Skocz do zawartości

[NAHBS 2014] Święto Pełnego Kastoma 2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O Adamos! pozycja nr 3 to przytaczany w "lutowanym" Mistrz Osake i Gighera. Ale muszę przyznać, że  w wersji RAW był stokroć ponętniejszy!
A "jedynka" to taki retro, że aż łezka się kręci (czyżby miały wracać opony z beżowym do mody?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zimówka :) od Eriksena: http://www.cxmagazine.com/ultimate-cyclocross-commuter-eriksens-titanium-disc-brake-dyno-cx-nahbs-2014

cx1-eriksen-cyclocross-magazine-jp-mccar


 

 

A "jedynka" to taki retro, że aż łezka się kręci


Nawiązanie do Stumpiego z 1996r. (suport nie za wysoko anarchy? ;) )

Osobiście, jak do tej pory najbardziej spodobały mi się: zwycięski, niebieski Breadwinner na średnim kiszce i tytanowa Festka z tym samym rozmiarem koła...Hmmm, wnioski nasuwają się same...:)

Galeria bajkradarowa dla MTB, część I: http://www.bikeradar.com/mtb/gallery/article/the-mountain-bikes-of-nahbs-2014-part-i-40412/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
  • Mod Team

Cholera - wyjdzie, że narzekam jak stary tetryk ale albo nie pokazali jeszcze tego co najlepsze albo tegoroczny NAHBS jest tylko cieniem swoich poprzedniczek. Jak z wcześniejszych do dziś mi w głowie siedzą niektóre rowery tak teraz? Nawet przytaczany sunrise cycles z przeciekawą konstrukcją... gdzieś po drodze usnął i przegapił moment w którym należało temat zakończyć. Wolę ich w wersji RAW na flickru.
coraz więcej karbonu, coraz mniej indywidualności w całości i detalu. A może tylko nam się oko opatrzyło i ciężko czymś zachwycić/zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ano ja w końcu zrozumiałem dlaczego tak w tym roku podniecasz się Festką, a oni dopieścili rowery nie ma co....
Ciekawa kolekcja, nawet ten Japończyk wypada lepiej niż na wcześniejszych fotach.
A czy mnie się zdaje czy w zeszłym roku też English się nie pokazał? Speedvagona / Vanilli nie ma :( w piórka urośli czy tak zawaleni pracą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No jak? Przecie English był w ubiegłym roku z tą bialo-niebieską futurystyczną maszyną do time-trialu i czarno-pomarańczowym najnerem.
Co do Vanilli...No cóż jak się u nich średnio na ramę 5 lat czeka, to nie dziwota, że Saszka sobie NAHBS'em specjalnie głowy nie zaprzątuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ano był! Sam pokazywałem wyjście pancerza dolnego pióra (i mieliśmy jakiegoś krzykacza w temacie, co to pisał iż nic specjalnego nie ma, same chriskingi itp :) )
na pewno co rzuciło mi się w oczy w tym roku:

Apllmana przełajka (i ogólnie ich mostko-kierownica), w zeszłym roku fatbike czyli robią pod mój gust ;)
Był jeszcze tandem (nie pamiętam kogo - CALFEE chyba) z możliwością rozebrania w jeden rower. Jak nie jestem miłośnikiem duplexów tak sama idea ciekawa (nie mówiąc o konstrukcji ramy)
Turystyczna sześcsetpięćdziesiątka w kolorze blue - Harvey Cycleworks - za wdzięk własny (i kolor)
Z detali - frezowane haki Festki (takie w sumie 3D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

NAHBS to fanaberie, fantazja i pieśń Przyszłości lub Przeszłości.

 

na pewno nie wyznacznik trendów rynkowych :)

 

<sięślini>

2014_NAHBS_Hometown_MFG-7.jpg

 

Uczciwy, solidny kwadrat <wzrusza się>

 

93454-largest_2014NAHBS6.jpg

 

Rozłączany tandem od Calfee'ego... Można go zamienić na standardowy rower jednoosobowy :icon_mrgreen:

 

71.jpg

 

O widzę że nawet już pomyślał chłopina o spersonalizowaniu ramy dla mnie... Szkoda tylko ze nazwisko z błędem :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę @next, że NAHBS nie jest najlepszym wyznacznikiem standardów ;)

A same hample standardem będą pewnie za 2-3 lata max jak tylko campa czy shimano wprowadzi to globalnie (a SRAM nie będzie miało wpadek hehe)

Tak to tylko kwestia czasu i tak jak piszesz 2 góra 3 lata.Jeśli ktoś dziś myśli o rowerze szosowym to musi już brać pod uwagę tarczowe hample hydrauliczne.Osobiście uważam,że nadzwyczaj długo sprzęt szosowy opierał się hydraulicznym tarczówkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest tu jednakże jeden gwoździk z którym właśnie przyszło mi się mocować. Na rynku dostępny jest natenczas niezwykle słaby wybór tylnych, dyskowych piast w standardzie szosowycm OLD130mm. Novatec, Via, Paul's, Velocity, WI plus może ze dwa gotowe wheel set'y - na pewno Bonti i FSA... Bez zmiany tego stanu rzeczy lub powszechnego przejscia producentów ram szosowych na rozstaw tylnego widelca 135mm nie widzę lawiny...

 

Tymbardziej ze szosowe tarcze są już w tej czy innej formie - mechaniki, parabox'y, pełna hydra - niepierwszy sezon...

 

Także wróżenie z fusów - a jeszcze lepiej z fuzla po szejkowaniu łańcucha - zostawiłbym Babulom-Zgadulom z pionów marketingowych i finansowych rozmaitych producentów...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kończąc temat szosy i tarczówek - dopóki szanowna w tyłek całowana UCI nie dopuści tarczówek na zawodach dopóty producentom rowerów stricte racingowych nie będzie się chciało/opłacało wyprzedzać reszty. Jakieś przebłyski są, DonKichoteria co jakiś czas się odzywa ale to jeszcze nie to. Wystarczy spojrzeć na rynek CX - dopuszczono i tarcze "zalały" rynek.

Ale, że to temat o czym innym, trochę ruchomych obrazków z oficjalnego NAHBSowego na youtubie. Naturalnie wszystko kręcone z z Handa, znaczy się ręki;)

https://www.youtube.com/user/HandmadeBikeShow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja jeszcze dorzucę materiał w dwóch częściach z prywatnych kolekcji. Można oglądać w hajdefiniszyn. ;)

Część nr1
Palladio Bikes
Peacock Groove
HED Cycling Products
Mosaic Bicycles
Quiring Cycles
English Cycles
Moots
Festka
Cherubim
Kish Fabrication
Don Walker
Pegoretti
White Industries
Zukas Cycles
Harvey Cycle Works
Independent Fabrications

Część nr2
Shamrock Cycles
Casati
Ellis Cycles
Razik Bicycles
King Cage
Appleman Bicycles
Paul Components
Holland Cycles
Kent Eriksen Cycles
Thomson
Geekhouse
Lundbeck Cycles
Desalvo Custom Cycles
Sycip Designs Inc.
Bicycle Watanabe
 


I jeszcze raz, do znudzenia Festka :)

http://www.roadbikereview.com/reviews/handmade-show-festka-bicycles-ti-mist-and-root-and-more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...