Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] jaki do 500zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co byście polecili nowego do tej kwoty? Mój obecny który siedzi w madmanie z 2005 roku to suntour xcp 75, niestety padła blokada skoku, nie wiem czy da się to naprawić. Preferuję różne trasy, od wypadów w góry, po zwykłe szosy, czy miasto. I jak to jest z zakładaniem? Trzeba coś docinać? A może lepiej oddać do serwisu? Jaki byłby koszt założenia? Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora

 

Rockshox xc32TK jest to dosc prosty amortyzatork ale jak na razie niemam wiekszych problemow dobrze wyglada wazne tylko zeby dobrac spreżyne do wagi wczesniej miałem suntour xct v4 w porownaniu z nim czyje ze mam amortyzator a nie kawalek rury ze sprezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora

 

Musisz znać srednice starej rury sterowej , długość rury sterowej , no i czy jest gwintowana czy nie może to wygladać na skąplikowane ale poczytaj

na necie i po czasie wszystko bedzie jasne . Ja tez przez to przechodzilem i kupiłem amortyzator suntour xct z rura sterowa 255mm i okazało sie ze była

za krótka wiec wymieniłem na rockshox z 265mm i pasował idealnie

 

 

 

- długość rury sterowej

- srednica rury sterowej

- gwintowana czy nie

- jakie hamulce v brake czy tarcze

- wysokosc amortyzatora oś do korony ( jak kupisz wyższy to przód bedzie wyżej niższy niżej )

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz znać srednice starej rury sterowej , długość rury sterowej , no i czy jest gwintowana czy nie może to wygladać na skąplikowane ale poczytaj

na necie i po czasie wszystko bedzie jasne . Ja tez przez to przechodzilem i kupiłem amortyzator suntour xct z rura sterowa 255mm i okazało sie ze była

za krótka wiec wymieniłem na rockshox z 265mm i pasował idealnie

 

 

 

- długość rury sterowej

- srednica rury sterowej

- gwintowana czy nie

- jakie hamulce v brake czy tarcze

- wysokosc amortyzatora oś do korony ( jak kupisz wyższy to przód bedzie wyżej niższy niżej )

-

jakim cudem 255mm było za krótkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora

 

Powiem tak rama xl rozmiar i 265mm to absolutne minimum oryginalny amortyzator miał rure 275 mm  niebyło łatwo tez niezdawałem sobie sprawy ze musie miec tak długą rure wiec kupilem suntour 255mm i spodziewałem sie docinania a okazało sie ze musze mieć dłuższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dawniej był epicon jeszcze, ale teraz za 500zł raczej nie kupisz.


a odnosnie montazu, to nie jest takie trudne. (zakładając że masz juz wbite miski sterowe) najtrudniejsza część to nabicie bieżni. Potem go tylko mierzymy, i trzeba się pomęczyć około 5 minut brzeszczotem :)

 

po ucięciu sugeruję jeszcze przejechać krawędź pilnikiem, bo może być poszarpana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki! Właśnie zamówiłem ale u nich na stronie, bo dali jeszcze spory rabat. Zamówiłem od razu też pompkę beto sp 002. Moje pytanie brzmi jak dbać o taki amortyzator, co ile pompować? Ważę 85kg. Od razu jak przyjdzie ustawiłbym go, pompuje się go u góry i u dołu też czy jak to jest? Przepraszam jeśli to głupie pytania, ale nie miałem styczności dotąd z powietrznymi amortyzatorami. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...