Skocz do zawartości

[śruba] zepsułem śrubę imbus 2,5mm


Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem. Zniszczyłem jedną ze śrubek w swoim rowerze, gdyż włożyłem o 0,5 mm za mały imbus i się po prostu obrócił niszcząc śrubę. Teraz klucz się w niej ślizga.

Macie jakiś pomysł jak ją stamtąd usunąć? Śruba jest schowana, dlatego żadne kleszcze nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa pomysły w sumie dobre. Śruba była w rączce na kierownicy, dlatego taka mała.

Dopasowywałem różne końcówki i w końcu jakaś losowa dość dobrze się usadowiła i poszło ;)

Teraz pytanko: Gdzie znajdę taką śrubę? Ma kilka mm długości. Wygląda jak sam gwint, bez nasadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1,60 zł kupiłem komplet tzn. 8 sztuk. Polecam ww sklep ;)

 

Cieszę się, że pomogłem. Zwróć jeszcze uwagę na kluczyk jakiego używasz. Te śrubki są delikatne więc  klucz powinien być dobrze pasujący (nie może mieć luzów, końcówka nie uszkodzona). Inaczej będziesz niszczył każdą następną. Dokręcać też trzeba z czuciem, Mężczyźni - najlepiej trzymać za krótszy koniec klucza   :). A jeśli to klucz w "scyzoryku" to delikatnie dwoma palcami :) :)

 

ukłony i uśmiechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...