Skocz do zawartości

[korba] deore LX fc-m580 - drobne elementy


giz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zamówilem własnie taką korbę na allegro. I wszystko było by super gdyby nie to, że w paczce nie było tej czarnej plastikowej śrubki, która jest wkręcana przy lewym ramieniu korby do zintegrowanej osi. Choć wydaje mi się, że nie spełnia żadnej większej funkcji...własciwie to nawet nie wiem jaką bo taki plastkiowy duperel, który przykręca się prawie że palcami nie utrzyma przecież ramienia na swoim miejscu. No mniejsza z tym. Napisalem do gościa i oczywiście odpisał że wyśle mi brakujący element.

 

Ale to nie koniec! hah ;) dziś patrzę sobie na instrukcję monatażu i co widzę? Widzę to, że jest tam jeszcze jeden element, o którego istnieniu nie mialem pojęcia. Chodzi o podkladkę, którą wciska się w rozcięcie w lewym ramieniu, a która to jest pomiedzy tymi dwoma śrubkami imbusowymi. Tak to wygląda w instrukcji:

 

beznazwy2kopia6ub.th.jpg

 

I teraz ma do Was pytanie, a szczegolnie do użytkowników tejże korby. Czy owa podkładka jest potrzebana...no dobra, pewnie jest skoro w instrukcji jest, to po coś miała być. Ale czy ktoś z Was jeździ bez tej podkladki? Mam się tym przejmować i pisać znowu do gościa żeby i to mi wysłał? Troche mnie już to męczy, bo z poprzednia korbą tez miałem kłopot. Kupiłem Truvativa Firex'a GXP i mimo że na aukcji był opis, że ma ramiona 175, to miała 170. Odesłałem ją. Czas ukończenia składania roweru przedłuża się niemilosiernie i tylko z korbą mam takie kłopoty....masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plastikowy "duperel" służy do wstępnego dociśnięcia ramienia korby, tak żeby po dokręceniu imbusów nie było bocznego luzu.

 

Bez tej drugiej podkładki da się jeździć, przynajmniej ja tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podkładka musi spełniać jakąś funkcję, chyba istotną jeżeli w instrukcji pokazali dokładnie jak a nie inaczej ją zamontować, sam nie wiem do czego służy ale domyślam się że może ona zapobiegać odkręcaniu się śrub. Stopper plare -sama nazwa tej podkładki wskazuje że ma czemuś zapobiegać.

A tak w ogóle to od kogo kupowałeś te korby?. Ja na Allegro też kupiłem korby LX '05, ale było wszystko kompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka służy po to ażeby nie szło zsunąć korby z osi jak jest zablokowana "plate pin" w dziurce nie ruszysz jej trzeba podważyć żeby ściągnąć korbę ale nie sądze żeby miało to jakież duże znaczenie moim zdaniem można jeździć bez

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądając jakieś papiery natknąłem się na starą instrukcję LX'a która dostalem razem z zakupem manetek. Na niej jest tez fragment dotyczacy montazu korby. Najdziwniejsze jest to ze tam o owej podkladec stopper plate nie ma ani słowa, nie widnieje tez na rysunkach. Potem analizujac instrukcje sciagniętą ze strony shimano ktora jest na rok 2007 zauwazylem na przekroju ze sztywna os z lewej strony ma wyciecie, w ktore ma wchodzic ten bolec z podkladki plate stopper...moja os nie ma zadnej dziurki z tamtej strony. ;) Wiec nawet jakbym mial ową podkladkę to chyba nie mogłbym jej uzyć... Coż wiec to oznacza? Mam starszy model, w którym nie bylo jeszzce tych podkladek? Czy moja dedukcja jest logiczna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc w końcu mi odpisał.

Mówi ze nie ma takich podkladek i ze te korby sa wersja bezpudełkową oem i ze montowali juz bardzo duzo takich i nigdy takich podkladek nie mieli. :\

E tam...co mi w sumie zalezy, najwyzej się gdzieś zabiję bo mi lewe ramie nagle odpadnie i się wypieprzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...