Skocz do zawartości

[przerzutka] Przerzutka trzaskająca o ramę podczas skoku


kalinowski5

Rekomendowane odpowiedzi

tak, normalna we wszystkich shimano. nawet w xtr.

 

hym, mój XT tak nie ma, sprawdzałem i niema takiej morzliwości, poprostu dokręciłem śrubkę która znajduke się zaraz przy haku ramy.

W tym Turney-u którt jest na zdjęciu ta śrubka powinna być przy tym czarnym haku przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lx'ie tak mialem

w saincie tak nie mam

w x.9 tak nie mam

kumple w xt tak nie mieli :)

 

 

to napisz teraz ze wszyscy jezdzili na TAKIEJ SAMEJ ramie

 

 

mi sora nawala w obecnej ramie a w poprzedniej tanszej 4 razy bylo OK nic nie nawalalo nic nie stukalo nic sie nie @#$%^& od przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takiej przerzutce może się coś od tego stać? Bo wystarczy, że spróbuje wskoczyć na krawężnik (bunnyhop?), a tu słysze z tyłu taki niemiłosierny dźwięk walenia przerzutki, że odechciewa mi się wszelkich skoków...

 

I mam jeszcze takie jedno głupie pytanie a nie chciałbym z jego powodu zakładać nowego tematu - czy mogło się coś rozregulować w przerzutce gdy zmieniałem dętkę, to znaczy przy zdejmowaniu lub zakładaniu koła? Bo odkąd to zrobiłem, cały czas coś klekocze / szeleści, nie wiem jak ten dźwięk określić, w każdym razie im szybciej ruszam łańcuchem tym głośniej go słychać, niezależnie od biegu... Przecież chyba nie mogłem czegoś źle założyć, no bo niby czego... Strasznie mnie to denerwuje, efekt nie jest co prawda taki jak na makrokeszach, ale i tak to słychać :) Ma ktos jakiś pomysł?

Aha, i jeszcze została mi taka sprężynka czarna po założeniu koła, druga taka sama jest w tej śrubie do przykręcania koła (chociarz w sumie nie wiem po co ona tam jest?), a ta nie wiem do czego mogła być... Chyba to nie przez nią (a raczej jej brak)? Pomóżcie plis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze została mi taka sprężynka czarna po założeniu koła, druga taka sama jest w tej śrubie do przykręcania koła (chociarz w sumie nie wiem po co ona tam jest?), a ta nie wiem do czego mogła być... Chyba to nie przez nią (a raczej jej brak)? Pomóżcie plis :)

 

Podejrzewam, że odgłosów nie powoduje brak sprężynki.

Ta sprężynka występuje w ilości 2 sztuk - po jednej przy nakrętkach zaciskowych koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...