Skocz do zawartości

[napęd] docieranie


Gość BarteX88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteX88

czy istnieje wogóle docieranie napędu ?? Mam bowiem nowiutkie korby, kasetę łańcuch i przerzutki. Czy powinienem najpierw jezdzic powoli i nie obciążać nowych komponentów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem najpierw jezdzic powoli i nie obciążać nowych komponentów ??
Jak napęd dobrze pracuje to nie...

A jak ma tendencję do przeskakiwania to traktuj go jakiś czas delikatnie, bo takie przeskakiwanie łańcucha bardzo koronki niszczy...

 

Dziwne to trochę, ale coraz częściej słyszy się że nowy napęd źle pracuje... kiedyś to było nie do pomyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Jak napęd dobrze pracuje to nie...

A jak ma tendencję do przeskakiwania to traktuj go jakiś czas delikatnie, bo takie przeskakiwanie łańcucha bardzo koronki niszczy...

 

Dziwne to trochę, ale coraz częściej słyszy się że nowy napęd źle pracuje... kiedyś to było nie do pomyślenia...

Ale u mnie wszystko gra, sprzęt chodzi wyśmienicie :) Tylko chodzi mi o to czy nie powinienem na razie obchodzic się z nim delikatnie, Np. przy podjazdach gdy maksymalnie naciskam na pedały czy mogę zmieniać dowolnie przerzutki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. przy podjazdach gdy maksymalnie naciskam na pedały czy mogę zmieniać dowolnie przerzutki ??

Ja mam taką zasadę, że nawet jak jadę pod górkę, wolę trochę jeszcze docisnąć na tym przełożeniu, zrobić króciutką przerwę w pedałowaniu, wrzucić kolejne przełożenie i jechać dalej. Nigdy nie zmieniam biegu przy pełnym nacisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napęd dobrze pracuje to nie...

A jak ma tendencję do przeskakiwania to traktuj go jakiś czas delikatnie, bo takie przeskakiwanie łańcucha bardzo koronki niszczy...

 

Dziwne to trochę, ale coraz częściej słyszy się że nowy napęd źle pracuje... kiedyś to było nie do pomyślenia...

Ale u mnie wszystko gra, sprzęt chodzi wyśmienicie :) Tylko chodzi mi o to czy nie powinienem na razie obchodzic się z nim delikatnie, Np. przy podjazdach gdy maksymalnie naciskam na pedały czy mogę zmieniać dowolnie przerzutki ??
Więc odpowiedź jest zawarta w pierwszym zdaniu mojej poprzedniej wypowiedzi...

A trzecie zdanie to tylko była taka (złota) myśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Więc odpowiedź jest zawarta w pierwszym zdaniu mojej poprzedniej wypowiedzi...

A trzecie zdanie to tylko była taka (złota) myśl...

o.k dzienx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...