Skocz do zawartości

[kierownica] szosowa do crossa ?


Dadi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy do roweru crossowego można wstawić kierownicę szosową. Jeżdze głównie po szosie i zamiast lemondki myślałem nad zastosowaniem kierownicy szosowej. Czy to ma jakiś sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie ok. W końcu rower crossowy z taką kierownicą to jak amatorska szosówka ;) Tylko nie wiem jak będzie z amortyzatorem, bo będąc pochylonym raczej lepiej by było gdyby był sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomysł (pewnie nie ja pierwszy dlatego zapodałem go na forum) wpadłem po tym jak mi przyszło ostatnio jechać dłuższy odcinek drogi z czołowym silnym wiatrem. Podczas zjazdów też często przybieram w miarę opływową sylwetkę tzn kładę się na kierownicy ;) .

Tylko nie wiem jak będzie z amortyzatorem, bo będąc pochylonym raczej lepiej by było gdyby był sztywny.

U mnie jest ustawiony na max twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

do baranka potrzebujesz odpowiednie klamkomanetki, a taki najnizszy model Sora to w granicach 300 zl, chyba, ze osobno klamki i manetki na rame lub kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do baranka potrzebujesz odpowiednie klamkomanetki, a taki najnizszy model Sora to w granicach 300 zl, chyba, ze osobno klamki i manetki na rame lub kierownice.

sprawy zaczynają sie komplikować tj drożeć (kier 100 , klamki 300 ). Myślałem , żeby zostawić klamkomanetki te które już mam w tym miejscu baranka co na "zwykłej" prostej kierownicy. Wprawdzie nie bede miał pod ręką hamulców ani zmiany przerzutki ale to samo się tyczy lemondki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Ja osobiście wolałbym sobie kupić typową szosę ( oczywiście używkę np. na Allegro?) jeżeli jak piszesz śmigasz tylko po asfalcie. Co oryginał to oryginał, choćby stary :)

 

leee, no pewnie, ze nie ma to jak szosowka na szose, ale tutaj jednak w miare sprzet kosztuje.

tez do gorala zakladalem slicki i kombinowalem, ale w koncu wyszlo na to, ze w koncu dorobilem sie szosowki i teraz duzo wiecej czasu spedzam na niej niz na goralu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zastosuje lemondkę. Roweru na razie (przynajmniej w tym sezonie) nie zmienie bo brak na to funduszy.

Kupując używkę można się nieźle przejechać ale bynajmniej nie po szosie....

Dzięki za opinie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując używkę można się nieźle przejechać ale bynajmniej nie po szosie...
Też prawda... ja do "pełnosprawnego" roweru trochę musiałem dołożyć...
mozna kupic dobry, uzywany rower za grosze
Można... Jak ktoś odkupi mój to na tym wygra - przygotowałem go na ten sezon do jeżdżenia :) a nie na sprzedaż - a potem okazyjnie kupiłem "nowy"...

 

 

A co do kierownicy to wszystko jest dozwolone - znam gościa który na trekingu ma kierownice szosową... końcami go góry !! Bo mu tak jest wygodnie :)

A kiedyś Giant sprzedawał kolarzówkę na osprzęcie górskim - z gripshiftami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giant kiedys sprzedawal (a mzoe robi to nadal) sprzedawal szosowki z plaskimi kierownicami.

Takie rowery robi nie tylko giant. Na stronie bikeboard'u jest nawet artykuł o takich hybrydach.

Przyznam , że chciałem coś takiego sobie sprawić ale brakło mi funduszy. Dość tani jest Kross raven fitness ale na początku sezonu w sklepach go nie mieli (w mojej okolicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...