chodź jestem prawdziwym dyslektykiem jeszcze z czasów liceum i na pewno nie jestem polonistą to rada na byki jest barszo prosta - pisze się post albo go przekleja do Worda i są błędy na tacy.

pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...