Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Dobre oświetlenie podczas szybszej jazdy rowerem - max 250 zł


elano1000

Rekomendowane odpowiedzi

Convoy S2+ z diodą XML2 T6-4C - 21.29$

http://www.banggood.com/Convoy-S2+-CREE-7135+3-4Modes-LED-Flashlight-1x18650-Grey-p-916703.html

 

Uchwyt na rower (obrotowy) - 2.19$

http://www.banggood.com/360-Degree-Bicycle-LED-Flashlight-Torch-Bracket-Mount-Clamp-Holder-Antiskid-p-74645.html

 

Ładowarka na 2 ogniwa 18650 - 4.25$

http://www.banggood.com/Wholesale-New-Battery-18650-Travel-Charger-Wired-AC-Digital-Li-Ion-EU-p-28256.html

 

Ogniwa - 2szt z przesyłką: 24zł

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11132

 

Razem za ~110PLN mamy cały, fajny komplecik (lampka, uchwyt, 2 ogniwa, ładowarka). Do tego kod BLF daje 5% rabatu.

 

Dodatkowe 2$ i mamy jeszcze jakieś tylne światełko na paru ledach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porządnie daje ta EDC X1, nie to co ta Sigma Eloy. Pobocze bardzo dobrze oświetlone, nie wiem nawet czy jechałem na najmocniejszym czy nie, ale wystarczająco oświetlało. Teraz to bym i mógł w kompletnych ciemnościach jechać nieoświetloną drogą bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ciemniej tym mniej światła potrzeba. Jeżeli masz w zasięgu wzroku inne źródła światła, to potrzeba mocniejszego oświetlenia.

Kiedyś zdarzyło mi się jechać na kiepskiej żarówce i diodach pozycyjnych (moje niedopatrzenie i zdychające baterie w głównym halogenie). W ciemnym wąwozie dało radę, ale kawałek dalej gdzie było już widać oświetlenie uliczne było ciężko cokolwiek dojrzeć na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Jakiś czas temu zakupiłem to: http://www.ebay.co.uk/itm/5200lm-4x-CREE-XM-L-T6-LED-Bicycle-Light-Bike-Lamp-HeadLight-headLamp-FULL-SET-/390677274941?pt=UK_SportGoods_CyclAcces_RL&hash=item5af62e213d

Pierwsze testy wypadły bardzo pomyślnie ;), dodatkowo lampka posiada 5, a nie 3 tryby świecenia (co można znaleźć w opisie aukcji) - po dłuższym przyciśnięciu, załącza się tryb 100%-70%-30%-strobo-SOS. Jedynym minusem jest mocowanie na te tandetne gumki, jakoś niespecjalnie im ufam, a podczas szybkiej jazdy terenowej może się to srednio dla lampki skończyć.
Jakieś pomysły na porządny uchwyt? Zaznaczam, że lampka jest sporo większa i cięższa od tej popularnej, jednodiodowej Chinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Roxim potaniał - na allegro RX5 można za 169zł dostać, co już jest konkurencyjną ceną.

Choć lobby latarkowe jest mocne (jak ich światło) :) to w tym temacie chyba przede wszystkim trzeba zrobić sobie rachunek sumienia - komu do czego jest światło potrzebne. Dlatego teraz chyba biorę Roxima - do szybkiej jazdy w lekkim terenie, jakieś tam przełaje, szutry, asfalt to z pewnością będzie co najmniej wystarczająco - zobaczymy po testach, może w przyszłości dorzucę do tego latarkę taktyczną. Z Roximem nie będę się przynajmniej martwić za granicą - wlepią mandat za brak zgodności z StVZO, czy nie wlepią :)

BTW - do RX5 można wrzucić te ogniwa 18650 zamiast AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szybkiej jazdy mam zestaw 4 latarek Convoy z różnymi optykami. Ostatnio modyfikuję pod kątem zmniejszenia ich ilości do 3szt a 3szt z modami zrobionymi własnoręcznie kupi się spokojnie za 250zł. Przepraszam, że linkuje do innego forum ale nie chcę kopiować całości i przenosić na różne fora. http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co się ograniczać do 4 latarek?

http://www.aliexpress.com/item/Hotsale-SecurityIng-4200LM-7-x-CREE-XM-L2-LED-Temperature-Control-Special-Design-Bicycle-Light-7800mAh/1858421587.html

:D

A tak na serio - po co 4 latarki? Jedna wystarcza w większości zastosowań, a dwie dobrze dobrane i ustawione to masa światła w każdym zakamarku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak na serio - po co 4 latarki?
Mogę dzięki temu ukształtować światło pod moje widzimisię. 3 Z nich pracują jako krótkie, z czego środkowa świeci mocniej niż boczne a te oświetlają obszar tam, gdzie sięgamy tylko kątem oka (a nawet i szerzej). 4ta świeci tylko w terenie lub jako "upominacz" innych. Boczne świecą na ok 8% mocy, przednia ok 30% natomiast te od długich na ok 30-50%. Żadna fabryczna, nawet z 100000 LEDami ustawionymi w 1 kierunku nie doświetli dostatecznie boków.

 

 

Jedna wystarcza w większości zastosowań, a dwie dobrze dobrane i ustawione to masa światła w każdym zakamarku..
Na jednej też jeżdżę ale po znanych trasach na co dzień, 2ga wtedy robi za długie. Nie spotkałem jednak jeszcze takiej, która by jednocześnie oświetlała wystarczająco szeroko, daleko i jednocześnie nie oślepiała innych z przeciwka.

 

Na zdjęciu tego nie widać ale obracając głowę na lewo lub prawo mam oświetlony obszar do ok 20m od roweru a przypomnę, że te boczne świecą tylko na ok 8% mocy.

IMG_539ec763ac3d35231.jpg

 

Przy lepszej pogodzie jadę w tym tyg przetestować nowe optyki owalne i możliwe, że wystarczą 3 latarki do mojej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, równie dobrze można dać jeszcze piątą skierowaną pionowo w dół pod koło :P

Jedna o szerokiej optyce skierowana lekko w dół i druga o większym zasięgu bardziej na płasko zapewnią podobne odczucia. Można też kombinować z dwoma latarkami o takiej samej optyce i ustawieniu ich z zezem rozbieżnym.

A tak po za tym czy kupowanie mocnej latarki i używanie jej w trybie 8% nie jest lekkim absurdem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak po za tym czy kupowanie mocnej latarki i używanie jej w trybie 8% nie jest lekkim absurdem?
Latarki składałem sam i nie ma absurdu żadnego. 8% wystarcza przy normalnej jeździe w najczęściej uczęszczanym terenie. W razie potrzeby kieruję je bardziej w przód i dopalam więcej mocy. Poza tym 8% mocy to cała noc jeżdżenia bez wymiany aku i nadal jest "mocno". Mam w nich też tryb o mocy 0,002% i też wystarcza w pewnych sytuacjach (np czytanie mapy w środku lasu bez zbędnego dawania sobie po oczach).

 

 

Jedna o szerokiej optyce skierowana lekko w dół i druga o większym zasięgu bardziej na płasko zapewnią podobne odczucia.
U mnie testowane to było i wolę szerzej na boki, bez oślepiania osób z naprzeciwka. Poza tym 1 szeroka ustawiona w dół bez rażenia nie doświetli obszarów na godzinie 10-11 i 13-14 na odległości >10m, przy założeniu, że na godzinie 12 świeci nawet na 20m. Jadąc rowerem chcę widzieć co czyha się także na poboczu. Min to 2 latarki na takie oświetlenie i 3cia na dalsze odległości. Obecnie (powiedzmy, że do wczoraj, bo zmieniłem optyki w tych bocznych ale jeszcze ich nie testowałem) najlepszym wyjściem były 3 latarki do bliskich dystansów i 1 do dalszych wg mojej opinii. Zdarzyło mi się już jechać w lesie, po zmroku ok 50km/h z tym oświetleniem i czułem pełny komfort, jeśli chodzi o widoczność a wcale nie świeciłem na 100% mocy a tak, żeby w miarę równomiernie oświetlić sobie drogę przed kołem i po boku.

 

Wiesz, równie dobrze można dać jeszcze piątą skierowaną pionowo w dół pod koło :P
3cia świeci pod koło delikatnym spillem i to wystarcza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jedną, dobrą czołówkę i "problem" niedoświetlonych boków zniknie.

Mam nawet lepszą niż dobrą czołówkę ale i tak wolę mieć światło na stałe na kierownicy a czołówkę w domu/plecaku. Wg mnie żadna czołówka jednocześnie nie doświetli boków i nie będzie raziła osób z przeciwka (no chyba, że ktoś będzie schylał głowę albo wyłączał światło z niej co chwilę).

Tak świeci owa czołówka:

IMG_539ec7bd4e6688723.jpg

ArmyTek Wizard warm 70° jakby ktoś poszukiwał konkretów.

 

Jeździsz z własną elektrownią?

Ale po co elektrownia do latarek, które nie biorą więcej niż 0,3C z aku? A tak poza tym to mam "elektrownię" w rowerze - 1,1kWh (50,4V 22Ah) ale nie służy mi do zasilania latarek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żadna fabryczna, nawet z 100000 LEDami ustawionymi w 1 kierunku nie doświetli dostatecznie boków.

 

 

Na jednej też jeżdżę ale po znanych trasach na co dzień, 2ga wtedy robi za długie. Nie spotkałem jednak jeszcze takiej, która by jednocześnie oświetlała wystarczająco szeroko, daleko i jednocześnie nie oślepiała innych z przeciwka.

 

Dokładnie tak jest. Ja także jeżdżę z co najmniej 2 latarkami. Trzecia latarka to jednak czołówka ale i tak włączam ją jednak sporadycznie. Tylko podczas nocnych jazd na orientację jest konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Latarki składałem sam i nie ma absurdu żadnego. (...)
 

Też mam tryb 9%, który używałem żeby nie oślepiać gdy nie miałem przesłony i jakiś bardzo niski tryb 0,00x% do ewentualnego czytania mapy, jednak z latarki najczęściej korzystam w wysokich trybach. Składanie latarki z wysokoprądowym sterownikiem (mniemam, że coś ok. 3A) i używanie jej skierowanej w bok jedynie w trybie 8% trochę mija się z celem. (chyba, że samo składanie latarki sprawiało radość z majsterkowania, a 4 miotacze lumenów na kierownicy są efektem ubocznym tej zabawy) :P

 

 

 

U mnie testowane to było i wolę szerzej na boki, bez oślepiania osób z naprzeciwka. (...) Jadąc rowerem chcę widzieć co czyha się także na poboczu.

Do nieoślepiania najlepsza jest przesłona odcinającą strumień światła :P

Mam 1 latarkę z optyką Tir narrow (obstawiam, że to inna nazwa dla kolimatora 15st., ale pewności nie mam) i oświetlenie pobocza nie jest problemem. W terenie sytuacja trochę się zmienia, spill jest jednak ciut za słaby, ale tutaj chyba celowałbym w czołówkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...