Skocz do zawartości
  • 0

Gość Szymon

Pytanie

Jak nie trudno się domyślić z tytułu, potrzebuję pomocy w wyborze roweru. Mój staruszek już wysiadł i muszę zakupić sobie coś nowego, choć może być używane. 

 

Sam się nie znam na rowerach, wiem jedynie, że przez całe swoje lata jeżdżenia, najprzyjemniej mi się zawsze wsiadało na TREKi i też chciałem w to celować. Firma dobra i droga więc raczej używane zostają w wyborze, choć nie tylko na te cztery litery patrzę.

 

O mnie: wzrost 183 cm, długość nogi 81 cm - do pomocy w wyborze rozmiaru ramy Co forum i tabela to inne wyniki. Kwota którą mogę przeznaczyć to max 900 zł, no chyba, że jakieś cudo, to może coś się uzbiera. Mam tendencję do niszczenia, łamania i uszkadzania wszystkiego, co może się "zepsuć" w rowerze, może coś pancernego polecicie? 

 

Sam się troszkę zacząłem rozglądać, ale osprzęt dużo mi nie mówi:

(specyfika rowerów w odnośnikach)

 

1) TREK 4900 DISC

2) TREK ALPHA 4300

3) TREK ALPHA 4500

4) GIANT BOULDER FS

5) Bergamont Quick Silver

6) Bergamont Armor Tatto

7) Pulsar Amor

8) Drakar Speed

 

Oczywiście jestem otwarty na propozycje i to jest tylko lista takich, na które ja spojrzałem. Jak ktoś coś poleci, to ja czekam z niecierpliwością na odpowiedzi pod tematem.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakim terenie jezdzisz? Jak miasto, szosa sciezki w lesie to  polece Ci Lazaro Evolution V3. Ja mam, zrobilem od polowy wrzesnia co prawda tylko 379km i  nic sie z nim nie dzialo, a jazda nim to sama przyjemnosc :) Wedlug mnie za nowe Krossy, Gianty i Unibike w tym przedziale cenowym placisz tylko za naklejke na ramie, bo osprzet jest o dwie klasy nizszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto i poza miastem. Jakiś taki bardziej w teren niż na asfalt, bo tego mało na polskich drogach. Kolarzówki i inne cienkie odpadają. Coś bardziej uniwersalnego z naciskiem, że lubię sobie powariować w terenie. Słyszałem ostatnio, że nowe Krossy i Gianty to już tylko nalepka, więc dziękuję za potwierdzenie tej wiadomości i za propozycję, która wrzucona w grafikę bardzo mi się podoba. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre robia rowerki :) Ale jednak osprzet slaby. Ja bym pozostal wierny Lazaro. Jesli chcesz MTB(gorski) to rowniez maja w ofercie :) Lazaro Evolution V3. Kolega ma, i nie narzeka. Smigalem na nim i wszystko plynnie pracuje, az chce sie jechac. http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-blokada-suntour-m-i3863546838.html Amortyator XCM posiada blokade skoku, w razie jakbys chcial posmigac po szosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję i rower mi się bardzo podoba. Z tego co go opisujesz to też brzmi to fajnie. Tylko dozbierać pieniądze muszę. 

 

Co z ramą? Jak mam długość nogi 81cm, to 19" czy 21" powinienem wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...