Skocz do zawartości

[absurd] Specialized pozywa sklep rowerowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czekam,kiedy Spec zastrzeże patentowo słowo Brain w całym jego znaczeniu i stosowaniu.  W sumie powinni, bo tego im zabrakło.

Jakby ktoś chciał poczyta,ć to w linku list otwarty do M.Sinyarda

http://ridingagainstthegrain.com/2013/12/08/an-open-letter-to-mike-sinyard/

po przeczytaniu listu od Jacka Danielsa do jakiegośtam pisarzyny stwierdzam,że Spec to się musi jeszcze duuuuuuuużo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

UUUUUuuuu widzę, że czas najwyższy sformalizować mojego hejta na Szpeca...

 

... a czyż ja już nie raz nie sugerowałem że to złodziejska, krętacka i szmaciarska marka?

 

Ale nie, przecie Szpec jest ok, każdy w Kraju-Raju ci to powie :P

 

Suck my balls Spesh...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wyglada że mamy coś na kształt zakończenia sprawy...

 

http://bicycleretailer.com/north-america/2013/12/09/asi-says-calgary-bike-shop-can-use-roubaix-name#.UqcDYSfDXYG

 

Frajerzy ze Speca Kanada ugryźli chyba wiecej niż mogli przełknąć...

 

Szacunek...

I.

 

Sprawa kończy się dla sklepu - właściciel nie musi zmieniać nazwy i dostał wsparcie od braci w wierze,

które da mu kopa na długo po tym, jak rumor opadnie.

A co do "S" to na szczęście nie koniec. Rozegrali sprawę tragicznie.

Po pierwsze, uzurpując sobie prawo do nazwy wbrew

umowie licencyjnej z Fuji, po drugie - milcząc, mimo sztormu. Jedyna głupia wypowiedź ich

kanadyjskiego przedstawiciela tylko podgrzała atmosferę. Zamiast wątpliwego zysku ze zmiany

nazwy małego sklepu, przyjęli na twarz błoto, którego nie wytrą żadną PRową szmatą.

Pewnie prędzej czy później odrobią straty finansowe, ale na dzisiaj księgowi mogą 

zacząć liczyć straty, a dział personalny wypieprzyć prawników, którzy ich w to wciągnęli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Rozegrali sprawę tragicznie.

Po pierwsze, uzurpując sobie prawo do nazwy wbrew

umowie licencyjnej z Fuji, po drugie - milcząc, mimo sztormu. (...)

 

Podobno dziwnym trafem "zgubili" hasło do swego Twitter'owego konta w tym samym czasie gdy się afera rozkręciła ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia gdzie TERAZ podziewa się ichni dział Public Relations - wprost niesamowite że nadal trwa cisza ze strony spesia, wcale bym się nie zdziwił jak jutro rano ogłoszą iż padli ofiarą podłego ataku hakerskiego i tak naprawde to oni nic, nigdy, nikomu, nobopoco...

 

Ale swoją droga patrząc na ich fanpejdż na ryjokomiksie aż się micha usmiecha i wierzyć się nie chce ilu ludzi wpienili!

 

1460304_563311517090242_2019517163_n.jpg

 

30tiXkQ.jpg

 

995253_10152172774821756_641726127_n.jpg

 

:D

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

To nie kwestia głupoty Szpeca, choc ofkors uważam ich za większych idiotów niż moi koledzy z pracy, ale pewnie prostego mechanizmu korporacyjnego.

 

Firma wynajmuje kancelarie prawnicza która jest najwścieklejsza i najzacieklejsza, daje im ogólne wytyczne i sugestie i zostawia to w ich gestii.

 

... a jak juz raz wytoczona zostanie Gruba Berta z czerwonym "S" na burcie lawety kolejowej to cięęęęęężko zatrzymac posłany w powietrze 420-to milimetrowy pocisk...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

To nie kwestia głupoty Szpeca, choc ofkors uważam ich za większych idiotów niż moi koledzy z pracy, ale pewnie prostego mechanizmu korporacyjnego.

 

Firma wynajmuje kancelarie prawnicza która jest najwścieklejsza i najzacieklejsza, daje im ogólne wytyczne i sugestie i zostawia to w ich gestii.

 

... a jak juz raz wytoczona zostanie Gruba Berta z czerwonym "S" na burcie lawety kolejowej to cięęęęęężko zatrzymac posłany w powietrze 420-to milimetrowy pocisk...

 

Szacunek...

I.

 

Słuszny punkt. Strzelili z kolubryny i dostali rykoszetem, razem z setkami niezależnych sklepów, które sprzedają ich towary.

Żal tych ostatnich, ale nauczka dla wszystkich jest taka, żeby ostrożniej dobierać "przyjaciół".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problem jest taki, że Szpec słabo wyciaga wnioski z dotychczasowych pijarowych wpadzioch. Wystarczy poczytać wątek o sprawie na Bajkrumorach lub list otwarty do Sinyard'a jaki zamieścił Kaza.

 

Działa oblężnicze wytaczane przeciwko muchom to specializacja nomen-omen Specializeda...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sam fakt rejestracji nazwy miasta jako znaku handlowego, to już wystarczający absurd. A szopka, którą odstawił Szpec, to już w ogóle się w głowie nie mieści. Prawo patentowe... Heh! Wystarczy popatrzeć jakie "wynalazki" to prawo chroni... Zatem nie dziwię się, że Szpec wyskoczył z takim pomysłem - roszczenia sobie praw do czegoś co nie jest ich. Taka Ameryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś młody bez osiągnięć w korporacji chciał błysnąć i się popisać...

Pytanie czy u nich czy w prawniczej...

 

Banda bezczelnych debili

Niedługo ktoś sobie opatentuje rowery nazwane imionami i wszystkich noszący to imię będzie pozywał...

I co mu zrobimy?

 

Szczerze to życzę tej  śmiesznej firmie tak złej prasy że zbankrutują.

Ale ludzie za chwile zapomną.

Nie oni pierwsi nie ostatni takie jaja odstawiają.

Korporacje tak mają że roszczą sobie prawo do zawłaszczania rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankructwa z powodu tej sytuacji im życzysz... 

Bardzo wątpię w szanse na to.

Jeden z powodów podałeś w innym temacie - bo przeciętny nabywca rowerów ma gdzieś jak prosty kręgosłup moralny ma ich wytwórca, nie mówiąc o tym że go kwestie ideologiczne zupełnie nie interesują. 

Wielbiciele marki nadal będą kupować rowery Speca.

Ci co go nie lubią nadal nie będą go lubić, więc w rozgrywce o pieniądze się nie liczą. 

 

A ja nigdy nie miałem Speca ale być może gdybym miał potrzebę kupić kolejny rower to byłby to tak czy inaczej "niemoralny" Spec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wątpię :)

 

Tak naprawdę to nikomu źle nie życzę. Po prostu poziom absurdu mnie rozłożył na łopatki.

Co nie zmienia faktu ze by się takich bankructw kilka przydało.

Po prostu absurd jaki osiągnęliśmy w kwestii patentów przekroczył pewne granice przyzwoitości i zdrowego rozsądku i bez zimnego prysznica będziemy brnąć  w ten absurd dalej.

 

A to co napisałeś to cała prawda :)

Procent ludzi którzy zrezygnują z nich będzie minimalny.

Większość nawet się nie dowie o całym zajściu :) A duża część ograniczy się do nic nie znaczącego kliknięcia czegoś na jakimś facebogu.

 

A poza wszystkim to jak byśmy chcieli kupować tylko od naprawdę "krystalicznych" firm to musielibyśmy sobie te rowery strugać z patyków ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...