Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobisz na nich nawet i 3 tys. km na sezon spokojnie. :thumbsup:

Kwestia tylko tego, że jak się dba to tak się ma i jak się jeździ, bo ze względu na półkę to nie są rowery do katowania. Żadnych skoków, cudowania, łańcuch trzeba smarować jak Bóg przykazał, pilnować ciśnienia w oponach, nie jeździć na przekosach, nie zmieniać biegów pod obciążeniem i w ogóle najzdrowiej dla napędu to unikać siłowej jazdy.

Na ramy Lazarów, Kandsów też nie słyszałem/czytałem specjalnie narzekań i uskarżeń, więc tragedii nie ma.

 

Bierzcie i jeźdźcie :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Nadal mam dylemat czy 17" czy 19 " przy rowerze Scud Warior - bo chyba jednak kupię tego a nie Lazaro V2.

Byłem wczoraj i przymierzałem się do roweru Cube 19" i było on zdecydowanie za duży.

Czy w takim razie ta 19" nie będzie również za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było dokładnie za dużego w nim? Za wysoko rama, nad którą nie miałeś już luzu, czy za długi?

Jeśli ten Cube to taki sam typ roweru to na 90% Twój wniosek jest poprawny i bierz 17'.

 

Możesz też porównać liczby - geometrie rowerów można znaleźć bez trudu.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża rama nie miałem nic luzu. Sztyce nie mogłem niżej opuścić a była za wysoko. Ale dla większej niewiadomej byłem dzisiaj przymierzyć Kellys 30 . Przymierzałwm 19.5 i było ok .Natomiast 17.5 też ok ale wyczuwalnie krótszy rower..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić rower w cenie ok. 1000zł - nie musi być on nowy, jednak nowy byłby najlepszy.

Zamierzam jeździć "po wszystkim", nie rzadko będą to dłuższe trasy także ważne aby rower był wygodny (nie chcę korzystać z "maści na ból dupy" :P).

Mam 171cm wzrostu i ważę 60kg.

 

W temacie tym jestem zielony i dosłownie nic na oku nie mam, dlatego też proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarkach do różnych marek i konsultacjach na tym forum oraz ze sprzedawcami ze sklepów zamówiłem jednak 19" - zobaczymy czy będzie oki.

Ponadto po  przeczytanie tego forum zmieniłem jednak ostatecznie rower który chciałem kupić, dołożyłem parę groszy i zamówiłem KANDS 1300 VB - mam nadzieję że nie będę żałował :)

Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.

 


Rower zmontowany. Jest super. Rozmiar trafiony w 100 %.
Dobrze że posłuchałem bardziej doświadczonych .

Jeszcze raz dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do roweru Kands 1100 na znanym portalu jest pare firm sprzedających ten model i tu pojawia sie problem i pytanie do was. Czy ten rower z tyłu posiada kasete czy wolnobieg ? Kontaktowałem się z paroma sprzedawcami i każdy piszę co innego jeden że jest wolnobieg 7 rzędów , drugi że kaseta 7 rżedowa lub 8 . Producent je dostarcza w różnych konfiguracjach czy może sprzedający posiadają znikomą wiedzę, w ciemno nie będę zamawiać bo nie chce wtopić . Z góry dziękuje za odpowiedż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandsy 1100 były i z wolnobiegiem i z kasetą. Przez to, że na allegro i w sklepach internetowych wesoło prosuperuje bezmyślne kopiowanie specyfikacji, tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy na danej aukcji/ w danej ofercie nie ma błędu.

 

Jeśli tam jest faktycznie 8 rzędów, to w tym przypadku zawsze będzie to kaseta. Jeśli jest 7 to wolnobieg.

 

Ze względu jednak na bałagan jaki się z tym porobił kupiłbym tylko u kogoś, kto jest absolutnie pewien, co oferowany przez niego model ma z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Na wstępie dodam, że na rowerach nie znam się w ogóle, a mój stary rower już "umarł", Poszukuję czegoś do maks. 600-800 zł (jeśli jest przeskok to do 1000,jak najbardziej używany) z serii MTB. Problem polega na tym, że jestem wysoki - 199 cm, więc większość tematów się po prostu nie sprawdzało. Co w tym przedziale cenowym możecie mi zaproponować? Dodam, że ważę 93 kg i planuję jeździć na przemian po terenie i mieście, więc kierowałbym się w stronę MTB. :)

 

Pozdrawiam,

Adren

Edytowane przez Adren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości edycji swojego postu, więc pisze znowu...

Poczytałem trochę i w tej cenie znalazłem 2 rowery

-KANDS ENERGY 1300

-Rockrider 5.3

 

Rockrider przekracza trochę mój budżet i jestem bliżej kupna KANDS, ale wolę się upewnić czy może różnica między tymi rowerami jest na tyle duża że warto dopłacać te ~400? zł?

Jak sprawują się te tarczówki mechaniczne, czy warto w to "brnąć" czy lepiej kupić ten tańszy model i wymienić sobie np. siodełko/pedały (podobno do najlepszych nie należą).

 

Jeszcze pytanie, przy wzroście 171cm lepsza rama 17'', czy może 19''.

Edytowane przez Sims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości edycji swojego postu, więc pisze znowu...

Poczytałem trochę i w tej cenie znalazłem 2 rowery

-KANDS ENERGY 1300

-Rockrider 5.3

 

Do Rockridera opłaca się dopłacić jeśli lubisz mocniej pocisnąć i szukasz roweru z lekkim zacięciem sportowym. Kands w standardowej konfiguracji jest wygodniejszy. A na temat mechanicznych tarczowych opinie są skrajnie różne. Niektórzy po zakupie mówią, że są dużo lepsze od V-braków, a inni ciągle na nie marudzą. Niewątpliwą zaletą jest to, że rower jest już gotowy pod tarczowe, więc można potem dużo łatwiej i taniej zmienić na hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

     Przyszło pora na sezon....póki nie sypnie

    Szukam coś klasy MTB 19"

     Widzę iż wszedl nowy typ ram TUBE 7005 co to takiego ???

     Znam co nieco sytuację w/w opisaną by transrower

     Czy weszło nowa firma KELLER w tym roku - czy to jest jakiś klon ?

     Co on znaczy na tle innych minimalnie np. KANDS 1300 i np. :

 

http://allegro.pl/rower-mtb-se-bike-adventure-26-acera-tarczowe-r-21-i3985114019.html

http://allegro.pl/polski-rower-26-romet-rambler-5-0-alivio-wyprzedaz-i4048503438.html

http://allegro.pl/promocja-rower-keller-megator-gorski-ful-alivio-i4031474134.html

http://allegro.pl/rower-romet-rambler-5-0-2013-i4031098409.html

http://allegro.pl/wyprzedaz-rower-merida-matts-100-v-18-alivio-i4017447806.html

http://allegro.pl/rower-merida-matts-5-v-2014-gratisy-wysylka0zl-i4042244621.html

http://allegro.pl/polski-rower-limber-fx3-26-shimano-alu-wyprzedaz-i4026875998.html

 

 Czekam na opinie i oceny - budżet może ciut ponad 1000

 

K.

 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało i bym kupił RR (byłem w sklepie, widziałem i się spodobał), jednak się powstrzymałem licząc na jakieś inne propozycje.
Niestety doszły pewne wydatki i teraz nie mogę już sobie pozwolić na wydatek 1600zł, jedynie ~1200.

Pytanie czy tylko Kands 1300 w tej cenie się opłaca? Czy może jakieś inne rowerki (Merdia/Romet)?. Nie ukrywam że białe rowery mi się podobają (chociaż jest to najmniej ważne).

Jeśli już naprawdę by się komuś chciało to byłbym wdzięczny za krótkie porównanie najczęściej występoujących podsespołów, albo ogólne porównanie sprzętu acera/alivio czy innych często wystepujących.

Jestem kompletnie zielony w tym temacie i nawet jeśli widzę specyfikację to nie mówi mi ona prawie nic, a chcę wiedzieć czy różnica między tymi wszystkimi podzespołami jest tak duża że opłaca się dopłacić czasami 200zł za np. przerzutki,hamulce tej lepszej marki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję roweru MTB za około 1100-1300zł. W oko wpadł mi Kands 1300. Mam ~175cm wzrostu więc celuję w ramę 19" na kołach 26". Ten Kands cieszy się dosyć fajnymi opiniami, ale za cholerę nie wiem, która specyfikacja jest aktualna. Na allegro czy innych sklepach kopiują opisy i zdjęcia, które nijak mają sie do rzeczywistości. Inna sprawa to wybór VB vs. tarcze. Różnica koło 100-150zł i nie wiem czy warto dopłacać taką kwotę. Dysponuje ktoś może jakąś aktualną specyfikacją tego roweru? Ewentualnie rzucajcie swoimi propozycjami w okolicach 1100-1300zł :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...