Skocz do zawartości

[łancuch] 1000km i do wymiany


Trin

Rekomendowane odpowiedzi

dzis pojechałem do serwisu ... zmierzyłem łancuch i okazało się że po zrobieniu cirka 1100 km nadaje się on do wymiany :) :lol:

 

 

Czy istnieje jakiś patent :D na przedłużenieu żywota łańcucha ...

Obecnie mam kasetę SHIMANO HG-30-8I 11-32 i łańcuch SHIMANO HG-40

Jaki ewentualnie łańcuch założyć :question: a może zmienić od razu i kasetę :question:

Macie jakieś propozycje :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś patent na przedłużenieu żywota łańcucha ...

A pewnie że istnieje patent :) Nie przejmować się tymi miarkami tylko jeździć i olać kompletnie to że miarka pokazuje że łańcuch jest już zużyty - tym bardziej że jeździsz na tanim osprzęcie. Ja tam jakoś nigdy nie przejmowałem się wskazaniami miarki i jeździłem na rozciągniętych łańcuchach bardzo bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie że istnieje patent :) Nie przejmować się tymi miarkami tylko jeździć i olać kompletnie to że miarka pokazuje że łańcuch jest już zużyty

hmm
- tym bardziej że jeździsz na tanim osprzęcie.
czy w takim razie wymiana osprzętu poprawiła by taką sytuację ?? chyba ww. osprzęt powinien wytrzymać więcej niż > 1000km :033: bo inaczej to kiepski interes :P [ zalezy jak dla kogo ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede robił tak jak pisze sebekfireman, jeździc, jeździc i nie przejmowac sie, jedynie czyszczenie i smarowanie, a w serwisie pewnie dlatego Ci tak powiedzieli ze do wymiany, bo oni przeciez chca zarobic, mój kolega pojechał po 500km i powiedzieli ze do wymiany, a np. 500km to ja bym był w stanie zrobic przy dobrej pogodzie w 4-5 dni, wiec jakbym miał co 4-5 dni łańcuch wymieniac to to nie ma sensu, lepiej po roku wymienic kasete i łańcuch i dalej smigac :D

ja tam mojego SRAMA PC-48 zmierzyłem po 210km ale to było takie prymitywne, i nawet juz nie pamietam ile, ani nie wiem jaka długość miał jak był nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jednym łańcuchu przejechałem ponad 10 tys km.

Jak bym miał zmieniać łańcuch co 1000 km to bym nie wyrobił z hajsem. :rolleyes:

 

Zazwyczaj trzeba zmieniać razem z łancuchem kasetę tak słyszałem.

Jeździ się aż się zajeździ i wtedy sie sprawia nowy łańcuch razem z kasetą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...