Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] uderza w widełki - ?


Sulik

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam dosyć poważny problem. Tylna przerzutka jeżeli jest najmniejszych trybach kasety pod wpływem wstrząsów uderza w tylnie widełki uszkadzając je coraz bardziej. Co zrobić?? Podłożyć podkładkę carbonową i się nie przejmować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. oslonka z detki lub kawalka opony :)

 

dziala - mam tak :)

 

 

Chyba trochę źle sprecyzowałem pytanie. To nie łancuch uderza w widełki, tylko sama przerzutka w sam jakby "wierzchołe" trójkąta i to z dość znacznym impetem jak się postarać. Łańcuch na pewno jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zobacz, czy to nie wina zbyt długiego łańcucha, ewentualnie zrób nie carbonową(?porque?) osłonkę, tylko właśnie z dętki czy czegoś miękkiego, żeby się amortyzował, może też masz jakąś słąbą sprężynę :rolleyes: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nieudezala to przy haku przy przerzutce jest srubka która jak sie wkreca to w tedy jest jakby wieksze naprezenie sprezyny która jest przy srubie mocującej do haku i w tedy na przerzutke musi zadzialac wieksza sila zeby udezyo : P zawile ale mysle ze wiadomo ocb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nieudezala to przy haku przy przerzutce jest srubka która jak sie wkreca to w tedy jest jakby wieksze naprezenie sprezyny która jest przy srubie mocującej do haku i w tedy na przerzutke musi zadzialac wieksza sila zeby udezyo : P zawile ale mysle ze wiadomo ocb

 

Ale w instrukcjach regulacji tylnej przerzutki zawszę piszą, żeby tę srubkę wykręcić bo wtedy kółko przerzutki jest bliżej kasety ;) Teraz to sam zgłupiałem bo mam mocno odkręconą i przerzutka bije u mnie po ramie jak szalona przy każdym zjechaniu z krawężnika :glare: Czyli mam tę śrubkę wkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość od kasety moim zdaniem nie jest aż tak istotna gdy masz dobrze wyregulowaną przerzutkę więc wkręć do połowy srubkę i obserwuj zmainy jak nie pomoże to załuż kawałek gumy ja do swojej dostałem takowy element :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w instrukcjach regulacji tylnej przerzutki zawszę piszą, żeby tę srubkę wykręcić bo wtedy kółko przerzutki jest bliżej kasety :) Teraz to sam zgłupiałem bo mam mocno odkręconą i przerzutka bije u mnie po ramie jak szalona przy każdym zjechaniu z krawężnika :glare: Czyli mam tę śrubkę wkręcić?

Odległość górnego kółka od zębatki kasety powinna wynosic 6-8 mm.[sram zaleca 6 ;),ale na stronach roznie piszą]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w instrukcjach regulacji tylnej przerzutki zawszę piszą, żeby tę srubkę wykręcić bo wtedy kółko przerzutki jest bliżej kasety Teraz to sam zgłupiałem bo mam mocno odkręconą i przerzutka bije u mnie po ramie jak szalona przy każdym zjechaniu z krawężnika Czyli mam tę śrubkę wkręcić?

To ciekawe po co jest. wkrec ją troche i tyle.. ja nigdy nieczytam instrukcji i zyje razem z rowerem :wink:

 

Odległość górnego kółka od zębatki kasety powinna wynosic 6-8 mm.[sram zaleca 6 ,ale na stronach roznie piszą]

Tak ale sram ma tez w sumie inna budowe i nawet jakby był ten 1mm czy 2 to i tak niebedzie stukac, bo budowa przerzutki to poprostu uniemozliwia w pzreciwienistwie do sh*tmano.

 

Wniosek: pobaw sie tą śrubka i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac ostatnio lancuch Deore HC-53, powiedzialem gosciowi w sklepie swoje parametry calego napedu(przeż. tył, przód, korba, kaseta) i on powiedzial, ze dobierze mi lancuch do tych parametrow...Dobral lancuch 112-ogniwowy. Kiedy zalozylem lancuch okazalo sie, ze przerzutka tylna (dokladnie to rolki) sa za bardzo w tyle :029: Przynajmniej tak wczesniej nie mialem...Z tego powodu lancuch uderza troszeczke w rame. Zastanawiam sie teraz czy nie skrocic lancucha o jedno, moze dwa ogniwa ;) Czy ktos moze mi podpowiedziec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ogniwo to dwa bolce i o jeden skrócić sie łańcucha nie da. Co do tego stukania. Przy naprawdę extremalnych zjazdach też to mam a wynika to z konstrukcji ramy no i przerzutki. Trzeba jakiś neopren przykleić na dolny fragment tylnych widełek i po kłopocie. Co ciekawe ja mam przerzutkę XT z gumową osłoną temu zapobiegającą i widać, że Shimano zna problem, ale na niektórych biegach guma jest za krótka no i tak mi stuka. Tam gdzie obejmuje jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Kręcenie tą srubą nic nie dawało (tylko przerzutka się rozregulowywała). Neoprenowe osłonki na rame też nie załatwiają sprawy, bo są po prostu za cienkie. Ja poprostu uciąłem trochę starej dętki, poskładałem żeby było grubiej i ścisłem do ramy paskami zaciskowymi (takie plastikowe). Od tamtej pory problem znikł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zjawisko uderzania tylnej przerzutki o ramę może być poważniejszą sprawą niż się może wydawać. Niedawno założyłem nową Deorkę. Na moje potrzeby spokojnie wystarcza - ma niestety tą samą przypadłość co pozostałe tylne przerzutki Shimano - niemiłosiernie wali o ramę przy skokach. Założyłem neopren, wkręciłem śrubę regulacyjną przy haku - to przyniosło mizerne efekty. Take uderzanie o ramę na pewno nie pozostaje bez wpływu na przerzutkę. Zauważyłem także, że na najniższym przełożeniu górne kółko prowadzące uderza o kasetę !!

 

Teraz sprawdzę długość łańcucha ale to na pewno też mało pomoże - winą takiej sytuacji jest prawdopodobnie:

1) konstrukcja tylnej przerzutki

2) dzisiejsza konstrukcja ram/haka

 

Pozostaje tylko w miejscu, gdzie przerzutka udzerza o ramę zamontować coś miękkiego ale grubego (kawałek opony, węża ogrodowego itp). Neopren jest za cieńki i nie będzie dostatecznie amortyzował. Prawdopodobnie można by pokombinować z dłuższym hakiem aby oddalić przerzutkę od ramy ale nie wiem, czy to nie wpłynie poprawność zmiany biegów.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...