Skocz do zawartości

[kolorki] Przemyślenia dotyczace kolorystyki rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam po to, by dyskutować o kolorach rowerów. Trendach obecnych, tych które odeszły, zawsze modnych i ciekawych oraz dobrych połączeń. Zacznę ja - co myslicie o czymś takim : czarna obrecz, żółte nyple i szprychy, czarna piasta, czarno biała rama połysk, kable żółte i reszta elementów czarno biała/czarna/biała? Gnębi mnie, czy bedzie to wyglądać dobrze. Wsadził bym cos takiego do swojego roweru. Mógłbym zrobić to samo ale z czerwienią, lecz tyle już tej czerwieni na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malowanie czarny matowy+wstawki pomarańczu+szare wstawki - wygląda to fajnie, ale ciężko jest pod to dobrać jakiś fajny kolor amortyzatora.

Podobają mi się też anodowane ramy w kolorze czarno-czarnym (:D) jakie ma Cube, Radon, Canyon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wpadają w oko te najprostsze kolorystyki, lecz chciałem troche wyjść przed szereg : PP Taki hipsta... i szukam czegość unikalnego, ale co nie będzie wieśniackie. Dlatego pytam Was, ludu* : D

*przepraszam jak kogoś uraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi obiektywnie sie podoba, subiektywnie troche zbyt popularne połączeni jak dla mnie. W tym momencie dywaguję nad biało czarną ramą, szprychami i kablami pomarańczowymi. KTM mnie natchnął...

Dokładnie coś takiego XDpol_pl_Rower-GTIX-24-PROXIMO-amortyzowan

A ogólnie co sądzicie o szprychach w kolorze innym niż czarny lub biały w MTB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde, nawet teoretycznie kompletnie bezsensowne połączenie kolorów będzie do siebie pasować, o ile dobrze dobierze się odcienie i procentową ilość danego koloru. Szczerze mówiąc malowania Unibike się już przejadły. Rokrocznie to samo.

 

Chcesz wyjść przed szereg? Rama RAW, czarny matowy widelec i dodatki w mocnym kolorze. Róż, fiolet, limonka, turkusowy, /ciemne/ złoto. Ciężko będzie znaleźć na masowym rynku coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale ona jest chyba jest chyba droższa od Accenta Peak, nie ? : )

 

Natknałem się na coś takiego: 485991d1254211814-crank-brothers-iodine-

im dłużej patrzej, tym bardziej skłaniam sie ku białym szprychom. Z drugiej zaaś strony, bede miał czarną obręcz i czarne piasty, kolorowa szprycha bedzie miała dobre tło. Tylko co poza kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolory są tylko trzy: Zadżebisty, Pedalski i Choojowy.
Aż strach pomyśleć nad zestawieniami kolorystycznymi, bo wychodzą albo pedalskie albo choojowe. Ja tam wolę dobrze dobraną pstrokaciznę, czyli sticker bomb. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad strona tekstu i tylko dwie foty rowerów oraz jakaś spasła fruzia z komiksu ;)

 

Kiedyś miałem straszne parcie na paletę kolorów, teraz już mi powoli przechodzi...zwykłem dobierać resztę fantów do posiadanej juz ramy, raczej nie na odwrót. Kiedyś nie mogłem przetrawić srebrnych szprych, mostek, sztyc itepe a ostatnio większość budowanych kółek ma srebrne druciki! Ślepnę na starość czy ki ciul?

 

 

A teraz do rzeczy:

 

1. biało-czarne zestawienie - najlepiej współgra ze szlafrokiem z pierdla, ewentualnie dla tych co nadal analogową telewizję z zeszłego millenium wielbią:

 

Banshee Paradox:

banshee.jpg

 

Sekretnie dodam iż planuję reaktywację czarbiela w niedalekiej przyszłości...będzie zuo!  :devil:

 

 

2. Klasyczne srebro, żeby nie przesadzić ze złotem i za Midasa nie uchodzić...

 

Cannondale Prophet 650b:

RSCN0088.JPG

 

 

3. Zieleń...ginie w lesie, lepiej nie oddalać się od roweru dalej niż na odległość łuku moczowego!

 

Salsa Spearfish:

DSCN0234.JPG

 

Genesis Fortitude Adventure:

DSC_5976.JPG

 

 

4. Ten tego...Góvvno na Śniegu vel Kupuch na ten przykład, czyli wszelakie brązy, beże z bielą:

 

Genesis iO SS:

DSC03294.JPG

 

On-One Inbred 29er:

P1160131.JPG

 

 

5. Stickerbomb - też świetna opcja, obecnie do nabycia są gotowe folie w różnych formatach, ale to jest podróba i łatwizna, nie ma jak znalezienie 243 naklejek i zaplanowanie ich na rowerze ;)

 

Gary Fisher Rig:

DSC_1047.JPG

 

Marin Rocky Ridge:

DSC_0781.JPG

 

 

6. Sintesi Konstriktor - niestety zdjęcie z białym amorem zniknęło w otchłani wirtualnego śmietnika, ale prezentował się zacnie:

 

DSC_1288.JPG

 

 

...no i tyle z mojego albumu, mam nadzieję że gdzieś komuś jakaś żarówka błysnęła i zaświeci ciekawym projektem...a gdyby naprawdę jeden z ósmym potrzebowali inspiracji kolorowerowych to najlepiej obadać np.: fixedgeargallery, NAHBS gallery i takie tam...

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...