Skocz do zawartości

[Korba] Deore 540 czy Lx 572 ?


YogiSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

obecnie posiadam fc-m445 po ok 3 latach troche ją zdewastowalem :

-wypadl gwint na pedal w lewym ramieniu (wstawiona tuleja)

- wykrzywil sie gwint na pedal w prawym ramieniu

- pedaly wyżłobiły dziury w miejscach gdzie przykreca sie pedaly

- prawa strona lekko sie skrzywila co czuc pod stopą

- oraz na łączeniu pająka z ramieniem (prawe oczywiscie) pojawil sie luz na ulamek mm co objawia sie strzelaniem/klikaniem korby podczas pedalowania. (znika po dokreceniu korby ale pojawia sie za chwile)

 

 

będę stal przed wyborem nowej korby mam 2 opcje :

 

DEORE fc-m540 TAKIE

 

LX fc-m572 TAKIE

 

 

z konstrukcji niczym sie nie roznia.

czy tylko roznia sie kolorami i koronkami ? jedne alu drugie stal

 

Moj faworyt to deore po co przeplacac skoro nie widac roznicy :unsure: chyba ze sie myle. :|

Jakie jest wasze zdanie ?

 

ps

uzylem opcji szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suport mam 121

 

czy one roznia sie stopem alu ? tzn czy jedna jest mocniejsza od drugiej ?

 

PS

jeszcze szybkie pytanie

miska od strony zebatek ma normalny gwint ? w lewo odkrecam w prawo dokrecam?

bo zgłupialem tak mocno do%(*%^$ ze sam zwątplilem :| jak odkrecic metalowa miske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze róznica w blatach lx ma duzy i sredni aluminiowy i mały stalowy a w deore tylko duży jest z al i do tego jest inny niz w lx..

Lx są tez troche lżejsze...

 

 

Deore ma inny blat ?

tzn ?

 

 

Czy ta roznica w lekkości LX jest spowodowana własnie blatami? czy moze same ramiona sa z innego aluminium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Po 5- ciu latach używania Acery postanowilem zakupić LX. Wszystko było elegancko dopóki nie zauważyłem że śruby od ramion korb siępoluźniają. Wydałem 280zł i krew mnie zalewa, bo nie tego oczekiwałem po takim sprzęcie. Czy to jest wada konstrukcyjna czy ja o czymś nie wiem???? Dodam tylko, że śruby luźnią się od razu po paru machnięciach. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w masie jest spowodowana tym ,że lx jest korbą próżniową (ramiona są puste w srodku).Podobnie jak kości ptaków :D

 

Nie chcę być uszczypliwy ale ani w tych korbach, ani tym bardziej w kościach ptaków :angry2: próżni nie ma...a jest powietrze. Na korbach jest nawet naklejka "air inside". Technologię produkcji można nazwać próżniową ale całkowitej próżni nie da się uzyskać nawet w laboratoriach. Jeśli się coś zmieniło to proszę poprawkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...