Skocz do zawartości

[Renowacja/Naprawa] Rower stoi 15 lat na strychu i co?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja dziewczyna ma na strychu rower w wieku nie wiem jakim ale stoi podobno tam jakieś 15 lat. Rower to stara kolarka pokroju Romet mistral . Jak na moje oko, ,czyli osoby która nie bardzo się zna rower jest w niezłym stanie, opony trzeba wymienić, linki ponaciągać, ale tylko tyle wiem. Niestety nie wyciągałem go zbytnio na zewnątrz , zakręciłem tylko korbą i generalnie nic nie skrzypiało łańcuch nie zardzewiał i teraz mam takie pytanie czy jest opcja żeby rower po 15 latach stania w suchym miejscu może mieć w porządku wszystkie łożyska że tylko wsiąść i jechać (po wymianie tych paru rzeczy powyżej) czy jednak trzeba to rozebrać smarować albo wymieniać?  Chciałbym wiedzieć czego się można spodziewać zanim się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wszelkie łożyska przesmarował, linki i pancerze wymienił. Wszystko wyczyścić łańcuch nasmarować i najlepiej koła oddać do centrowania. Smar w łożyskach mógł w takim czasie zeschnąć o ile jeszcze był w łożyskach w chwili odstawiania go na strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wielkich dziur w które ładować trzeba, to tylko teraz zimą powoli go sobie do zera rozebrać. Największa przyjemność. Ja bym wymienił linki i pancerze,  mały koszt, ale lżej będzie wszystko chodzić. Piasty rozkręcić, obejrzeć. No i poskładać i będzie piękna śmigajka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora

 

Gdyby to był mój rower to z chęcią bym se go rozebrał, ale ponieważ expertem nie jestem boje się że mogę coś pogruchotać, a że nie mój rower to nie najlepszy pomysł. Linki, pancerze, opony, nasmarowanie łańcucha z tym nie będzie problemu, ale grzebać w piastach trochę się mogę bać. Zobaczę jeszcze w najbliższym czasie czy dziewczyna w ogóle chciała by go teraz robić.

Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie trzeba być ;) Ja tez się tego troszkę obawiałem jednak trochę chęci ostrożności i wszystko będzie dobrze wiec nie ma się co bać. Jedna prosta zasada. Rozbierasz jeden element czyścisz smarujesz składasz i bierzesz się za następny bo jak rozbierzesz wszystko na raz to będzie problem ze złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ogolnie jak nie jest rozwalony, czyli pokrzywiony, coś tam połamane itd, to tylko rozebrać ,ramę ładnie wyczyścić, łożyska na nowo posmarować no i wymienić opony (dętki także :D ). No linki i pancerze jeżeli są to także można wymienić, łańcuch jak nie zardzewiał może zostać, na pewno będzie lepszej jakości niż byś teraz nowy kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...