Skocz do zawartości

[przerzutka tył] deore lx


pitreeek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czym tak naprawde /poza wagą i uzytymi materiałami / róznią się przerzutki ? ,mam u siebie w nowym rowerze z tyłu deore lx a w starym makrokeszu jakaś najtanszą shimano SIS i spodziewałem sie jakiejś kolosalnej róznicy w działaniu między nimi a nie ma ,obie działają poprawnie,w tej starszej trzeba troche mocniej naciskac na manetkę ale to pewnie wina starych pancerzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem jezeli nie odczuwasz roznicy to albo z toba cos nie tak,albo masz zle doregulowanego tego LX-a ;].... tak mi sie wydaje ;]. Tzn wtedy bedzie roznica w lekkoci pracy, prawdziwe wlasciwosci odkryjesz w terenie, przy przeciazeniach itp. Wtedy powinno wyjsc ktora przerzutka jest lepsza. BO tak na sucho to nawet nie jedna marketowa przerzutka puki sie ja da wyregulwaoc bedzie chodzila ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutka chodzi lekko i płynnie,ale myslalem ze deore lx bedzie jakoś łagodnie zrzucac z wiekszych zębatek na mniejsze ,bez takiego charakterystycznego "stuknięcia" łańcucha /cięzko to wytłumaczyc,nie przeskakuje nic ,tylko chodzi mi o odgłos jaki wydaje łancuch jak "spada z duzej na małą zębatke,szczególnie slyszalene jak sie wolno pedałuje ,chyba wiecie o co mi chodzi /,ale tego sie nie da pewnie uniknąc nawet w najdroższych przerzutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał powyżej, różnice na pewno poczujesz w ciężkich warunkach, czyli np. napędzie zawalonym błotem :) stare Shimano z grup TY i tp. chodzily bdb ;) , chodzi to o te naprawdę stare, wiem bo miałem. Inna różnica to oczywiście waga, czyli lżejsze(nie koniecznie wytrzymalsze) materiały. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup XT na 2003 dokładasz pare zł i masz przerzutkę z wyższej grupy. Pozdrawiam!!

dzięki za takie rady, ale jak bym tak robił, dołóż tu parę złoty dołóż tu i tam, to zamiast kupić 10 części kupił bym 7 i jaki z tego wniosek?? 7 części było by bardzo dobrych a 3 które miałem kupić były by stare i rozwalające się bo zabrakło mi kasy na nie, juz gdzieś czytałem na tym forum takie porady, „czy ktoś poleca deore? deore lx jest lepsze, a jeszcze lepsze jest deore xt a wogóle najlepsze jest xtr”, ktoś chce kupić deore bo może go na tyle tylko stać, może już dołożył parę złoty i nie ma skąd dołożyć więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lx akurat- model z zeszlego sezonu:) na starym bike,u mialem torneye:) sczerze mowiac to rozniece od razu zauwazylem kolosalna.....biegi gladziutko wchodza, a w terenie to juz wogole nie ma porowania:) tez bym chcial miec xtry, ale mnie nie stac:) trzeba jezdzic na tym co sie ma:D i bez nerowo, bo to przeciez niepotrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tiagre i jestem z niej bardzo zadowolony. Przezutka chodzi bardzo głatko, bezszelestnie. Miałem kiedyś jakiegos SISa i różnica jest naprawde kolosalna, może Ty jej nie odczułeś ponieważ masz stary łańcuch bądź kasetke (lub wolnobieg) przez co może skrzeczeć, przeskakiwać itp. Tiagra the best :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...