Skocz do zawartości

[4000-5000] Zakup nowego bike'a do MTB, może full'a! HELP!


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam prośbę do bardziej kumatych w temacie, bo ja na dłuższy czas wypadłem z obiegu:)

 

Planuję zakupić rower w przedziale cenowym 4000-5000 zł.- rozbiezność cenowa spora i bardziej się skłaniam do tej niższej granicy, ale jak byłoby coś naprawdę ciekawego w ok. 5000 zł., to jak najbardzej jest to do rozważenia z mojej strony. Z resztą dwa rowery z tego przedziału cenowego już mam upatrzone.

 

Ogólnie poszukuję roweru do MTB i zastanawiam się poważnie nad full'em chcociaż nie wiem, czy go w pełni wykorzystam?! Stary dziad już ze mnie (36 wiosen w tym roku) i rozum nie pozwoli na ostra jazdę :). Jestem tradycjonalistą, więć kółka 26-tki, awentualnie 27.5! Mój wzrost to 176 cm przy wadze ok. 80 kg stąd też wybór pada na 26 lub 27,5. Na 29 wygladałbym chyba dosyć komicznie:)

 

Co ważne, chcę też sporo jeździć po szosie, więc nie chiałbym traktoru bo mi pikawa wysiądzie:)

 

Na razie nie piszę jakie rowery mam upatrzone, a prosiłbym o jakieś sugestie, zarówno pod kątem FULL'a  (tu okolice cenowe 5000 zł.) jak i roweru tylko z przednim amorem (tu okolice cenowe 4000 zł.)

 

Jak podrzucicie mi jakies propozycje, to napiszę o czym ja myślę :)

 

Rower muszę kupić nowy bo potrzebuje FVAT gdyż wrzucę go sobie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a co:)

 

Muszę dokonać zakupu w LUTYM!!!

 

PLEASE HELP ME!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy full czy sztywniak to zależy głownie od proporcji asfalt - teren i stopnia nierówności tegoż terenu.

Czy na asfalcie wysiądzie pikawa - zależy od tego jak dynamicznej jazdy oczekujesz - przez 13 lat jeździłem po asfaltach rowerem mtb, często na oponach 2.4 i zdecydowanie nie był to aż tak duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam ciekawą propozycję od kolegi który pracuje w sklepie rowerowym, a mianowicie moge nabyć SCOTTA Sparka 660 r. 2013 za cenę 5000 zł. Poniżej link do strony gdzie po przecenie sprzedaja go za 5200 zł.:)

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=754&category_id=160&option=com_virtuemart&Itemid=155&vmcchk=1&Itemid=155

Co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy full czy sztywniak to zależy głownie od proporcji asfalt - teren i stopnia nierówności tegoż terenu.

Czy na asfalcie wysiądzie pikawa - zależy od tego jak dynamicznej jazdy oczekujesz - przez 13 lat jeździłem po asfaltach rowerem mtb, często na oponach 2.4 i zdecydowanie nie był to aż tak duży problem.

 

tobo, z tą pikawą, to tak troszkę zaszydziłem z mojej aktualnej kondycji (jak pisałem, mam długi rozbrat z rowerem). Jak trochę pojeżdżę, to mam nadzieję, że mocy będzie przybywać:)

 

Widzę, że udzielasz się na forum długo, to i pewnie jesteś mocno w temacie?! Dostałem na priv taka oto propozycję, ale marka roweru ROSE jest mi kompletnie nie znana???

 

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-1-275-2014/aid:652882?bikevariantchanged=1

 

przy czym od 28 lutego będzie można nabyc limitowaną wersję tego bike'a z następującym osprzętem:

Widelec Rock Shox 30 gold (powietrzny), koła Mavic Crossone, opony Schwalbe Rcoket Ron, korba Race Face Ride, przerzutki przód i tył Shimano XT, manetki Shimano Deore, hamulce Formula C1 + 10 lat gwarancji na ramę i 2 lata na osprzęt!

 

To o czym jeszcze myślę:

 

SCOTT SPARK 660 r. 2013

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=754&category_id=160&option=com_virtuemart&Itemid=155&vmcchk=1&Itemid=155

Moge go mieć za 5000 zł.

 

z full'a jeszcze myślałem nad MERIDĄ ONE TWENTY 500 D którą mogę mieć za 4125 zł.

http://2bike.pl/merida-one-twenty-500-d-opis-cena-dane-techniczne/

 

Mogę też za fajną cenę 3200 zł. nabyć nowego GIANTA XTC 3 co byłoby najtańszym wyborem i jak na powrót po latach do jazdy nie wiem czy nie najlepszym?!

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.3/9163/49287/

 

W innym temacie przewijał się też nastepujący rower, który mnie zaintersował AGANG:

http://www.agang.pl/2013/gangsta/gangsta80/specyfikacja.htm

 

Dziś na Allegro znalzłem jeszcze ciekawą używkę KELLYS'a, choć pisałem, że używki nie chcę:)

http://allegro.pl/rower-gorski-26-cali-kellys-carbon-igla-i3985192345.html

 

Co sądzisz? Co sądzicie?

Sądzę, że jeśli chcesz dużo jeździć po szosie, koło 26" to zły pomysł.

 

Chcę to zbalansować, trochę szosy, tochę górek, nie nastawiam się na nie wiadomo jakie trasy - tak do 70-80 km po mieszanym terenie. Jak moc wróci, to może pomyślę nad jakimiś większymi wyzwaniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Rose to spam, wysłany zapewne przez Paulsen, finalna cena z wysyłką sporo przekroczy 4000 ... w dodatku z widelcem sprężynowym, kiedy ja podawałem tańsze z powietrznymi :teehee: , jeśli masz Unijny NIP możesz go kupować, jednak zapewne US dokładnie przeanalizuje taki zakup ...

Już raz napisałem na temat kół 26", nie będę się powtarzał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie poszukuję roweru do MTB i zastanawiam się poważnie nad full'em chcociaż nie wiem, czy go w pełni wykorzystam?! Stary dziad już ze mnie (36 wiosen w tym roku) i rozum nie pozwoli na ostra jazdę . Jestem tradycjonalistą, więć kółka 26-tki, awentualnie 27.5! Mój wzrost to 176 cm przy wadze ok. 80 kg stąd też wybór pada na 26 lub 27,5.

 

Kup fulla. Ja w tym roku skończę 35 i nie ma nic lepszego niż fajna ścieżka w górach. W obie strony, pod górę i w dół :) Wcale  nie musi być ostro. A i dla kręgosłupa zdrowiej.

 

Ten scott spark za 5 tys. to niezła oferta moim zdaniem. Spokojnie też kupisz do tej ceny jakiegoś Gianta z zawiechą maestro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie poszukuję roweru do MTB i zastanawiam się poważnie nad full'em chcociaż nie wiem, czy go w pełni wykorzystam?! Stary dziad już ze mnie (36 wiosen w tym roku) i rozum nie pozwoli na ostra jazdę . Jestem tradycjonalistą, więć kółka 26-tki, awentualnie 27.5! Mój wzrost to 176 cm przy wadze ok. 80 kg stąd też wybór pada na 26 lub 27,5.

 

Kup fulla. Ja w tym roku skończę 35 i nie ma nic lepszego niż fajna ścieżka w górach. W obie strony, pod górę i w dół :) Wcale  nie musi być ostro. A i dla kręgosłupa zdrowiej.

 

Ten scott spark za 5 tys. to niezła oferta moim zdaniem. Spokojnie też kupisz do tej ceny jakiegoś Gianta z zawiechą maestro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Rose to spam, wysłany zapewne przez Paulsen, finalna cena z wysyłką sporo przekroczy 4000 ... w dodatku z widelcem sprężynowym, kiedy ja podawałem tańsze z powietrznymi :teehee: , jeśli masz Unijny NIP możesz go kupować, jednak zapewne US dokładnie przeanalizuje taki zakup ...

Już raz napisałem na temat kół 26", nie będę się powtarzał ...

 

Rulez, czy przy wzroście 176 cm na 29-tkach nie wyglądałbym trochę dziwnie:) Pozostają jeszcze 27,5, ale w tym wypadku wybór rowerów zdecydowanie mniejszy...

Kup fulla. Ja w tym roku skończę 35 i nie ma nic lepszego niż fajna ścieżka w górach. W obie strony, pod górę i w dół :) Wcale  nie musi być ostro. A i dla kręgosłupa zdrowiej.

 

Ten scott spark za 5 tys. to niezła oferta moim zdaniem. Spokojnie też kupisz do tej ceny jakiegoś Gianta z zawiechą maestro.

 

Myślę poważnie nad tym SCOTTEM, ma blokady na amorach, więc na szosie nie powinno być najgorzej, a w terenie zawsze to większy fun:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, napaliłeś się na ten rower i chcesz, żeby ci potwierdzić, że dobrze kombinujesz, według mnie to zły pomysł i tyle .

 

Rulez, czy przy wzroście 176 cm na 29-tkach nie wyglądałbym trochę dziwnie:) Pozostają jeszcze 27,5, ale w tym wypadku wybór rowerów zdecydowanie mniejszy...

 

 

Nie rozumiem, z rowerów które podałem ani jeden nie ma kółek 29", więc o co ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz, że potrzebujesz czasu do powrotu do formy, to wydaje mi się że lepiej kupić hardtail'a. Ramy są sztywniejsze, nie musisz 'pompować' amortyzatora w trakcie pedałowania Słowem, wiecej pary idzie na koła - mniej pary idzie w gwizdek :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@gwizdek78

Zacznijmy od tego, że jak dla nie to trochę poroniony pomysł kupować sobie full''a skoro, jak piszesz chcesz sporo po szosie jeździć. Musi być rower MTB? Nie bierzesz pod rozwagę dajmy na to przełajki?
Widziałem też, że wpadłeś do innego watku pytając o AGanga Leona. Rulez Ci napisał, że w Velo jest jeszcze niedostępny. Ja bym się na Twoim miejscu dowiedział, kiedy się go spodziewają, i jeśli data będzie rozsądna, dogadał się żeby fakturę na luty wystawili. Poza tym padło już kilka ciekawych, dostępnych od ręki propozycji: Scott, Author, Rose, może Kross z innego tematu.

PS. pośpiech przy zakupie, zazwyczaj w takich przypadkach to zły doradca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwizdek78

Zacznijmy od tego, że jak dla nie to trochę poroniony pomysł kupować sobie full''a skoro, jak piszesz chcesz sporo po szosie jeździć. Musi być rower MTB? Nie bierzesz pod rozwagę dajmy na to przełajki?

Widziałem też, że wpadłeś do innego watku pytając o AGanga Leona. Rulez Ci napisał, że w Velo jest jeszcze niedostępny. Ja bym się na Twoim miejscu dowiedział, kiedy się go spodziewają, i jeśli data będzie rozsądna, dogadał się żeby fakturę na luty wystawili. Poza tym padło już kilka ciekawych, dostępnych od ręki propozycji: Scott, Author, Rose, może Kross z innego tematu.

 

PS. pośpiech przy zakupie, zazwyczaj w takich przypadkach to zły doradca. :)

 

Jak najbardziej biore pod uwage tego AGANGA, a dodatkowo dziś jeden z użytkowników podesłał mi na priv ciekawego linka:

 

http://www.agang.eu/2012/xc-trail/gangsta-10.0.htm

 

Pieniądze te same, a model i osprzęt o półkę wyżej! Tylko rocznik 2012, ale to chyba nie większego znaczenia...

 

P.S. Nie chcę tylko jeździć po szosie! Myślę, że proporcje szosa/teren będą zachowane na równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Pieniądze te same, a osprzęt o półkę wyżej!


Ale to jest małokiszkowiec, obecnie przechodzący do lamusa (stąd te dobre ceny). A poza tym, jak chcesz latać dużo asfaltami, to im wieksze koło tym lepiej.

Ostateczny wybór pozstaje po stronie wybierającego, ale ja osobiście mając Twój budżet (oczywiście jeśli nadal mamy wybierać pośród rowerów MTB) kupiłbym sobie taką stalówkę: http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOO45650BDEO/on-one-45650b-shimano-deore-mountain-bike

Niestety, ten rower także dostępny dopiero od końca marca, no i ta Twoja nieszczęsna faktura.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...