Skocz do zawartości

[kaseta] Tak szybko się zużyła?


Pioe

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu złożyłem swojego bika, niestety z braku gotówki musiałem zostawił stary łańcuch. Kupiłem nową kasetę (jakąś Venturę). Zestaw okazał się dobrze współpracować ze sobą. Tylko tam z początku 4 bieg czasem przeskoczył, ale naprawdę rzadko. Tak jeździłem do zeszłego tygodnia. Od tamtej pory mam same problemy.

Najpierw przestały działać (zaczęły przeskakiwać) biegi: 4,6,7. Miałem źle wyregulowaną przerzutkę, więc zrobiłem ją tak jak trzeba, teraz. Nie działają (j.w.) mi biegi 4,5,6,7.

Kupiłem nowy łańuch (dzisiaj). Założyłem i pojechałem przetestować. Jest tak samo (a nawet jeszcze gorzej), tzn. przeskakują biegi: 4,5,6,7.

 

Dodam, że problemy zaczęły się pojawiać po wycieczce, gdzie towarzyszyło mi dużo błota itp. Ale dzień później błoto spłukałem i wszystko na nowo nasmarowałem.

 

Wygląda na to, że kaseta się złużyła. Mimo to nie jestem w stanie zrozumieć, jak w ciągu 1 dnia mógłbym tak zajechać napęd :):mellow:

 

Mieliście kiedyś coś podobnego?

 

Łańcuch strzela, gdy tylko troszkę mocniej nacisnę na pedały.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary łańcuch i nowa kaseta (ventura) i po kasecie , nowy łąńcuch sie już nie przyjął dlatego przeskakuje łańcuch powinno sie wymieniać co max 1000 km ale ja jak jeździłem na trzy łańcuchy to wymieniałem co 600 km

jedynie co można zrobić to wrócić do starego łańcucha albo kupic nową kasetę póki ten łańcuch sie nie zajechał na zurzytej kasecie. Dzisiaj zrobiłeś 26 km z pedkościa 27 i może już być za późno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee... dzisiaj byłem na tym starym łańcuchu. Nowy kupiłem po powrocie (odrazu do rowerowego podjechałem :mellow: ). Założyłem, spróbowałem. Nie działał i odrazu zdjąłem...

Ale to jakoś mnie dziwi. Ooo! Np. fakt, że zanim wyregulowałem przerzutkę, to działał mi bieg 6, teraz po regulacji nie działa mi żaden powyżej 3 biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy łańcuch zostaw do nowej kasety, on juz sie nie przyjmie do tej teraz możesz tylko próbować ustawiś stary łąńcuch tak aby chodził ok . np przez wzrost naprężnia łańcucha (srubka z tyłu przerzutki) skrócenie go o dwa ogniwa? wyczyszczenie całego napędu itp . nowy łańcuch nic nie da tylko sie zniszczy. to dobrze żenie miałeś go na tej trasie co opidsałeś bo by już było po nim .

ja tez tak kiedyś miałem kupiłem łańcuch nołnejm i dałem nową kasete (lx) i po tysiacu km juz byłem ugotowany nic nie działało kaseta poszła do kosza , łańcuch do kosza a ja musiałem jeszcze wymienić korbe i w sumie zaoszczędziłem 30 PLn na łańcuchu a wydałem 400 na nowy napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :P

Dziękuję, dziękuję :P

Pokombinuję jeszcze z tymi ogniwami. Spróbuję go skrucić o dwa ogniwa. Może jak się bardziej napręży, to da się wrzucić chociaż 5 bieg :D

 

No ale to jest nadal dla mnie dziwne.

Bo ten "stary" łańcuch wcale nie był taki stary. tzn. miał przejechane niecałe 400 km.

 

Poza tym to troszkę dziwne, że najpierw pasuje, a z dnia na dzień nie pasuje :D

 

Ale mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć pod ten temat z podobnym pytaniem...

Mój sprzęt jest nowy zrobiłem na nim 200 km dopiero (jest po pierwszym darmowym przeglądzie) a już na najwyższych biegach przeskakuje mi łańcuch jak mu przycisnę (chwilę po zmianie przełożeń)? Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w ramach takiej ciekawostki :D Jak kupiłem sobie rower to pojeżdziłem z rok ( mało wtedy jeżdziłem :) ) i zaczął mi przeskakiwać łańcuch, ale tak ze wogóle sie jeżdzić nie dało. No to wiadoma sprawa napęd do wymiany, ale miałem jakiś łańcuch ( nawet nie wiem skąd) to se go założyłem i zacząłem jeździć tak dla dobicia i co się okazało?? Ułożył się, przeskakiwał juz bardzo żadko i jeżdziłem na nim jeszcze około 600 km:D Ale potem cały napęd wszystko do kosza poszedł oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to troszkę dziwne, że najpierw pasuje, a z dnia na dzień nie pasuje

Też tak niedawno miałem, kaseta i łańcuch razem kupione, przejechane 1500-2000km, żadnych zgrzytów. Kupuję nowy łańcuch, wymieniam i przeskakuje mi na 2,3,4 zębatce od dołu :/ Ząbki konkretnie już pościnane, ale oszlifowałem je i działają jak nowe. Następnym razem dokupię najwyżej same dolne zębatki, więc myślę że kaseta jako taka trochę przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczeń wynika że jak zmieniac to do 600- 800 km i od razu kupić trzy łańcuchy i jeździć nazmiane po kolei zmieniać co 600 km I , II, III i wtedy jest ok ( mam taką jedną kasetę sra 5.0 i3x pc58) lub jedzic najednym łańcuchu i go nie zmieniac!!! polecam jak najlepsze łąńcuchy tj łancuch lepszy kaseta gorsza (raczej nie na odwrót- ja tak zrobiłem i zniszczyłem sobie nową kasetę LX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie już działa.

 

Skróciłem łańcuch o 4 ogniwa i mocno go przesmarowałem.

 

Wszystko działa jak nowe!!! Jupi! :lol: ;):D

 

I dzisiaj już wszystko przetestowane w dość ciężkim terenie. Ani razu mi nic nie przeskoczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to uratowałeś na chwile kasete , dojedź ja do końca na tym łańcuchu a nowy zostaw do nowej kasety !!!. w sumie to masz troche szczęsicia że sie udało mi tezkiedyś pomogło skrocenie łańcucha na jakiś czas jak zajechałem mojego LXa. teraz juz wiem że kupuje tylko dobre łancuchy !!!

oczywiscie nie takie ale tez dobre

zobacz sobie ten link:

http://www.velo.com.pl/wippermann/wippermann_1.htm

 

super co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robiłem z kasetami sram 5.0 do jednej miale trzy łańcuchy do drugiej jedeni powiem szczerze ze że nie widze różnicy w trwałosci obie są sprawne i działają ok obecnie sąw rowerku przygotowywanym na zimę do jazd zimowych .ponieważ nie widze różnicy w uzytkowaniu obecnie kupiłemkasete sram 9.0 i jeden droższy łańcuch pc-99 na całe zycie kasety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...