Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Facetowi przed Toba chyba cieplo ktore bije od tej lampki Lidlowskiej zaszkodzilo :D

Po takim naświetleniu patrzydeł, to już nigdy nie będzie lampki potrzebował ;)

 

@@przmor, Lepiej raz wydać 100zł niż wydać 40zł i udawać, że jest okej ;)

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/15031538/IMG_20150813_232025.jpg - biedronkowa w podobnej cenie i pewnie podobnie świeci do Twojej

https://dl.dropboxusercontent.com/u/15031538/IMG_20150813_232035.jpg solarstorm x2 (99zł) 30%

 

Trybu 100% nawet nie wklejam, nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mowi ze to jest mocne. Jest napisane maks. 30lx czyli niecala zlotowka za luksa plus plus tylna lampka gratis i do tego gratis 4 baterie AA i 2 AAA Panasonic. Same baterie z dyszke by kosztowaly.

Wedlug mojego miernika prad pobierany z aku to 260mA co przy napieciu zasilania 5V daje moc na wejsciu 1,3W. Nie wiem jaka jest sprawnosc ukladu zasilania.

 

Edit: miernik jakies herezje pokazuje. To tani miernik i pomiar na zakresie do 10A. Naladowalem akumulatorki i wychodzi na to, ze ubylo z nich 400mAh w ciagu 40 minut jazdy a wiec pobor pradu ksztaltowalby sie na poziomie 600mA co daje moc na wejsciu 3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie ciągnie standard 2,4W ;)

 

Kellys, merida, author - wszystko to najtańsze chińskie produkty z ich logiem... dlatego taka cena. Miałem dwa liczniki kellys oba świrowały, a wiały tandetą jak cholera.

 

Kupiłbym dla świętego spokoju mactronika.

Taaa, bo Mactronic to sam produkuje, a nie bazuje na chińskich projektach :whistling:

 

Zrobie zdjecie i wrzuce gdzies ale to juz nie dzis. Jakie parametry naswietlania? 1sek. Iso200 i f4 i 28mm ?

Exif w zdjęciach się zachował:

iso 400 f/2,6 1/17s ogniskowa podobno 28mm (ekwiwalent 35mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie lidlowego światełka.

 

Kupiłem takowe i wczoraj przetestowałem. Zdjęć niestety nie zamieszczę, nie mam aparatu z ręcznym ustawieniem trybu pracy.

 

Miejsce do testów - prosty odcinek ścieżki, bardzo dokładnie zakrytej koronami drzew. Do tego wczoraj wieczorem było pochmurnie, więc pełnia księżyca nie miała żadnego wpływu. Po wyłączeniu wszystkich światełek i pół minutowej adaptacji wzroku, nadal ciemno.

Na drodze zrobiłem markery co 5 metrów na dystansie 50m, ustawiłem na początkowym znaczniku i sprawdziłem światło w różnych położeniach. W trybie 30lx ma realny zasięg 40-45m. Ostatni marker też było widać, ale już niewyraźnie. Natomiast ten na 40 metrze widać bardzo dobrze. Widać różnicę pomiędzy oświetleniem drogi (mocniejsze), a poboczy i drzew (jakieś 4-5 razy słabsze).

Sama lampka jest zrobiona solidnie - śruby i zatrzaski - żadnego klejenia. Uchwyt ma poprawiony ( wersja sprzed paru lat łatwo wypadała), dorzucono więcej gumek -podkładek do zestawu. Ma wskaźnik wyczerpania baterii (czerwona dioda pod przyciskiem). Na obudowie jest informacje, że użyto diody 1W. Na kierownicy trzyma się dobrze, nie trzęsie. Testowanie dystansu i sposobu oświetlania zajęło mi cały wczorajszy wieczór.

 

Jedyny jak dla mnie minus - 'świadłowody' po obu stronach nie działają. Liczyłem na to że zapewnią też widzenie od boku, ale tego nie robią.

 

Summa sumarum.

Dla rowerzysty który nie pędzi przez góry, nie uprawia jakichś wymyślnych akrobacji na rowerze, lub nie próbuje przejechać przez las 60km/h - jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie mam kociego wzroku, ksiezyc mi nie swiecil ani nie przegrzalo mi oczu od ciepla lampki jak ktos tu zasugerowal. Panowie taka zasada, nie mialem, nie testowalem nie wypowiadam sie. Z gory spisujecie na straty lidlowe lampki a nawet nie widzieliscie jak swieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem też zakupiłem owe lampki, do testu jeszcze nie doszło i dzisiaj raczej go nie wykonam. Ciekaw jestem jak działa to ładowanie na które jest wejście pod spodem. Sprawdzał to ktoś ? Na moje oko powinna tu wejść stara ładowarka do nokii z grubszym bolcem ale czy będzie ona odpowiednia ? Ciekaw jestem na ile starczą te baterie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie mam kociego wzroku, ksiezyc mi nie swiecil ani nie przegrzalo mi oczu od ciepla lampki jak ktos tu zasugerowal. Panowie taka zasada, nie mialem, nie testowalem nie wypowiadam sie. Z gory spisujecie na straty lidlowe lampki a nawet nie widzieliscie jak swieca.

 

Proste pytanie. Korzystałeś kiedyś z convoya, solarstorma, czy jakiegoś halogena na diodach cree? Jak sądzę po wypowiedziach - nie.

 

U mnie przewinęło się tych lampek trochę. Biedronkowe, lidlowe, jakieś z targu, allegro, chińska latarka na cree, potem convoy i solarstorm. Mam jakiś punkt odniesienia i uwierz mi, warto dopłacić różnice w cenie do convoya...

 

Tak jak już wspomniałem, a nawet jeśli się uprzesz, to znajdziesz mój post tu na forum, gdzie zachwalałem lampkę z biedry. I fakt, w "egipskich ciemnościach" można z nią jechać, ale raczej 15km/h o ile nie jedzie się po ścieżce rowerowej idealnie płaskiej... jeśli brać pod uwagę szutry, czy dziurawe drogi gminne (pomijając już szkła, kamienie lub inne takie na drodze) to nie wiem jakim hardcorem trzeba być, by z czymś takim śmigać 30km/h i więcej...

 

@@matiq16, pewnie będzie działać ładowanie o ile wrzucisz tam akumulatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiciok proste pytanie, miales do czynienia z lampka z obecnej oferty Lidla? Jesli nie to powstrzymaj sie od wypowiedzi na jej temat. Ja na temat Convoyow i i nnych Solarstormow sie nie wypowiadam bo ich nie mialem. Co do jazdy z lampka z Lidla to jechalem 30-40km/h rowerem szosowym po asfalcie. Na dziurawym odcinku zwolnilem do 20km/h tak jak robie to w dzien. To ze bylo ciemno w niczym mnie nie ograniczalo, lampka dala rade.Wiem, ze trudno ci sie pogodzic z tym, ze zaplaciles za lampke kilkakrotnie wiecej niz ja i na 100% twoja lampka swieci mocniej niz moja ale mi i wielu innym uzytkownikom lampka a wlasciwie zestaw lampek z Lidla za 35zl wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mi i wielu innym uzytkownikom lampka a wlasciwie zestaw lampek z Lidla za 35zl wystarczy.

 

 

Zakupiłem owe lampki ;)

Może dzisiaj wieczorem zrobię test, ale to zależy od pogody bo dzisiaj to pada jak słońce świeci ;)

 

Będę miał ze sobą również lampkę z Decathlonu, którą wcześniej pożyczałem od współlokatora i ta lampka był dla mnie świetna.

 

http://www.decathlon.pl/lampka-rowerowa-vioo-700-usb-przednia--id_8247734.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się siedzi w lampkach to nie trzeba kupować żeby wiedzieć mniej więcej jakie mają możliwość. Różnica między tą lampką a convoyem jest kolosalna co nie znaczy że jest zła - niektórym wystarcza. Ale zawsze bezpieczniej mieć więcej światła. ; (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś potrzebuje prawdziwej mocy, ale takiej naprawdę prawdziwej, bez przykucu. To polecam zakup jakiejś dzielonej latarki nurkowej. Kanister z akumulatorami na bagażnik, mała głowica na kierownicę. Taki sprzęt ucina każdą dyskusję z właścicielem solarstorma czy innego wypasu. ;-) Z racji przeznaczenia tego sprzętu do pracy w mętnej wodzie, która pochłania większość światła - na powierzchni wymiata. Typowo wsadzone jest tam od 3 do 7 diód po 3W każda. W starszych wersjach halogen IRC 50W. Za mojego bulbona dałem 450zł, dziesięć lat temu. Nadal działa bezawaryjnie.

 

Miesiac temu do tyłu testowałem ten sprzęt do jazdy wokół Pogorii 4. Jedyna lampka, którą, z tamy w Dąbrowie, można oświetlić wyspę w połowie akwenu. Polecam rzut oka na mapę google żeby to w pełni zrozumieć.

 

Jednak pomimo styczności z taką mocą - wolę lampkę za 35 zł, która oświetli drogę na 40m na przód. Po powódź światła na 500m czy dalej - nie jest mi po prostu potrzebna, a dla innych użytkowników - uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Marcel_S

40m tą lampką z lidla? Jakoś mi się to nie widzi. Nie przeczę temu że ta lampka coś na drodze oświetli i że coś będzie widać, ale bez przesady. Na rowerze nie jest ważny tylko jeden mały oświetlony daleko punkt ale ważne jest by lampka świeciła i daleko i szeroko.

A widziałeś chociaż na zdjęciach jak wygląda solarstorm? Bo chyba nie. Ta lampka to właśnie mała głowica na kierownicy i oddzielnie kilka akumulatorów w jakimś pojemniku. Więc tak samo jak opisywana latarka nurkowa. A co do mocy to jedna dioda xm-l 2 może mieć moc do około 10W więc taki solarstorm przy dwóch diodach ma do 20W.

I to prędzej solarstorm czy dwa convoy'e s2 "zjedzą" taki halogen czy też inną tego typu lampkę z kilkoma słabymi diodami. Tym bardziej jeżeli patrzy się na użyteczność na rowerze, bo jeden, mały oświetlony punkt oddalony bardzo daleko na wiele się nie zda.

 

 

yoyebie

Nie warto, zwykłe tanie badziewie, które w Chinach można kupić pewnie za mniej niż połowa tej kwoty. A mactronic w większości jest tak samo firmowy jak ten ULTRAFIRE z linku, tak samo nie warto.

Wybierz to co było polecane wiele razy czyli convoy s2. Przeczytaj kilka ostatnich stron tego i przypiętego tematu a znajdziesz tam pełny zestaw na rower który będzie kosztował podobnie/trochę więcej jak ten ULTRAFIRE, a będzie zestawem na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc diod wyrażana w (W) nie jest aż tak istotna. Ważniejsza jest ilość światła (lm).

Mnóstwo światła z 21W sprzed 10 lat na odległość 500m? :) :) :)

Lampki nurkowe przeznaczone są do innej pracy. Na lądzie się szybciej zużyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W convoy'u przy 2.1A czy 1.4A NIC nie trzeba poprawiać, tym bardziej używając takiej latarki na rowerze. Po za tym ta latarka bez żadnych poprawek i tak jest wykonana lepiej niż większość innych latarek w podobnych cenach.

przmor

Ale ja nie zaprzeczam że ta lampka oświetla drogę, ja napisałem że takie osiągi jak podał matiq16 są baardzo wątpliwe i raczej nierealne. Sama lampka do miasta jak za tą cenę jest ok, tylko nie można przesadzać w drugą stronę, że jest to nie wiadomo jak mocna lampa oświetlająca całą drogę, a tak niektórzy twierdzą.

Warto też mieć jakieś porównanie z innymi latarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...