Skocz do zawartości

[Korby] Blat 36 w ninerze


HerrMann

Rekomendowane odpowiedzi

44 sa malo uzywane w gorach.

po plaskim czesciej.

moj post jedynie pokazuje aby mocno sie zastanowic nad konwersjami. Na wadze nie ma oszczednosci. Niestety traci sie na elastycznosci.

Jak widac ile rowerow tyle opinii.

zatem probojcie ... do osiagniecia nirwany :)

Jak chcesz mieć elastyczność w 29" to są korby 40-30-22.     Tak jak przedmówcy powiadają: 44 to nonsens, chyba ze nabijasz kilometry śmigając na dupie ikarusa 

 

PS. Piękny kalkulator :-)

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam 3go ninera. Tom razom typowy full w góry, więc planuję napęd docelowo 2x10 czyli kaseta 11x36 (szkoda że nie ma kaset SLX czy XT 12x36) i do tego korba trójka, ale za blat 42 pójdzie lekki bash Hope. Najmniejsza koronka by korb nie przerabiać będzie 21 będę (szukał lub zamawiał w stali) i teraz planowałem, albo średni blat 36 albo ku czemu się bardziej skłaniam 34. Tyle, że mam w związku z taką kombinacją dwa dylemaciory:

 

1 Czy brać przerzutkę przednią 2 biegową czy trójkę?

2. Co wybrać trwałego jeśli chodzi o blat 34/36 skoro sh*tmano nie robi takich stalowych z bazą karbonową a te wg mnie najlepiej wciągają z najmniejszego blatu no i są faktycznie wiele trwalsze niż aluminiowe?

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ja zawsze staram się przednia psiąrzutkę wstawiać dwubiegową, gdyz ma nieco szerszą klatke i na większych przekosach można śmiagć. Do tego ofkors grip shift z mikroindeksacją i wogóle balanga.

 

Co do korby i blatów... Hym, hym... 94/68, CD Drive? Na ebajcu regularnie trafiaja się piecioramienne, stalowe blaty 32, 34, 36 lub nawet 38... Do tego jakiegoś ładnego Cook Brosa, Middla, Turbinkę lub choćby Suginiacza...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee Ivan ty to zboczony jesteś z tymi markami :teehee:

Ja chcę jak Pan Bóg przykazał normalną porządną korbę HII zmodyfikować a nie cudować jakies kwadraty i wogóle stare standardy, to będzie poszukiwane jak się w końcu za retro bajka wezmę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy młynek dobry jest do roweru który zamierza się powiesić na ścianę i co najwyżej co jakiś czas stawiać na wagę :).

Stalowe zajeżdżam w parę miesięcy tak że zaciągają na potęgę, amelinum po miesiącu by nie było :). W dwutarczu na dobrą sprawę blat też by się przydał stalowy.

 

Ivan, to jest niesamowite. Tytanowe blaciki do wyboru, do koloru za 150zł. Masakra, u nas trzeba się prosić, żeby ściągnęli na sklep chociaż zapasowy XT. Po tej samej prawie cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Możemy się zebrać. Przy przesyłce do UK prawdopodobieństwo oclenia niemal zerowe, za to mocno prawdopodobne doliczenie VAT, który i tak jest tu u mnie nizszy niż w Kraju-Raju...

 

Jak cuś to to na PRV...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...