Skocz do zawartości

[piasta tył DT Swiss 370] problem po wymianie łożysk


skydancer

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po wymianie łożysk i przeglądzie tylnej piasty. Po zamontowaniu do roweru, koło zachowuje się tak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-4kof0406wY&feature=youtube_gdata_player

 

Rozpedzam koło na twardym przełożeniu, puszczam korbe, a ona sama zaczyna się kręcić. Czy to jest właściwe zachowanie? Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie łożysk i przeglądzie tylnej piasty. Po zamontowaniu do roweru, koło zachowuje się tak:

 

 

Rozpedzam koło na twardym przełożeniu, puszczam korbe, a ona sama zaczyna się kręcić. Czy to jest właściwe zachowanie? Co może być tego przyczyną?

 

Na 99% bębenek ma za duży opór . Serwis robiłeś sam, czy w jakimś serwisie Ci robili? Rzobierałeś bębenek ?

 

Będziesz musiał najprawdopodobniej rozebrać bębenek oczyścić, przesmarować (poszukaj jakiś instrukcji w sieci) i złożyć do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zrobiłem w Airbike w Warszawie, wymieniane były łożyska, zapadki oraz ta mała sprężyna. Będę reklamował, bo to nawet czuć przy obrocie kołem, ze jest większy opór.

 

Sent from my IdeaTab S6000-H using Tapatalk

 

W którym Airbike robiłeś serwis ?

 

Pytam się aby wiedzieć, gdzie sprzętu nie oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbike ul. KEN 49. Przyjęli sprzęt do poprawki, dziś odebrałem i wszystko śmiga, załatwione oczywiście bezkosztowo. Ale szczerze mówiąc, nie udało mi się wyciągnąć jednoznacznej odpowiedzi, co było nie tak...

 

Lubię ich serwis, zwłaszcza w zimie, bo od października do końca lutego mają zawsze -50% na usługi serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...