Skocz do zawartości

[wolnobieg] samozmieniające się biegi


Cybuch

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pytanie jak w temacie tylko że trochę objaśnię bo widzicie, mam zamiar zrobić sobie singlespeeda ale na razie jeżdże na normalnej kasecie 6 rzędowej, nieposiadam manetek ani żadnych przerzutek, i w "wolnym tłumaczeniu" jeżdże na przełożeniu 1 z przodu 5 z tyłu, wg instrukcji maksymalny bioeg na 1 to 4 z tyłu ale mniejsza o to, choc może to jest powodem tego, że łańcuch ni z tego ni z owego przeskakuje mi z 5 na 4 i jest tak napięty że skrzywia natychmiast tylną ośke, już dwie ośki załatwiłem, więc proszę pomóżcie coś wymyśleć żeby ten łańcuch sam niezmieniał przełożenia, a może wystarczy jeździć na 4??

tylko że z tym będzie problem bo gdzieś mi się zapodziały ogniwa, bo aktualny łańcuch był skracany no i s przedłużeniem będzie problem. :-)

macie jakieś pomysły??

dopóki nie zrobie sobie singla (czyli za ok 2 tygodnie) musze się z tym g... męczyć :025:

please help :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś załatwić sobie jakąś starą przerzutkę i ustawić ją na 5 inaczej nie pójdzie ale jak to są tylko 2 tygodnie to poszukaj tych ogniw i jeździj na 4 po prostu przednia zębatka nakierowuje łańcuch na równoległą zębatkę w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak też zrobiłem , tylko że teraz przeskoczyło z 4 na 3,hihi a na takim biegu to niebede jeździł bo sie namacham jak niewiem, a na dodatek jeźdzę na razie bez siodełka no to na razie z takim czymś,haha

chyba najlepiej będzie odstawić rower na te 2 tygodnie i sie nie męczyc :)

 

a co do długosci łańcucha to jest odpowiednia :-) nieliczyłem ogniw ale działał jak trzeba no a teraz nawala niewiadomo czemu, jeździłem bez problemów prawie cały miesiąc no a teraz nagle niechce działać!!!! co za pech

 

dzieki za odp

 

pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...