Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Jak odróżnić tylne Deore XT 2006 od XT 2005


Siafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pewien problem, a mianowicie planuję zakup tylnej przerzutki Shimano Deore XT pod kasete 8-rzędową. Jak zauważyłem jednocześnie w sklepach są oferowane wersje z roku 2006 jak i 2005, tylko problem jest w tym, że sprzedawcy zapewniają, że ich przerzutki są tymi najmłodszymi. A słyszałem, że tak nie jest.

Cena katalogowa Deore XT 2006 z długim wózkiem wynosi 222zł, a w niektórych sklepach jest ona oferowana za nawet 160zł. Tylko mój problem polega na tym, że one się praktycznie niczym nie różnią. Nie chcę zostać oszukany i zapłacić więcej za model z zeszłego roku. Pewien sprzedawca ponoć wie jak je rozróżnić ale nie chce mi tego powiedzieć, ponieważ boi się, że kupię przerzutkę u konkurencji...

 

Jeśli wiecie jak je rozróżnić to pomóżcie, być może nie tylko ja mam taki problem.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Nie ma takiego czegoś jak Deore XT 2006 nowe grupy osprzętu Shimano wychodzą co 2 lata. Także jest XT ...,2001, 2003 oraz 2005(najnowsze), w internecie można poszukać zapowiedzi XT na 2007, identycznie jest z DeoreLX bo też spotkałem sie z tym, że sprzedawcy chcąc podnieść swoje ceny i jednocześnie przyciągnąć klientów zamiast 2005 piszą 2006. Jest to wielka ściema i niech nikt nie da się na to nabrać. Podsumowując, czy sprzedawca pisze 2005, czy 2006 jest to ta sama przerzutka lub inny komponent danej grupy na 2005 rok. Na 2006 Shimano wypuściło do MTB grupę Shimano Alivio oraz Deore. Pozdrawiam!!

 

Dodam jeszcze że ja swoją DeoreXT kupiłem za 100zł z przesyłką :) no i ten sprzedawca rozróżniający te przerzutki pięknie ściemniał, niczym dziecko w podstawówce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siafal a Ty kupujesz przerzutkę czy rocznik? Jakie znaczenie ma ta data? Zapewniam Cię, że wielu zapalonych rowerzystów z chęcią kupiłoby sobie XT '98 gdyby tylko było dostępne :) Ale wróćmy do tematu. Nie do końca jest tak jak pisze YOGI. Od 2004 jest XT z odwrotną sprężyną. Było ono też w roku 2005 i jest obecnie. Dodatkowo w tym roku w grupie XT wprowadzono przerzutkę z normalną sprężyną, która kształ ma jak 2003 tylko wózek 2004 (z odwrotnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzednich postów również twierdze że Shimano na rok 98 i starsze były i sa nie do zdarcia. Kupując XT liczę sie z tym że wystarczyć ona może na sezon, może na dwa i załapie luzy czy połamię ją przez jakąś gałąź, różne rzeczy mogą sie zdarzyc :028: . Moje Xt kupiłem na allegro, typ miał 1 pozytywa, kupiłem ja za 100zł kup teraz i nawet nie doliczył kosztów przesyłki za pobraniem ;) sam nie wiem dlaczego. Krótko po tym jak kupilem przerzutke zablokowali jego konto :) może były kradzione czy cos...nie obchodzi mnie to szczerze mówiąc. Mam ją od pół roku i śmiga jak głupia. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info dla YOGI'ego.

Właśnie zamówiłem swoją deorkę w rowerowym. Powiedzieli mi 159zł, na allegro cena wynosi 145zł + wysyłka, czyli praktycznie bez różnicy. Może będzie jeszcze dziś.

Ja do tej pory jeździłem na Deore LX, bodajże rocznik '98. I to prawda, że ten rocznik jest nie do zdarcia. Wogóle na nią nie narzekałem i gdyby nie drobny wypadek w garażu, nadal byłbym jej zadowolonym użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...