Skocz do zawartości

[korba] Problem z nieznaną korbą Shimano Hollowtech


Neuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w nowym rowerze (osprzęt - pełne deore) posiadam nieznaną mi korbe. Jest cała czarna i posiada napis "Hollowtech" ;)

 

Juz od samego momentu zakupu zauwazylem pewna sytuacje. Gdy chcę mocniej "depnąć" w pedały to korba z zębatkami wygina się i łańcuch trze o przednią przerzutkę...

 

Czy to zachowanie jest normalne? I co należy zrobić aby wyeliminować ten problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcic/wykrecic[nie pamietam] srube H[dla pewnosci poszukaj jakiegos poradnika od regulacji przedniej przerzutki, bo jak jestem przy rowerze to wiem jak to zrobic ale tak z glowy to wlasnie sam nie wiem] w przedniej przerzutce- na gietkosc nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waże jakieś 70kg :P Korba na kwadracie... :/ denerwuje mnie to troche bo czasem lubie sobie depnąć a wtedy słychać przecudowne tarcie o przerzutke :/ zwariować można..

 

Czyli zeby to wyeliminować to trzeba kupić korbę i suport na wielowpust? :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zniwelujesz ale nie ma sensu kombinowac- przekrecisz raz srubką i po problemie ;]. I tak jak zle ustawisz przerzutke do tej korby na wielopust to tez bedzie obcierac, bo zadna korba nie jest idealnei sztywna ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze niby co?????????????? TO juz gadanie od rzeczy tyl nie jest uwarunkowany przodem.... chyba ze mowisz o tym ze wtedy ci trze o druga strone przedniej przerzutki... jedna sruba odpowiada za wychylenie przerzutki do ramy a druga od ramy jak to dobrze ustawisz to nei ma prawa nic ocierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie wyregulować tak przedniej przerzutki, aby na każdej tylnej zębatce łancuch nie obciarał o przednia przerzutke. Jak nie obciera z lewej to obciera z prawej... chyba jest to niewykonalne aby na kazdej zębatce (tylnej) łancuch nie obcierał o przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wykonalne[mi nei ociera nawet na przekosach] aczkolwiek powinno byc tylko wyregulowane conajmniej tak zeby nie ocierał na tych biegach co ich uzywasz :rolleyes:. Bo skrajnych i tak sie nie powinno uzywac[tzn np z przodu 3 z tyłu 1 itp]...tzn slyszalem ze sa problemy z wyregulowaniem przekosów na przerzutkach przednich pod 9, ale po co ci przekosy? :) Przeciez biegi i tak sie nakladaja i nie ma sensu uzywac tych skrajnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nowym rowerze (osprzęt - pełne deore) posiadam nieznaną mi korbe.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jaką masz korbę to na ramieniu korby z tyłu w miejscu gdzie się wkręca pedały powinien być wyryty model (chyba)

 

A może problem który opisujesz u Ciebie jest skutkiem złego nałożenia korby na kwadrat, niedokręconą śrubą lub wyrobioną powierzchnią kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch trze o przerzutke, gdy jest maksymalnie naprężony czyli gdy podjeżdżasz pod górę lub gdy chcesz mocno się rozpędzić(na najwyższych przelożeniach). Też na początku to miałem. Kwestia wyregulowania przedniej przerzutki, w serwisie zrobili mi to w 5min. Teraz tylko mam uważać przy zmianie przedniej przerzutki na najwyższy blat, żeby łańcuch nie wyskoczył na zewnątrz, po prostu musze to robić bez zbędnych szarpnięć, póki co jest wszystko ok :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekosach obciera o przerzutke gdy mocniej naciskam na pedały (korba z zębatką ulega wygięciu i łancuch nie idzie rownolegle do zębatek - wygina się najczęsciej w lewo). ;P

 

sebekfireman - Korbę już zidentyfikowałem :D - jest to najprostsza Deore na kwadrat :P - http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...products_id=343

 

Korby nie da się już bardziej dokręcić :P Ale może wymiana na coś solidniejszego by tutaj cos zmienila? :)

 

unforgiven - pokombinuje sam jeszcze z tą regulacją, a jak nie to zgłosze problem na pierwszym przeglądzie :D

 

Blue Przekosów generalnie nie używam ale na biegach 3- 5,6,7 też tarcie występuje :P

 

I teraz mam takie pytanko: czy jeżeli nie używam najmniejszej tarczy z przodu i największch z tyłu, to czy można je zastąpić je większymi?

 

Czy można wyeliminować te najnizsze biegi? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

I teraz mam takie pytanko: czy jeżeli nie używam najmniejszej tarczy z przodu i największch z tyłu, to czy można je zastąpić je większymi? Czy można wyeliminować te najnizsze biegi? "

 

Nie rozumiem... mozesz kupic kasete o różnych zebatkach w zaleznosci od upodobania jezeli to ci chodzi... zazwyczaj max z tyłu to 34[megarage] ale wtedy jest potrzebna przerzutka z dużymi kółkami zeby trzymać odpowiedni naciąg łańcucha[po malych kólkach noralnych przerzutek łańcuch może "przeskakiwać"]

 

I wez chlopie wyreguluj ta przerzutke a nie pie.... :D. Bo sie sparłeś że to nie tak jak mowimy, jak nie - to prosze bardzo kup nowa korbe i problem bedzie ten sam, chyba ze ci w serwisie ustawią dobrze przerzutke przy zakladaniu tej korby nowej :P.

 

Skocz do serwisu, powiedz co sie dzieje, wyreguluja ci za 5 zł i bedziesz mial spokoj.

 

 

Jezeli jest tak podczas mocniejeszego nacisku na korby to na 95% korba jest dobrze zalozona tylko przerzutke masz rozregulowaną i tyle :).

 

http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/

prosze bardzo tam znadziejsz poradnik jak wyregulowac przednia przerzutke.

 

Na "naszej" stronie tez jest ;p :

http://www.xc-zone.jgc.pl/warsztat.php?kid=2&full=yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprecyzowałem pytanie :D Jeżeli nie używam największych zębatek z kasety to czy można je zastąpić mniejszymi? I czy wiąże się to z wymianą całej kasety? :D

 

Co do korby to się nie spieram, bo dopiero się uczę, i opieram się tylko na Waszych opiniach i swoich spostrzeżeniach :P Przerzutke już wyregulowałem i nic nie obciera przy normalnym użytkowaniu :P jednak sytuacja powtarza się przy większym nacisku na pedały :) na razie musi tak zostać, w serwisie się dowiem co było nie tak :P

 

Pozdro i dzięki za cierpliwość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam kasetę DEORE - 9-rzędowa, 11-12-14-16-18-21-24-28-32 i nic mniejszego od 11 nie znalazłem.

 

Aby zwiększyć przełożenia musialbym zmienić korbę, na taką która posiada więcej zębów? Aktualnie jest 44-32-22. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...