Skocz do zawartości

[ubezpieczenie 2014] co nam oferują ubezpieczalnie


Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem trochę o ubezpieczeniach i jako, że nowy sezon i nowy rower postanowiłem zgłębić temat.

Oczywiście za pośrednictwem internetu nie udało mi się znaleźć wysokości składek bez konieczności podawania swoich danych (wszyscy wiemy, że wiąże się to z spamowaniem i "nękaniem" przez ubezpieczyciela) więc wybrałem się na początek do PZU.

Bardzo miła Pani wszystko policzyła i trochę mnie z butów wyrwało

 

Jako, że rower trzymam w domu i nie zostawiam pod sklepem przypiętego czy też nie przypiętego ubezpieczenie od kradzieży mnie nie interesowało.

Interesował mnie rozbój (ale zabrzmiało : )), bo każdy z nas gnając na rowerku po leśnych ostępach może dostać w głowę i go stracić ot taka prawda.

Dowiedziałem się że chcąc ubezpieczyć od rozboju muszę wykupić także OC i NNW wprawdzie nie planuję nikogo rozjechać itp. ale jak mus to mus.

 

Wybrałem opcję max jeżeli chodzi o rozbój jest to kwota 5000zł i minimalną OC 10 0000 (chciałem 1 PLN niestety Pani się nie zgodziła ;-) no i obowiązkowe NNW tutaj najmniejszą opcją jest 5000zł (mówi się trudno w końcu NNW to gdyby mi się coś stało więc nie obtowałem przy opcji 1zł ;)

 

Teraz wyliczenia na rok:

OC - 10 000zł koszt 8zł

Casco (tutaj mamy rabunek i kradzież) - 5.000zł koszt 400zł

NNW - 5 000zł koszt 13zł

Szybka suma matematyczna i daje nam 421zł składki jednorazowo.

 

Myślę sobie może da się na krócej w końcu i tak w zimę nie "roweruję" więc wezmę na 6 miesięcy będzie połowa.

Niestety Pani mnie sprowadziła na ziemię i podała następujące dane:

 

Ubezpieczenie na 6 miesięcy

OC - 10 000zł koszt 6zł

Casco (tutaj mamy rabunek i kradzież) - 5.000zł koszt 300zł

NNW - 5 000zł koszt 9zł

I znowu wysiłek aby podsumować i daje nam to 315zł

 

Pani agentka PZU tak jak w reklamie była BARDZO POMOCNA ale jak dla mnie to dość wysoka ta składka. Jutro pójdę sprawdzić następne towarzystwa ubezpieczeniowe czyli Warta S.A., TU Europa (to chyba nie bo u mnie w mieście nie mają oddziału oraz Ergo Hestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pójść do pośrednika, który obsługuje różne firmy ubezpieczeniowe? W takim punkcie doradzą najtańszą ofertę, ale to nie znaczy, że najlepszą i to też miej na uwadze, bo ci najtańsi robią wszystko, by w razie jakiegoś incydentu nie wypłacić odszkodowania i czasem trzeba się latami procesować. Sam już kilka razy w roli świadka byłem ciągany, bo nie chcą bez powodu płacić odszkodowania.

Za casco sobie liczą najwięcej i podobnie jest z samochodem, ale już tak dużej różnicy między AC i OC nie ma.

Może statystycznie rowery są zbyt często kradzione i stąd tak wysokie ubezpieczenie.

 

Właściwie to jak znajdę chwile wolnego to przejdę się i ubezpieczę rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Teraz wyliczenia na rok:

OC - 10 000zł koszt 8zł

Casco (tutaj mamy rabunek i kradzież) - 5.000zł koszt 400zł

NNW - 5 000zł koszt 13zł

Szybka suma matematyczna i daje nam 421zł składki jednorazowo.

 

(...)

 

Ubezpieczenie na 6 miesięcy

OC - 10 000zł koszt 6zł

Casco (tutaj mamy rabunek i kradzież) - 5.000zł koszt 300zł

NNW - 5 000zł koszt 9zł

I znowu wysiłek aby podsumować i daje nam to 315zł

 

(...)

 

A zapytales moze czy te ceny ktore podala obowiazuja rowniez oddzielnie? Bo 8zl za OC to fajna stawka. Bez namyslu polecialbym kupic bo sporo po miescie jezdze.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, macie wykupione jakieś ubezpieczenie? Ja nie mam żadnego typowo pod rower i tak się zastanawiam czy warto. Póki co chodzę jeszcze do 3 klasy liceum i mam tam jakieś ubezpieczenie, ale powiem szczerze, że nie wiem co ono obejmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam OC,a jak ktoś bywa chociaż metr za granicą - bezwzględnie.

Przypadek z najbliższego otoczenia : kolizja z autem,wstępnie ustalona przez policję niemiecką (do czasu finału w sądzie) wina rowerzysty.

Koszty :

-wyjazd karetki ok 600E

-wyjazd straży poż ok 650E

-badanie powypadkowe w szpitalu ( rentgeny,tomograf ,"złota godzina"- GRATIS

-szkody w samochodzie wg wyceny rzeczoznawcy 2800E

Koszty karetki i straży pokrywa ZUS,reszta z OC albo .....z portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne towarzystwo jakie sprawdziłem to TU Europa nie posiada ona ubezpieczenia CASCO. Do wyboru dla rowerzysty mamy dwie opcje

 

Standar

Koszt Ratownictwa i poszukiwań suma ubezpieczenia 3000zł

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków 10 000zł

OC 15 000zł

Koszt 70zł na rok

 

Standard PLUS

Koszt Ratownictwa i poszukiwań suma ubezpieczenia 5000zł

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków 20 000zł

Koszt rehabilitacji na terenie RP 300zł

OC 25 000zł

Koszt 90zł na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Casco (tutaj mamy rabunek i kradzież) - 5.000zł koszt 400zł


Pani agentka PZU albo Cię robi w przysłowiowego balona, albo nie ma zielonego pojęcia jakie ubezpieczenie sprzedaje. W OWU PZU kradzież jest wyłączona!!! - rozdział V cały &37 i &39 (wyłączenia odpowiedzianości), pkt.7.
http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=6424dac5-3704-4d0d-bb96-b8d22aa7dd5f&groupId=10172

Zanim zdecydujemy się na jakieś ubezpieczenie, radzę najpierw dobrze poczytać OWU danego ubezpieczyciela, żeby później płaczu nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adamos - faktycznie mój błąd nie ma kradzieży nie wiem czemu tak napisałem w każdym bądź razie chodziło mi o to, że jako jedyni oferują CASCO czyli rozbój w tym przypadku.

 

Do Authorman - artykuł jest fajny lecz niczego przynajmneij dla mnie nie wnosi. Oczywiście informuje o ubezpieczalniach ale brakuje najważniesze kwesti tzn. ile kosztuje ubezpieczenie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem niewidomy bo nie widzę tam wysokości składek nigdzie. Widzę tylko opisy jak się można ubezpieczyć ale ile to kosztuje poprostu nie widzę.


No i ostatnia paczka danych dotyczących ubezpieczeń plus odpowiedź na jeden z postów powyżej co do cen w PZU

 

Hestia w ujęciu rocznym

OC na kwotę 10 000zł składka 24zł

NNW na kwotę 10 000zł składka 125zł

 

Warta w ujęciu rocznym

WARTA NNW - na kwotę 10 000 - 92 zł
WARTA OC - na kwotę 50 tyś (suma minimalna) - 88 zł

 

 

PZU w ujęciu rocznym

OC rowerzysty 10 000zł

NNW rowerzysty 10 000zł

Składka łączna wynosi 33 zł

 

 

To tyle moich pomysłów z ubezpieczeniem jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rozwiązanie chętnie o nim przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To tyle moich pomysłów z ubezpieczeniem jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rozwiązanie chętnie o nim przeczytam


No widzisz, wychodzi na to że jednak PZU (OC+NNW) wypada najkorzystniej. :) Możesz sprawdzić jeszcze Allianz - nie wiem jak jest teraz ale kiedyś robili fajne, ale dosyć drogie ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty ekstremalne (szeroki zakres OC i NNW, także poza granicami RP).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne firmy ubezpieczeniowe, ale PZU wali w ciula z przyznaniem % trwałych uszczerbków na zdrowiu.
Z komisji resortowej za skomplikowane skręcenie stawu skokowego dostałem 5% - a PZU przyznało 1%. Odwołania nic nie dały. To samo miały osoby z mojego bliskiego otoczenia. Na resortowej komisji w Poliklinice dostawali 10% trwałego uszczerbku na zdrowiu - w PZU 2%, następny - z resortowej 14% - pzu 3% - śmiech.
Z mojej strony - PZU nie polecam (podkreślam - że nie wiem jak działają inne firmy ubezpieczeniowe) - ale z usług PZU jeśli chodzi o dodatkowe ubezpieczenia to ja podziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zmieniło na lepsze, bo do tej pory - jeszcze w grudniu nie można było kupić od PZU ubezpieczenia poniżej 50zł, niezależnie na jaki długi okres.

Czyli chciałeś np. tylko na 1/2 roku to i tak musiałeś 50 zł wydać oczywiście sumy gwarancyjne były wtedy większe.

Jedyna konkurencja dla PZU to są ubezpieczenia od OC w życiu prywatnym, ale niestety niewiele firm je sprzedaje osobno, a nie jako dodatek do ubezp. mieszkania/domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w PZU jeśli chodzi o rozbój to dodatkowo wymagają również świadka rozboju i nie mówię tu o osobie która została pokrzywdzona , a jak znając życie to raczej nikt z obserwatorów rozboju nie poszedł by zeznawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak jedziesz gdzieś w górach i zwierzęta są świadkami :D

 

Jak znać firmy ubezpieczeniowe to małym druczkiem pewnie dodali by paragraf że zwierzęta nie mogą mieć statusu świadka  hahaha. Takie ubezpieczenia dobre są tylko z nazwy jeśli chodzi o takie zdarzenia jak rozbój czy kradzież.Jedyną sensowną opcją jest OC NNW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC w życiu prywatnym (więc wszyscy domownicy) mam wykupione w ubezpieczeniu mieszkania więc OC nie potrzebuję dodatkowo.

 

Co do kradzieży roweru to do ubezpieczenia mieszkania, trzymam rowery w garażu podziemnym, w Avivie za 150zł rocznie ubezpieczyłem mieszkanie na 50 000zł, z tego 20% na pomieszczenia przynależne typu piwnica/garaż. Więc w przypadku kradzieży rowerów z garażu do 10 000zł mam zwrot. Agentka mówiła żeby dobrze udokumentować posiadane rowery a więc zdjęcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ubezpieczenia które obejmowało by również rowerowych ignorantów technicznych ;) którzy nie mają narzędzi lub chęci brać się za naprawę kilkadziesiąt km od domu.

Natknąłem się na Assistance Rowerowy od Europ-Assitance sprzedawany przez Toyota Bank posiadaczom swoich kart za 10zł miesięcznie.

Wiem, że najważniejsze jest OWU.. ale miał ktoś do czynienia z tym ubezpieczeniem?

 

 

Reklamowany jest tak:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Assistance rowerowy to profesjonalna i natychmiastowa pomoc w razie awarii roweru, jego uszkodzenia, kradzieży, a także nieszczęśliwego wypadku, obejmująca szeroki zakres świadczeń:

  • transport i naprawę roweru
  • odszkodowanie w przypadku kradzieży roweru
  • zakup nowego roweru w razie kradzieży
  • pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku
  • organizację leczenia szpitalnego i procesu rehabilitacji
  • dostęp do całodobowej infolinii medycznej
  • informacja dotycząca imprez rowerowych, pomoc w organizacji wypraw rowerowych, pomoc w organizacji biletów lotniczych na podróż z rowerem

 W ramach assistance rowerowego, użytkownik roweru jest chroniony ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od razu dopowiadam, że rower od kradzieży jest ubezpieczony na całe 500zł  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenie nie biorąc pod uwagę kradzieży, a nie przekroczyło się 36 lat ciekawą opcją jest planeta młodych. Zajrzyjcie na ich stronę tam dowiecie się więcej. Ja oprócz kolarstwa uprawiam jeszcze kitesurfing i siatkówkę. Kitesurfing jest zaliczany do sportów wysokiego ryzyka jak DH i to jedyna ubezpieczalnia która daje ubezpieczenie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...