Skocz do zawartości

[wymiana] zwykła przerzutka na shimano nexus


Gość rafklim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafklim

Czy mogę wymienić zwykłą zewnętrzną przerzutkę na wewnętrzną typu shimano nexus?

Czy na przodzie mogę w takim wypadku zostawić 3 zębatki czy musi być 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zwykłej przerzutki na Nexusa wiąże się z zapleceniem nowego koła na pieście z Nexusem w środku. Z przodu nie możesz zostawić 3 blatów ponieważ nie będzie co miało napinać łacucha ,efekt byłby taki że na "trójce" z przodu łańcuch byłby ok. ,a na 2 i 1 wisiałby i nie możnabyłoby normalnie jeździć. Napinacza łańcucha raczej nie opłaca się montować :blush: Ze swojej strony mogę powiedzieć ,że nexus ładnie działa-mój wujek ma go w swoim trekingu ,z resztą dał mi się przejechać ;)

 

znalazłem malutkie "ale" dotyczące montażu nexusa

 

" Szerokość haków tylnego widelca musi wynosić 135 mm, czyli standardowo dla większości współczesnych ram MTB i trekkingowych, w innym przypadku tej piasty nie da się zamontować." ...jeśli masz normalną ramę nie będzie problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie opłaca się tego napinacza zamontować?

Ile to kosztuje?

Miałbym 21 biegów do używania a nie tylko na niby.

Teraz mimo 21 mogę uzywać max. 10.

2 na największej zębatce z przodu, 4 na środkowej i 4 na najmniejszej.

Chyba mam żle dobrane przerzutki i korby z suportem, największa zębatka z przodu pozwala na używanie tylko 2 biegów z tyłu ( za duży skos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ,że jest źle dobrane ...chociaż mało prawdopodobne-trzeba by wyregulować. Montaż napinacza hmh niee znam się na tym bardzo ale wg.mnie odpada ,bo jak zacząłem w to wnikać-napinacz zakłada się kiedy z przodu jest 1 tarcza a z tyłu więcej. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...