Skocz do zawartości

[Korba] Problem z nową korbą XT


indi

Rekomendowane odpowiedzi

kilka tygodni temu kupilem korbe Xt ze zintegrowanym suportem, do tego nowy lancuch sram pc 58 i kasete srama 5.0. wyszstko chodzilo ladnie az do chwili gdy wracajac z serwisu do domu przy podjezdzie z przjescia podziemnego lancuch zaczal isc po zebach przy srodkowej zebatce z przodu i tak samo z tylu. u pawlaka doradzono ze korba ma chodzic tylko na hg 93 itp i tak zmienilem. korba przejechala 30 km bez problemu i jeden maraton w jeleniej na ktorym nie zauwazylem problemu. w poniedzialek chcialem potrenowac podjazdy ze srodkowej tarczy i znowu problem powrocil.."lancuch chodzi po zebach na srodkowej-tylko!!" korba zostala wyslana do pawlaka i co...i problemu nie stwierdzono. rece opadaja.znajomy w serwisie powiedzial ze ejden taki przypadek mieli ale korba byla z allegro wiec cos moglo z nia byc nie tak. zmienili mu srodkowa tarcze na alivio i chodzi jak zloto.co ja mam zrobic nie chcac zmieniac tarcz z XT na alivio bo to przeciez glupota ...czy ktos sie z tym spotkal?prosze o pomc bo juz mnie jaja bola na sama mysl o kolejnym spadaniu z roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam taka sama korbe model z tego roku, kupiona u arnika nie allegro ;) Zrobiłem na niej na razie jakies 500km i wszystko jest ok - ale bede sie bardziej przyglądał. Różnica jest tylko taka że w moim napędzie współpracuje z kasetą sram pg990 oraz łańcuchem Kmc x9sl Gold edition.

Ps. Zapoznaj się z zasadami pisania tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapadka Ci w piaście puszcza (nie dotyczy DT Star Ratchet). Mi się zdarzyło, że sam jej koniec się ukruszył i przy niektórych zazębieniach puszczał dokładnie taki efekt dając z "jajkami" jak opisałeś. No chyba że przyuważyłeś że to po zębatkach łańcuch chodzi.

pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lancuch chodzi po zebach na srodkowej-tylko!!"

 

Ja po zakupie nowego łańcucha i kasety (sram) zawsze dopiłowuję każdy ząbek bo są jakieś płytkie w porównaniu z shimano. Z przodu nigdy mi nic nie przeskoczyło. Widocznie musisz mieć niezły power. U mnie najszybciej zużywa się z przdu 2 a z tyłu 6, bo najbardziej je obciążam. Jeśli jesteś bardzo zdesperowany spróbuj dopiłować ząbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...