Skocz do zawartości

[napęd] wymiana tylnego napedu


koco

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Wczoraj zerwalem lancuch i stwierdzilem ze jest juz wykonczony... duze luzy i mocno sie skreca. A podobno razem z lancuhcem wymienia sie kasete. Wiec mam 150 zl i chcialbym wymienic. jezeli mozecie to prosze doradzcie mi jakis zesta. Mialem teraz slaby lancuch KMC i do tego ksaeste shimano. Przerzytka tyl Acera. Czy mozliwe jest wmontowanie 8 rzedowej kasety do Acery?? Musialbym wtedy wymienic manetki na 8 ale chyba tylko uzywane bo na nowe nie mialbym bardzo kasy. Chyba ze jezdzil bym z 8 biegami na manetkach 7-emkach.

 

Z gory dzieki:)

pozdrawiam Koco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutka tył Acera bedzie działać na 8, kup kasete SRAM 5.0 i łańcuch SRAM PC-48 i to Cie wyjdzie na allegro powiedzmy ok. 100zł a moze i taniej, a mnie w sklepie wyszło 122zł.

A manetki ja mam SRAM MRX 3x8, kupiłem je za 30zł i po 420km chodza bez zarzutu, wiec spokojnie bys sie wyrobił w 150zł, no moze te 10zł trzeba by dołozyc bo przesyłki <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zrywania łańcucha to ja się pochwale moim wyczynem. Mój łańcuch miał przejechane około 1800 km i dzisiaj go zerwałem. Ruszałem i nagle trach.. myślałem że pocałuje mostek :) Hmmm... i teraz mam również dylemat czy go zmienic czy .... spinka i po robocie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki ładnie doradzacie :035: Gość mówi, że ma teraz kasetę 7-mio biegową więc o innej szerokości niż 8/9, więc wymiana piasty nieodzowna, chyba że ma tuleje na piaście 8/9 biegowej.

Kup taką kasetę

http://www.allegro.pl/item106832479_kaseta...ram_pg_730.html

i do tego taki łańcuch Sram PC-48, a pojeździsz na tym conajmniej 7-8tys.

 

 

krzychszop

Załóż spinkę i jeździj dalej, jak znów się zerwie to wina łańcucha i wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem ze zrobilem na jakims no name acerowym (piescie) okolo 15 tysiakow a potem rozwalilem piaste bo jechalem za szybko po korzeniach. Wolnobieg mi tez siadl po 15tu tysiacach.

 

jak mam byc szczery to napedy wiecej niz 7dmio biegowy z tylu przydaje sie w gorach i .... do jazdy z qmplami co maja 9rzedowe kasety. Bo pamietam zawsze mialem problem z dobraniem biegu. Bo albo jechalem za szybko albo młóciłem za bardzo ;/ ale bylo ok i nie narzekalem :)

 

Wiec jezeli Ci nie przekszadza 7 biegow z tylu to kup kasete i lancuch ale uwaga! sprawdz czy nie masz wolnobiegu! Bo w moim starym GF byl wolnobieg i 7dmio rzedowy naped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę teraz z kasetą Shimano HG CSHG30I7128M (7 rzędów), piasta alivio.

do tego mam łańcuch IG51. na podobnym zestawie przejechałem poprzednio na pewno 8000 km... możliwe, że więcej.

 

na tym jak na razie przejechałem (nie oszczędzając) prawie 4100 km (ostatnie 2 miesiące ponad 2000 km).

kaseta nie wygląda na bardzo zuzytą... łańcuch tez daje radę.

chociaż podobno w podobnych cenach łańcuchy sram są lepsze... pc-38, pc-48

 

korba alivio z około 1996 roku.

przerzutka tylna exage lx z około 1995 roku.

 

za kasetę i łańcuch zapłaciłem 80 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha nie wiedzialem ze przy takiej zamianie trzeba zmieniac takze pisate jakbym chcial zmienic na 8 biegów. No to nie usze kupowac tez manetek. A powiedzcie mi czy mozna uzywac manetek sram do przerzutek shimano czy one sa w innym systemie robione??

 

Dzieki za zainsterseowanie... ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...