Skocz do zawartości

[piaskowanie/czyszczenie] ramy tytanowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niedawno nabyłem ramę szosową z tytanu. Planuję na jej bazie złożyć jeszcze jeden rower, w tym przypadku taki pomykacz (może ostre) na dojazdy do pracy i w ogóle... co się ma marnować w garażu;)

Rama wymaga jednak malowania i tu pytanie: w jaki sposób usunąć oryginalną farbę? Czy piaskowanie itd wchodzi w grę? Nic się nie uszkodzi?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można usuwać mechanicznie, papierem, chemicznie, stosując odpowiednie preparaty i piaskować także można, z tym że piaskowanie pozostawia dość porowata powierzchnię, ale szkiełkowanie czy orzeszkowanie ... specjalista powinien sie orientować czym to zrobić najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona była malowana wcześniej? jeżeli tak to czy na mokro czy proszkowo? jest bardzo porysowana? Jaki efekt chciał byś uzyskać?

 

idealnie gładką powierzchnię i jakieś wzory - wyszlifuj ręcznie papierem ściernym i pomaluj pistoletem - drogo i czasochłonne.

porowata powierzchnia (coś jak skórka mandarynki) i jeden kolor - szkiełkowanie i proszkowo -taniej i szybciej.

 

Sam jestem na etapie malowania ramy, a dokładnie to mam już za sobą ponad 6 godzin z papierem ściernym w ręce i jeszcze nie skończyłem szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...