Skocz do zawartości

[manetki] Niedokładne wskazania na OGD w Deore 591 oraz ruszająca się lewa manetka


AntyIdiota

Rekomendowane odpowiedzi

Dla każdego kto zastanawia się czy kupić te manetki. Odpowiedź: Nie, to złom dołóż te 150zł do XT, chyba że mają te same problemy. Tylko teraz niech mądralińscy nie potwierdzają że to oczywiste, bo jak się pytałem to nikt się nie wypowiadał o problemach wymienionych poniżej.

 

1. Ok. Chodzi o to że lewa manetka nie pokazuje położenia prawidłowo, środkowa tarcza z przodu jest pokazywana dokładnie tak jak w materiałach promocyjnych Shimano: http://www.shimano.com/publish/content/global_cycle/en/us/index/products/mountain/deore/product.-code-SL-M591.-type-.sl_mountain.html Wskaźnik nie jest na środku, a jest przesunięty w prawo(pierwszy i trzeci bieg też są przesunięte trochę w prawo). Jeszcze gorzej jest z prawą manetką bieg 9 i 10 jest nie do rozróżnienia, ponieważ wskazówce kończy się zakres, wszystkie przełożenia są przesunięte trochę w lewo. Da się to naprawić? 

 

Co więcej lewa manetka fabrycznie miała zerwany link śruby chroniącej linkę w manetce.

 

2. Lewa manetka przy wciskaniu dużej wajchy obraca się odrobinę wokół własnej osi. Czy mogę bez konsekwencji zdjąć monitorek poprzez odkręcenie dwóch śrubek z rysunku (1)http://www.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/SL/EV-SL-M591-3212_v1_m56577569830755930.pdf i dokręcićTorxy z pozycji(5) po zdjęciu monitorka?

 

PZ: Moim zdaniem Shimano zrezygnowało z liczbowych oznaczeń na OGD bo musieliby robić lepsze manetki. Miałem STX RC na 8 rz. i wszystko było idealnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego jeszcze nie było, mało precyzyjne monitorki w manetkach. 

 

Czy mogę bez konsekwencji zdjąć monitorek poprzez odkręcenie dwóch śrubek z rysunku

Jakie widzisz przeciwwskazania do przeprowadzenia tej banalnej czynności? 

Te manetki w istocie są kiepskie, ale litości, mało precyzyjne wskazania monitorka, który jest zbędny? Deorki mają żenującą jakość wykonania(a raczej jej brak) i to jest powód dla którego te manetki są kiepskie... Nawiasem mówiąc z XT wiele lepiej nie jest, przynajmniej z m770, nie wiem jak nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie widzisz przeciwwskazania do przeprowadzenia tej banalnej czynności? 

Nigdy nie zdejmowałem monitorków i nie wiem w jaki sposób wskazówka jest połączona  z mechanizmem manetki, nie chcę nic urwać.

 

 

Co do monitorków dla mnie nie są zbędne, dlatego chciałbym poprawić ich działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Należy wziąć pod uwagę iź wychylenie wskazówki telewizorka jest zależne od ... regulacji przerzutki. Może to zapewne trochę poprawić. Dlaczego ?? No np jeżeli mamy za duży luz na początku to pchamy wajchę, wskazówka sie już porusza a przerzutka nie :P choć teoretycznie działać wtedy nie powinno :D Ale o ile się nie mylę można to rozebrać i ręcznie nagiąć ( zdecydowanie odradzam osobom które mają 2 lewe ręce) do własnych potrzeb.

 

A jak ci sie manetka kreci na kierownicy to trzeba wymienić rower ... koniecznie ... albo ją zwyczajnie dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci sie manetka kreci na kierownicy to trzeba wymienić rower ... koniecznie ... albo ją zwyczajnie dokręcić.

Ok monitorki odpuszczam.  Co do kręcenia się to nie chodziło m o kręcenie się w osi pionowej, ale poziomej.Czego przyczyną nie była niedokręcona obejma, ale niedokręcone śruby pomiędzy mechanizmem manetki a obejmą, które skrywały się pod monitorem. Nie rozkręcałem wcześniej manetki i nie byłem pewien czy to one za to odpowiadają. 

 

Zresztą w pierwszym poście wyraźnie powiedziałem o które śruby mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To że w obecnych czasach mamy co mamy to nie nasza ... choć czekaj, nasza wina ... nie bezpośrednio moja czy twoja ale jednak. Kiedyś manetki altus, pamiętam jak dziś były wysokiej jakości a dziś nawet wysokiej klasy slx czy nawet XT potrafi zniesmaczyć.

 

Ktoś nie dopilnował, to, tamto i masz nie dokręcone, krzywe itd ... zdarza sie, ja zwyczajnie machnę na to ręką naprawie sobie albo zostawię i tobie nie wiele więcej zostało do zrobienia. Zdejmij manetkę po dokręcaj a jak sie nie da, bo coś jest uszkodzone to na gwarancje Jeżlei jest nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to może trochę sarkastycznie zabrzmi ale po co w ogóle patrzeć na to jakie przełożenie, skoro czuje się je w nogach? Zresztą po jakimś czasie i tak głównie na tym się bazuje, a nie na tym czy ma się zgodność kresek czy cyferek. Ma to tak naprawdę jakieś znaczenie? Chyba nie, skoro progres inaczej można zaobserwować :)

 

Dobór manetek to chyba nie precyzja przedstawianego biegu na wskaźnikach?

 

Edyta: Odpowiadając na pytanie autora: masz demontowane monitorki, może ktoś je źle złożył? Dlatego masz teraz taki defekt.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta: Odpowiadając na pytanie autora: masz demontowane monitorki, może ktoś je źle złożył? Dlatego masz teraz taki defekt.  

W fabryce je pewnie źle złożył, manetki kupiłem zafoliowane w oryginalnym opakowaniu. Usterka o której mówię jest nawet na oficjalnym zdjęciu tych manetek na stronie Shimano tylko minimalnie mniej widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć pod uwagę iź wychylenie wskazówki telewizorka jest zależne od ... regulacji przerzutki. Może to zapewne trochę poprawić. Dlaczego ?? No np jeżeli mamy za duży luz na początku to pchamy wajchę, wskazówka sie już porusza a przerzutka nie :P

 

To się nadaje do wątku o absurdach. ;) Na wskazówkę jedyny wpływ ma mechanizm manetki. Czy na drugim końcu linki jest przerzut czy nie wcale nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ;) a jeżeli ktoś nie potrafi regulować przedniej przerzutki to mechanizm ciągnie linkę ... a przerzutka stoi bo jest luz :] nie będzie to duża różnica ale zawsze coś. U mnie jak miałem telewizorki gdzieś tam kiedyś ... lewa wskazówka nigdy nie była na środku, jakoś mnie to nie denerwowało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...