Skocz do zawartości

[licznik]sigma 401-demontaż


algra7

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otóż mam mały problemik... chciałabym wymienić licznik w rowerku, obecnie mam sugmę 401, która mnie niemiłosiernie wnerwia, bo ma mało funkcji i o chwilę się wypina komputerek... :/ jednak mam problem z odpięciem czujnika, który zakłada się na szprychę... a wygląda to tak:

post-111869-1209972776_thumb.gif

help me, bo nerwicy dostane z tym licznikiem:P a nie bede jezdzic z dwoma czujnikami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wlaściwie to nie musisz wymieniać czujnika - one wszystkie są takie same

2. jak już chcesz wymienić to weź śrubokręt i przy jego pomocy zsuń delikatnie tą metalową płytkę na dół - po tym zabiegu powinien już łatwo zejść. zacznij od góry przy tym takim odgięciu blaszki.

Musiałbym go obejrzeć z bliska bo nie pamiętam dokłądnie jak wygląda to pod blaszką ale nie powinno być problemów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przyłóż husteczke, tak żeby nie zalać szprych, koła i obręczy i sproboj wlać tam kapke wd-40. a pozniej pod katem prostym nacisnij delikatnie (jak przylozysz siłe to sie zakleszczy) do tego odgięcia. Nie mneij jednak nadal jestem zdania że nie ma sensu wymiana tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i zkazdym innym licznikiem ja ostatnio zdejmowalem go bo zmienailem kolo i nacislem na tym odgietym fragmencie srubokretem nawet nieduzym takim 10cm i zeszlo bez problemu po zsunieciu blaszki pozostalosc z magnesem po porstu sie pociaga i wyskakuje ze szprychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...