Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] chce kupic


UFO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupic przerzutke na tyl (7 rzedowy wolnobieg) w gornych granicach cenowych czyli 100-120zl (oczywiscie jesli cos bedzie tanszego a dobrego to bede zadowolony) co byście polecili? rozgladalem sie na allegro ale dla mnie to wszystko to samo w sumie:>

 

a przy okazji chcialbym sie zapytac czym rozna sie te kuleczka w przerzutkach rocz tego ze jedne sa metalowe a 2 plastikowe? ktore lepsze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne shimano? Za 100zeta nie dawno mozna bylo dostac XT z 2005 roku[a jak nie to szukaj czegos- hierarchia od najslabszej grupy do mocniejszej - alivio,deore,deore LX,deore XT. Oczywiscie mowa o shimanowskich przerzutkach.

 

Z tego co mi sie wydaje to wlasnie pod 7 podwinny podchodzic wszystkie te ktore podchodza pod 8/9 biegow, bo w koncu chodzi tylko o to ze w 7 masz "węższą" kasete/wolnobieg wiec poprostu wyregulujesz węższy zakres śrubami L i H. "Pobór linki" jest taki sam jak w manetkach na 8. Wiec wszystko powinno grać.

 

Od siebie proponuje sprobowac sie potargowac i wyrwac w miare mozliwosci LX

http://allegro.pl/item104654385_shimano_de...ylna_nowka.html

Np z tej aukcji.

 

Jak chcesz zeby biegi zmienialo sie tak jak do tej pory[spodziewam sie ze ajk masz 7 biegow to nie masz zadnych nowosci w bike-u] to nie bierz przerzutek z odwrotną sprerzyną.

 

 

PS. LX to przerzutka do XC, jak szukasz czegos do spokojnej jazdy to alivio powinno spokojnie wystarczyc. No i jeszcze dochodzi kwestia czy przypadkiem nie masz wolnobiegu z MEGARAGE - najwieksza zebatka 34 zeby, wtedy najlpiej wziasc przerzutke z dużym dolnym kółkiem wiec ACERA/Alivio[lepiej alivio ofc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz lepiej jakie masz manetki shimanowskie czy sramowskie ? albo napisz jaka do tej pory miales przerzutke? shimano czy sram ? w tej cenie to polecałbym z shimano alivio lub deorke (z tendencja na alivio bo po co przeplacac? ;) ) a ze sramow 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze srama to w miare mozliwosci lepiej by bylo SX-4 albo SX-5 niz 5.0. Nowa konstrukcja jednak bardziej mnie przekonuje ;).

 

"napisz lepiej jakie masz manetki shimanowskie czy sramowskie ?"

To niekoniecznie, lepiej jak wlasnie napiszesz jaka miales przerzutke do tej pory,bo sram robi tez manetki pod systemy shimanowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksza zebatka na moim wolnobiegu ma 28 ząbkow przerzutke mialem shimano ale modelu nie pamietam;/

ale kupie cos w stylu Shimano Deore LX RD M-570 ( to co wstawil Blue ).

bo w sumie bede mial na to jakies 300-400zl ale musze kupic nowe korby lancuch i wlasnie przerzutke (wolnobieg juz jest i czeka na reszte komponentow ;) )

 

a manetki mam shimano taki staaaary typ ( nie wiem jak on sie nazywa) nie gripy ani klamkomanetki takie wiecie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

skoro masz takie stare manetki to moze bardzoe Ci się opłaca kupić komplet kalmkomanetek Acera (można na allegro wyhaczyć za 40 pl wiem bo właśnei kupiłem żonie) i dokupić do tego przerzutkę alivio. Deorka jest raczej kiepska (opinie z tego forum) a jeśli wiecej to LX. Poza tym za około 100 pln można dorwać XT ale nie weim czy jest sens do kiepskich manetek, wnioskuję ze linek tez pewnie nie masz rewelacyjnych więc XT tak naprawdę za dużo straci.

 

Pomyśl też ewentualnie o zmianie napędu na 8sp. Kaseta za jakieś 40pln coś znajdziesz, można wyhaczyć w miarę tanei manetki Alivio (używki za 40 pln)

 

Ale to już zależy od zasobności portfela.

 

Generalnie przy słabszym całym sprzęcie nie opłaca Ci się inwestować w XT bo za dużo stracisz na jakości pracy. Kupuj alivio - to jest bardzo dobra grupa. Myślę że nawet lapsza niż deorka.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nie kupował przerzutki za 100 zł do wolnobiegu :/

Lepiej wymienić wolnobieg na kasete i kupić nawet tańszą przerzutkę + klamkomanetki/manetki.

 

A jesli już koniecznie chcesz kupować to kup Alivio za mniejszą kasę a reszte może wydaj na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna każdy se tak mówi "zmien wolnobieg na kasete" a to nie takie proste - tym bardziej z 7 rzedówki - nowa piasta + nowa kaseta (Najlepiej od razu 8 bo jak juz remontowac to porządnie) + nowe manetki (bo jak kaseta 8 to i manetki inne) + nowy łancuch co by kasety od razu na wstepie nie zajechac... i kurna tylko kase na to jeszcze strzepac:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...