Skocz do zawartości

[łańcuch] przeskakuje na zebatce. Co zrobić?


g3rman

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem łąńcuch i wolnowibeg i korbe, lecz tera na przezutce tylnnej mi przeskakuje łancuch na zębatce bo te ząbki jakie po wycierane wziąłem troche podpiłowałem je (powiekszyłem to wgłębienie) i lepiej chodzi lecz i tak przeskakuje czy da sie cos jeszcze zrobić?? Nie mam teraz pieniedzy na wymiane tylnnej przezutkli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś ogniwo masz krzywe w łańcuchu...kiedyś miałem taką sytuację i dopatrywałem się winy w samej przerzutce. Dopiero któregoś razu kiedy smarowałem łańcuch zauwazyłem że ogniwo jest skrzywione. I łańcuch wtedy przeskakiwał właśnie na tych małych zębatkach w tylnej przerzutce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro widziałem ostatnio tanio te kółeczko - chyba za 3 zł były. Ale tak to głównie spotyka się je w wysokiej cenie, że lepiej już kupić nową przerzutkę niż wydawać tyle kasy na kółeczka. Najlepsze rozwiązanie to kupienie najtańszej przerzutki SISa, wymontowanie kółeczek i wmontowanie do używanej przerzutki

 

Znalazłem te tanie kółeczka - http://allegro.pl/item107833889_koleczka_d...c_zdjecia_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o zainwetsowaniu w lozyskowane maszynowo z duraluminum w cenie np 40zł?mam przerzutke x-9 i kiedys pewnie bede w niej wymienial koleczka i tak z ciekawosci chcialem spytac?

Ja zainwestowałem i nie widzę różnicy, może z czasem coś wyjdzie na wierzch. Kupiłem je (BBB - 40zł) bo akurat w sklepie nie mieli bez łożysk a mi były na gwałt potrzebne (połamałem ząbki w dolnym kółeczku).

 

Najlepsze rozwiązanie to kupienie najtańszej przerzutki SISa, wymontowanie kółeczek i wmontowanie do używanej przerzutki

Niekoniecznie najlepsze, bo najtańsze przerzutki mają kółeczka 10 T a do napędów 24-27 idą 11T.

 

Polecam iść do sklepu i po prostu je kupić. Na pewno nie będzie kosztowało więcej niż 10-15zł/para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o zainwetsowaniu w lozyskowane maszynowo z duraluminum w cenie np 40zł?

Nie jeździłem ale wydaje mi się że to jest niepotrzebny wydatek. Tak samo jak te tulejki ceramiczne w kółeczkach - nie wiem jaki jest cel ich stosowania.

 

Niekoniecznie najlepsze, bo najtańsze przerzutki mają kółeczka 10 T a do napędów 24-27 idą 11T.

No ale chyba na 10 ząbkowych też będzie wszystko prawidłowo działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...