Skocz do zawartości

[suport] Jaka długość, jaki model ?


lenoxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo kupuję ramę dragstar i nie wiem czy będę musiał kupić nowy suport, bo mógłbym wziąć od mojego starego roweru Grand z 1999 roku, ale nie wiem czy będzie pasował do mojej nowej ramy. Wiem że do skakania potrzebuje mocowanie na isis i lepszą korbę ale na razie nie mam kasy muszę szukać innego sposobu żeby sobie już pojeździć. Gdy dostanę ramę będę próbował czy stary suport pasuje ale boję się że gdyby gwint był inny to moge zepsuć ramę. Więc moze wy coś wiecie na ten temat. I jeszcze jedno gdybym jednak musiał kupić nowy suport to jakiej długości i jakiej firmy (możliwie najtańszy). Niżej mam linki do suportów które sobie upatrzyłem. Proszę powiedzić jakiej najlepiej długości kupić do draga (słyszałem że do skakania powinien być takiej długości żeby korba była jak najbliżej ramy ale zeby nie ocierała). I który z tych dwóch byłby lepszy (albo jakiś inny nie przekraczający kwoty 30zł)

 

Link 1

Link 2

 

aha i w drugim linku jest suport bez śrub więc znowu jest problem czy stare by mi pasowały

Z góry dzięki za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dragu masz gwint angielski, mufę 68mm. W Twoim starym rowerze na 99% było tak samo. Żaden problem sprawdzić - wkręcasz i tyle. Jak idzie łatwo itp, to super. Co do wyboru długości osi to nie zależy to od ramy, tylko od korby. Wymagana długość osi podana powinna być na stronie producenta, lub w instrukcji.

 

Śrubki będą pasowały. Poza tym nówki w sklepie to wydatek rzędu kilku złotych.

A swoją drogą to ostanio sporo tematów było o suportach/gwintach/długościach osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak zdecydowałem się kupić nowy suport. Ale nie znajde instrukcji korby bo tą którą chcę używać jest z 99r z roweru grand. Dlatego jeśli ktoś oriętuje się jaka długość osi powinna być przy takich korbach to proszę napisać.

A mam pytanie, co by się stało jeśli bym kupić krótszy lub dłuższy niż powinien być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...