Skocz do zawartości

[pedały] VP 196


bambus81

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam, mam w swoim biku peadłki jak w tytuje, ale w jednym zaczyna sie odzywać łożysko, a że jestem bardzo wrażliwy na wszelkie takie odgłosy i dobrze jeździ mi sie z tymi pedałami zamierzam je wymienić.

problem w tym że jest to łożysko maszynowe, a ja nigdy tego nie robiłem.

Czy macie jakieś rady, co by to zrobić sprawnie i szybko a niczego nie popsuć?

jak najlepiej odszukać łozysko (rozebrać sprzeta i do sklepu z łożyskami, czy można gdzieś uzyskać info co tyo za łozyska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska maszynowe można bez problemu dokupić w sklepach z... łożyskami :D Podajesz symbol (napisany na łożysku), pokazujesz stare na wzór, ewentualnie podajesz rozmiary - średnicę wewn., średnicę zewn. i szerokość łożyska. Potem tylko modlisz się, żeby był to jakiś w miarę często spotykany model za rozsądną cenę (a nie np, jak niektóre łożyska do mojej starej ramy, za które zaśpiewano mi ponad 40zł za sztukę, a i tak bywają droższe)

Teoretycznie łożyska powinno się wciskać - prasa, czy urządzenie przeznaczone specjalnie do tego. W rzeczywistoći jednak daje się to zrobić za pomocą młotka. Nie polecam jednak naparzania bezpośrednio w łozysko, bo można uszkodzić. Jeśli nie musi być ono osadzone głęboko, to można np. przez deseczkę, kostkę ze sztywnej gumy itp. Jeśli głębiej, to może jakaś tuleja o dopowiedniej średnicy. Ważne żeby siła nie była przyłożona na wewnętrzną tuleję, ani na uszczelnienie/kulki. Ideałem byłoby chyba stukanie przez tulejkę w zewnętrzną bieżnię... ale to tak sobie teoretyzuję.

Aha. no i pilnować trzeba, żeby na początku łożysko osadzić prosto, żeby podczas wciskania/wbijania nie uszkodzić gniazda, bo wtedy kaszanka.

 

Gdzie w VP-196 mieści się łożysko maszynowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

które brac?

 

vp 196

http://www.vpcomponents.com/pedals_show.asp?pid=44

Body Barrel polished aluminum

Cage ED black aluminum, cage flip

Axle CNC machined Cr-Mo

Bearings LSL & sealed

Toe Clips Attachable

Reflector Optional TW

Size 98 x 64 mm

Weight 255 g/pr

 

czy

 

vp 199

http://www.vpcomponents.com/pedals_show.asp?pid=89

Body Barrel polished aluminum

Cage ED black aluminum

Axle CNC Machined Cr-Mo

Bearings Ball bearings

Size 97 x 63 mm

 

vp 199 jest tańsze o 10 zł

 

Weight 265 g/pr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...